![]() |
|
![]() |
![]() |
Віталій Костянтинович Голубєв народився 11 лютого 1937 року в селянській родині, на Новгородській землі. Після закінчення семирічної школи вступив до гірничохімічного технікуму в м. Кіровську Мурманської області. У 1956 році, закінчивши технікум за фахом маркшейдерська справа, працював у топографічному загоні Ленінградської пошуковорозвідувальної експедиції в Естонській РСР. Там же був призваний до лав Збройних Сил СРСР.
У Віталія Костянтиновича було досить непросте дитинство: на фронті загинув батько, а мати, Анастасія Архипівна, була змушена виховувати дітей самотужки. Важкі післявоєнні роки відбудови народного господарства не перешкодили їй прищепити дітям працьовитість, організованість, чуйність, справедливість, цілеспрямованість і, звичайно, любов до людей.
Після служби в Радянській Армії у 1959 році Віталій Костянтинович вступає до Одеського вищого інженерного морського училища на електромеханічний факультет.
Можна сказати, що з цього часу в нього починається навчальна, трудова та наукова діяльність у системі Міністерства морського флоту та освіти. Будучи курсантом ОВІМУ, Віталій Костянтинович з 1962 по 1964 роки очолює комсомольську організацію училища. У 1965 році, одержавши диплом з відзнакою за фахом «Електроустаткування суден», В.К. Голубєв одержує направлення до Новоросійського морського пароплавства.
Працюючи на суднах Новоросійського морського пароплавства, з 1965го по 1969 роки, на посадах електромеханіка та старшого електромеханіка, Віталій Костянтинович стає автором багатьох раціоналізаторських пропозицій у галузі суднової електроенергетики та автоматики.
Влітку 1969 року В.К. Голубєв повертається до рідного для нього, як і для багатьох випускників, ОВІМУ. З цього часу він працює на посадах заступника декана факультету, секретаря парткому училища, заступника начальника училища з навчальної роботи, першого проректора Одеської національної морської академії. У 1985 році Віталію Костянтиновичу пропонують очолити Новоросійське вище інженерне морське училище, але він залишається вірним альмаматер, тому що палко любив ОВІМУ.
В.К. Голубєв активно провадить науковопедагогічну діяльність. У 1977 році йому присвоюється вчений ступінь кандидата технічних наук, у 1980 році – звання доцента, а у 1989 році – звання професора. Віталій Костянтинович у подальшому обирається членомкореспондентом Транспортної академії наук (1993 р.), Аерокосмічної академії України (1994 р.). Був учасником засідань підкомітетів та сесій ІМО (1995 – 2009 рр.). у 1998 році створює та очолює до 1999 року Агенцію з контролю за підготовкою та дипломуванням моряків Міністерства транспорту України.
Віталій Костянтинович має понад 100 публікацій, 5 авторських свідоцтв на винаходи, видає підручник, довідник, монографію. Він був творцем та головою науковометодичної комісії «Судноводіння та енергетика суден» Міністерства освіти та науки України.
За трудові заслуги В.К. Голубєву присвоєні звання – Почесний працівник транспорту України, Заслужений працівник народної освіти України, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, медаллю Міжнародної кадрової академії «За заслуги в освіті», нагрудним знаком «Петро Могила» Міністерства освіти та науки України.
Багато працівників училища, а нині Одеської національної морської академії, які зустрічалися з Віталієм Костянтиновичем, знають, якої широкої душі він був людиною. Міг вислухати, допомогти та підтримати у важку хвилину. Цінував життя, любив близьких, друзів. Він був видатною людиною, лідером, філософом, вченим, у нього була чудово розвинена інтуїція.
Безперечно, неоціненний його особистий внесок у розвиток Одеської національної морської академії, системи морської освіти, державної системи підготовки та дипломування моряків, включення України до «Білого списку» Міжнародної морської організації.
Справу, почату Віталієм Костянтиновичем Голубєвим, продовжують його соратники та учні. І сьогодні він залишається жити у своїх працях, в серцях своїх вихованців. Адже для багатьох він став справді рідною людиною.
За усе це й багато іншого Віталію Костянтиновичу величезне спасибі! Дуже шкода, що сьогодні його немає з нами…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |