![]() |
|
![]() |
![]() |
Південь Одеської області у сфері пильної уваги МНС
Дуже тривожна ситуація склалася на українській ділянці р. Дунай. Станом на 18.00 7 лютого на р. Дунай територією Кілійського району льодохід складає близько 90%. По береговій лінії – намерзання криги на окремих ділянках шириною 1,52 м.
У зв’язку з сильним вітром та штормом проведення криголамної операції на українській ділянці річки Дунай неможливе. Одночасно тривожна ситуація складається на території Румунії.
Рівень води у Вилковому досяг критичного рівня – 155 см.
Для координації дій різних служб до Вилкового прибув начальник ГУ МНС України в Одеській області Володимир Боделан. Відбулася нарада за участю голови Кілійської райдержадміністрації Івана Поджарова, міського голови Миколи Дзядзина, начальника Дунайського басейного управління водних ресурсів Івана Чероя та інших фахівців. Ухвалено рішення не починати криголамну операцію, тому що вона може спричинити підтоплення Вилкового. Необхідно дочекатись підвищення температури повітря та після цього провадити відповідні заходи.
За підсумками наради ухвалено рішення щодо евакуації людей (до 24 чол.), які перебувають на островах на відстані 1215 км від міста. Для цього буде задіяний аероглісер МАРС700 територіального управління МНС у Вінницькій області. Одночасно через аварії 30% Вилкового залишилось без електропостачання. Володимир Боделан направив до міста 7 пересувних електростанцій для забезпечення роботи водозабору, лікарні, школи та дитячого садка.
Планується проведення наради в Ізмаїльському порту для вирішення проблемних питань щодо проведення криголамної операції.
Ураганний вітер призвів до аварій на системах електропостачання Одеської області
Відключено від електропостачання 36 населених пунктів у 10 районах Одеської області. Найбільше постраждали Арцизький район – 10 населених пунктів залишилися без електрики, Тарутинський район – 6, Ізмаїльський район – 4. Погодні умови у південних та центральних районах області погіршуються, пориви вітру, за прогнозом Гідрометеоцентру Чорного та Азовського морів МНС України, можуть становити 20 – 24 м/с, температура опуститься місцями до 23 градусів морозу.
Коли верстався номер
Наш кореспондент за телефоном поцікавився у керівників постраждалих районів, як справи з електропостачанням сіл.
І.І. БУЗІЯН, голова Арцизької райради:
– Старожили такої зими в нашому районі не пам’ятають. По шість разів на день розчищали дороги від снігу. Просто катастрофа: навіть поросята замерзають, а сталева лопата грейдера не витримує морозів, не кажучи вже про електродроти. Позавчора все електропостачання відновлено, наші РЕМівці працювали і далі чергують цілодобово. До речі, у будинку літніх людей чергувала бригада РЕМу, щоб не припиняти годування наших ветеранів. Школи ми закрили до понеділка. Сподіваюся, що більше дроти рватися не будуть, а якщо, не дай Боже!, повториться сильний вітер, то наші районні електрики напоготові. Хліб, незважаючи на негоду, усі ці дні постачався в села. Водопостачання не припиняється, дороги розчищені.
О.І. ТАСМАСИС, голова Тарутинської райради:
– Ми оперативно позавчора надвечір відновили електропостачання. Проте удень і вночі чергують бригади РЕМ, як кажуть, про всяк пожежний випадок.
В.П. АНТОНЮК, голова Ізмаїльської райради:
– У чотирьох селах району – Комишівці, Новій Покровці, Кам’янці та Новокам’янці, а також частково в Багатому і Утконосівці сильні вітри обірвали електродроти. Роботи складні й аварійні. Але сподіваюся, коли «Одеські вісті» надійдуть у оселі цих сіл, електропостачання буде відновлено.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |