![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ПРОЕКТ НА 100 ТИСЯЧ РОБОЧИХ МІСЦЬ
Про можливість створення технологічного парку в Комінтернівському районі повідомив під час круглого столу в ІА « Контекст-Причорномор'я» голова райдержадміністрації Іван Марзак.
В обговоренні також взяли участь депутат Одеської обласної ради Юрій Маслов та начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності ГУ зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації Микита Лагутін.
Район має чудовий економічний потенціал для розвитку технопарків, вважає І. Марзак. За словами Ю. Маслова, парк задуманий більше як індустріальний. Тут, на відміну від технологічного, серйозно проробляються способи підведення комунікацій, додаткових джерел енергії, схеми автомобільних доріг і залізниць, що пов'язують об'єкт із портами. Інвестор китайська машинобудівна компанія «Синемаш», яка випускає верстати, автомобілі, трактори, навантажувальні машини й навіть літаки. Проект передбачає організацію в Комінтернівському районі дочірнього підприємства фірми. Китайська сторона виступить у ролі оператора промислових процесів. Згідно із проектом, технопарк, під який відведуть 13 кв. км, забезпечить понад 100 тисяч нових робочих місць. Зараз триває процедура узгоджень, визначення можливих ризиків. Підписання робочого контракту – не за горами.
ПОРУШНИКІВ МОРОЗИ НЕ ЛЯКАЮТЬ
У січні поточного року інспекторами Державного басейнового управління Західно-Чорноморської держрибоохорони розкрито 450 порушень, з яких 79 є грубими, тобто пов'язаними із застосуванням громадянами заборонених знарядь лову, повідомляє прес-служба відомства.
Під час рейдів, проведених органами рибоохорони спільно із міліцією на ринках та в інших місцях торгівлі водними живими ресурсами, виявлено понад 120 випадків, пов'язаних з порушенням громадянами та юридичними особами порядку їх придбання та реалізації. Вилучено понад півтори тонни свіжої риби, яка реалізовувалася без наявності у продавців документів, що підтверджують законність її придбання і відповідних сертифікатів на реалізовуваний товар. Усього ж спочатку року вилучено понад 2 тонни виловлених з порушеннями чинного законодавства водних біоресурсів, а також конфісковано понад 220 мереж і близько 100 інших заборонених знарядь лову.
Щодо виявлених фактів пред'явлено 15 позовів про відшкодування збитку, завданого рибному господарству України на загальну суму у 40 тисяч гривень, а також накладено штрафів на суму близько 100 тисяч гривень. Щодо одного з них матеріали передано до слідчих органів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності.
ДІТЯМ – ЯКІСНУ ВОДУ
Науково-технічна екологічна громадська рада при управлінні екології та розвитку рекреаційних зон міськради на своєму нещодавньому засіданні схвалила проект програми «Чиста питна вода дітям Одеси», розрахований до 2014 року, і рекомендувала його на розгляд однієї з найближчих сесій.
Програма передбачає виготовлення, монтаж і пусконалагодження установок доочищення води в дитячих дошкільних закладах та школах міста, а також розвиток і вдосконалення системи їх технічного обслуговування, включаючи ремонт і виробничий контроль за якістю води.
Це дасть можливість значно поліпшити санітарноепідеміологічну ситуацію, знизити показники захворюваності серед дітей, викликані використанням неякісної питної води.
ДЛЯ НАВЕДЕННЯ ПОРЯДКУ У ВУЛИЧНІЙ ТОРГІВЛІ
Як уже повідомлялося, в Одесі наводять порядок у справі так званих малих архітектурних форм. До 24 лютого фахівці мерії повинні розробити нові правила розміщення торговельних точок на території міста.
Розпорядженням міського голови створено робочу групу щодо розгляду питань про внесення змін до Правил установлення та експлуатації некапітальних пунктів дрібнороздрібної торговельної мережі. Очолив її віцемер Олександр Орлов. До складу групи також увійшли керівники профільних депутатських комісій і структурних підрозділів міської ради.
«БЕРЕГ ПУШКІНА»
Такою була назва літературно-музичної композиції, приуроченої до 175-ї річниці з дня загибелі поета, яку вчора проведено в Одеській центральній міській бібліотеці імені Івана Франка.
У підготовці заходу, разом з працівниками бібліотеки, активну участь взяли старшокласники 118ї загальноосвітньої школи.
Демонструвалися уривки з документальних та художніх фільмів, присвячених О.С. Пушкіну, слайди з портретами письменника і його оточення, ілюстраціями до казок. Крім того, звучала невмируща пушкінська поезія, чарівні романси на слова поета. Учасники літературномузичної композиції отримали у подарунок від «Руського клубу» поетичні збірки творів Пушкіна.
Іллічівськ
ДОПОМАГАЮТЬ ПТАХАМ
Ось уже кілька днів буксири криголамного типу Іллічівського морського торговельного порту звільняють акваторію від льоду.
Його товщина в районі поромної переправи місцями сягає 10 – 15 сантиметрів, що могло б призвести до загибелі більш ніж півсотні лебедів, а також декількох сотень качок і чайок.
За словами начальника служби охорони навколишнього середовища ІМТП Юрія Яковищенка, робота з порятунку пернатих від морозів стала для портовиків традиційною:
– Щорічно з середини 90х років тут залишаються птахи. Якщо вода замерзає, порт виділяє буксири для розчищення акваторії. Також люди підгодовують пернатих. Для цього навіть виділяється зерно.
«БЕРЕГ ПУШКІНА»
Такою була назва літературно-музичної композиції, приуроченої до 175-ї річниці з дня загибелі поета, яку вчора проведено в Одеській центральній міській бібліотеці імені Івана Франка.
У підготовці заходу, разом з працівниками бібліотеки, активну участь взяли старшокласники 118ї загальноосвітньої школи.
Демонструвалися уривки з документальних та художніх фільмів, присвячених О.С. Пушкіну, слайди з портретами письменника і його оточення, ілюстраціями до казок. Крім того, звучала невмируща пушкінська поезія, чарівні романси на слова поета. Учасники літературномузичної композиції отримали у подарунок від «Руського клубу» поетичні збірки творів Пушкіна.
Ізмаїльський район
ПРОЙШЛА ВИПРОБУВАННЯ НА МІЦНІСТЬ
Дуже доречною виявилася крита автобусна зупинка, обладнана з ініціативи сільської ради на краю Утконосівки перед настанням холодів.
Наміри встановити її зріли давно. А знадобилося на цю добру справу всього лише два дні. Щоправда, після того, як були знайдені кошти, зокрема, за сприяння місцевого сільгоспкооперативу «Вікторія», очолюваного Д. Нівнею, і придбані необхідні будматеріали. Майстри Д. Ханчу і А. Кулава за підтримки сільського голови В. Дакі швидко та якісно виконали заплановані роботи: уклали під фундамент бетонні плити, прорили й обладнали водовідведення, зварили з металопрофіля власне зупинку та установили її. Павільйон пройшов випробування на міцність лютим штормовим вітром.
Комінтернівський район
ПОСИЛИЛИ КОНТРОЛЬ
Сприяючи покращенню екологічного стану водоймищ та прибережних смуг, депутати райради затвердили умови користування чотирма об'єктами: ставком Світлим (на території Красносільської та Фонтанської сільрад), Каїро-Зоринівським ставком (Комінтернівська селищна рада), Першотравневим ставком № 1 (Першотравнева сільрада), ставком № 2 (Візирська сільрада).
Користувачам рекомендовано забезпечити виконання затверджених умов, а сільським радам, у межах своєї компетенції, здійснювати за цим контроль. Крім того, введено правила щодо умов купання, рибальства, напування тварин, забору води, користування 50метровою прибережною смугою та можливі на це заборони і обмеження, відповідальність за їх порушення.
Балтський район
ОБНАДІЙЛИВА ПРОГРАМА
Чергова сесія районної ради, що відбулася 8 лютого, затвердила програму соціально-економічного розвитку – документ, що визначає основні пріоритети на поточний рік.
Програма передбачає будівництво очисних споруд Балти, сміттєпереробного та цегельного заводів, вітрової електростанції на землях міської та трьох сільських рад.
Проекти стосуються і соціальної сфери, оскільки передбачають спорудження спортивного комплексу, добудову 32квартирного житлового будинку, капітальний ремонт стадіону «Колос», кількох закладів культури. Жителі Миронів та Сінного нинішнього року сподіваються на газифікацію своїх сіл, що також передбачено програмою соціальноекономічного розвитку.
Ширяєве
СЕЛИЩЕ ВПОРЯДКОВУВАТИМЕТЬСЯ
Для соціально-економічного розвитку райцентру та впорядкування його території депутати селищної ради затвердили видатки на нинішній рік у сумі майже 2,9 млн гривень.
Тут враховані витрати (1,8 млн гривень) на утримання дитсадка «Сонечко». Разом з тим, у межах реалізації програми «Народний бюджет» будуть профінансовані проекти, зокрема освітлення кількох вулиць Ширяєвого. З настанням тепла на районному стадіоні розпочнуться ремонтні роботи, фінансування яких передбачено із коштів обласного бюджету. На черзі також капітальний ремонт районного Будинку культури.
Овідіополь
У ВІДРОДЖЕННІ БЕРЕ УЧАСТЬ ГРОМАДА
У райцентрі відкрився новий історико-краєзнавчий музей, який розмістився на другому поверсі районного Будинку культури «Слава».
Багато в чому ця подія стала можливою завдяки ініціативі голови райдержадміністрації Михайла Жидкова: приміщення для нового музею обране просторе, виконано його капітальний ремонт, придбано необхідне устаткування. Експонати, що зберігалися до цього у вогкому приміщенні в ящиках, вдалося відновити.
Розділи музею сформовані за різними темами: «Археологія району», «Період революції та громадянської війни», «Роки Великої Вітчизняної війни», «Воїниінтернаціоналісти», «Післявоєнний період відновлення», «Віктор Дуков – перший голова Овідіопольської райдержадміністрації, людинановатор», «Досягнення спортсменів», «Відомі земляки». Овідіопольці усією громадою підтримують відродження музею особистою співучастю у цій потрібній справі.
Інформаційну добірку підготували:
В. Козюра, В. Мамонтов, В. Кітік, О. Колєв, А. Гайдаржи, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, Т. Гурічева
СТАТУПРАВЛІННЯ ПОВІДОМЛЯЄ
Динаміка цін
На споживчому ринку Одеської області, як і по країні, у 2011 році спостерігалось уповільнення інфляційних процесів. Індекс споживчих цін по області становив 105,4%, по Україні – 104,6%, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області. Слід відмітити, що показник інфляції по області був найнижчим впродовж періоду з 1995 року, за винятком 2002 року.
Споживчі ціни на продукти харчування та безалкогольні напої по Одеській області за рік подорожчали в середньому на 2,5%, у тому числі продукти харчування – на 1,6%, тоді як у 2010 році відповідні показники були суттєво вищі і становили 11,8% та 12,0%.
Важливо відзначити, що 2011 рік відзначився суттєвим зниженням цін на овочі – в середньому на 41%. Ціни на фрукти знизились на 9%, тоді як у 2010 році – зросли на 13,5%.
Серед круп'яних на 34% подешевшала гречка. Ціна цукру за рік знизилася на 18%. На фоні підвищення цін у цілому на продукти харчування на 1,6%, окремі продукти зросли в ціні значно більше, зокрема, вівсяні пластівці – в 1,5 рази, сало – на 39%, яйця – на 30%, вафлі, булочні вироби, олія, печиво, макаронні вироби стали дорожчі на 19 – 12%. Підвищились ціни на хліб житній та житньопшеничний на 11%, пшеничний з борошна вищого ґатунку – на 7%, молоко – на 8%.
М’ясо та м’ясопродукти також подорожчали в середньому на 12%, риба та продукти з риби – на 5%. На 25% зросли ціни на транспорт, зокрема, проїзд в автодорожньому пасажирському транспорті. Це пов’язано, в першу чергу, з підвищенням цін на паливо і мастила – на 31%.
За групою «житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива» приріст цін становив 12%. Підвищилась плата за скраплений газ – на 31%, каналізацію – на 26%, електроенергію – на 23%, холодну воду – на 22%.
Предмети та послуги відпочинку і культури подорожчали на 5%, предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла – на 4%, одяг і взуття – на 3%. На 10% підвищились ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби.
У сфері охорони здоров’я ціни також зросли на 9%.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |