![]() |
|
![]() |
![]() |
У вересні 2011 року Україна приєдналася до багатосторонньої ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яка була заснована Президентами США та Бразилії. Громадські організації сприятимуть Кабінету Міністрів у тому, щоб зробити систему державного управління ефективнішою і доступнішою.
Для координації роботи на місцевому рівні створено мережу регіональних координаторів. Їхня установча зустріч відбулася під Києвом. В Одеській області діяльність Партнерства координує Анатолій БОЙКО, голова Одеської обласної організації Комітету виборців України.
– Анатолію Михайловичу, розкажіть, будь ласка, про що йшла мова на цій зустрічі?
– Регіональні координатори одержали докладну інформацію про ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд», ознайомилися із пропозиціями громадських експертів до проекту Національного плану щодо впровадження цієї ініціативи в Україні. Зокрема, фахівці та експерти запропонували набір першочергових заходів щодо поліпшення якості публічних послуг, підвищення добропорядності, розвитку електронного управління, забезпечення безпеки в державі.
Крім того, учасники зустрічі обговорили, що конкретно можуть зробити інституції громадянського суспільства, щоб згадана ініціатива була успішно реалізована. Як відзначив Олексій Хмара, президент Творчого об'єднання «ТОРО» – Контактної групи в Україні «Transparency International», неурядові організації можуть приєднатися до Партнерства.
– Які завдання цієї ініціативи?
– «Партнерство «Відкритий Уряд» (англ. Open Government Partnership) – це багатостороння ініціатива, офіційно заснована 20 вересня 2011 р. Її пріоритетами є: забезпечення виконання урядами конкретних зобов'язань щодо сприяння прозорості державного управління, залучення громадян до участі у цих процесах, боротьба з корупцією, використання нових технологій для поліпшення державного управління.
Щоб брати участь в ініціативі, країни повинні ухвалити Декларацію «Відкритого Уряду» на рівні представників урядів, надати до березня 2012 року національний план дій, розроблений за участю представників громадянського суспільства, і погодитися на незалежне оцінювання результатів своєї діяльності. До цієї ініціативи вже долучилися 50 країн світу, включаючи Україну.
До Громадського Партнерства на підтримку впровадження в Україні ініціативи «Відкритий Уряд» входять 47 неурядових організацій і 13 індивідуальних членів. Функцію Секретаріату Партнерства виконує Творче об'єднання «ТОРО».
Для втілення ініціативи планується, поперше, підготувати силами групи експертів узгоджений громадський варіант проекту Національного плану щодо реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», що базується на пріоритетах громадського експертного співтовариства України. Потім – взяти безпосередню участь у діяльності урядової робочої групи щодо розробки національного плану щодо впровадження ініціативи. І, нарешті, переконати Кабінет Міністрів включити пропозиції Партнерства до фінальної версії Національного плану, який подається на затвердження керівного комітету ініціативи.
Там же перелічуються вимоги про сформовану із числа членів Партнерства мережу регіональних консульств щодо впровадження ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», що і було виконано.
Належить провести і кілька аналогічних заходів безпосередньо в регіонах. Провести по всій Україні організаційноінформаційні заходи на підтримку названої ініціативи.
– Що входить до обов’язків регіональних координаторів?
– Саме вони повинні донести до широкої громадськості інформацію про цю ініціативу, постійно збирати й аналізувати пропозиції до Національного плану, підтримувати з органами місцевої влади і надавати консультації щодо впровадження ініціативи. З цією метою регіональні координатори спільно виробили план дій на найближчі чотири місяці. Реалізувати його допоможуть інформаційнокомунікаційні майданчики, які з 23 січня вже діють по всій території України і координуються Секретаріатом Громадського Партнерства.
З 1 лютого почала свою роботу всеукраїнська гаряча лінія, консультанти якої надаватимуть вичерпну інформацію щодо ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» (тел. 0443605242). Крім того, координатори вже почали збір найкращих регіональних пропозицій щодо впровадження окремих компонентів нової ініціативи.
Уже зараз до Кабінету Міністрів України передані зібрані регіональними координаторами пропозиції до Національного плану. Буде підготовлено незалежний звіт організацій громадянського суспільства щодо впровадження розробленої ініціативи. Його англомовна версія буде доступна і для міжнародних партнерів України.
– Дякую за інтерв'ю.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |