![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ВИВЕСТИ ЗІ СФЕРИ ПРИРЕЧЕНОСТІ
В Інституті математики, економіки та механіки ОНУ імені І.І. Мечникова згідно з договорами про співпрацю з Європейською психонейропедагогічною лабораторією EPSINEL, дитячим клінічним санаторієм «Хаджибей», Інститутом реабілітації осіб з вадами психофізичного розвитку ім. Януша Корчака відкривається спецкурс для психологів за програмою «Спеціальний сімейний терапіст».
Спецкурс розрахований на психологів, але й батькам дітей із психофізичними відхиленнями він буде корисний. Головне – після відходу фахівця, який провів заняття з дитиною – навчити батьків за решту часу, за домашніх обставин продовжувати програму, індивідуально складену для дитини. Таким чином, результатом роботи терапіста має стати створення в родині спеціальної корекційного середовища.
– Батькам особливих дітей важливо засвоїти істину, що діагноз – це не вирок, а початок спільної роботи, – відзначила доцент кафедри, кандидат психологічних наук Алла Душка.
ПРИВЕЗЛИ З БОЛГАРІЇ
П'ятнадцять років поспіль у болгарському місті Варна проходить конкурс «Любовта в нас» («Любов у нас»). Він спрямований на стимулювання творчих можливостей юних болгар. Беруть участь у ньому і співвітчизники з-за кордону. Причому не лише беруть участь, а й посідають призові місця.
Так, учні болгарського культосвітнього центру «Аз Буки Веди» (директорка К. Гержик) при Всеукраїнській громадській організації «Конгрес болгар України» (голова Ю. Граматик) привезли додому не тільки сувеніри, але й перемогу. Одещину на конкурсі в Болгарії у різних номінаціях представляли Альона Кирилюк, Руслан Гайдаржи, Христина Кулинська.
Докладніше про перебування українських болгар у Варні читайте в наступних номерах «ОВ».
Саратський район
«НАРОДНИЙ БЮДЖЕТ» – ТУРБОТА ГРОМАДИ
Основні питання, розглянуті на черговій сесії Саратської райради, що пройшла під керівництвом голови райради Віктора Чемериса, стосувалися бюджетів усіх рівнів, соціально-економічного та культурного розвитку району і безпосередньо стосувалися реалізованої програми «Народний бюджет».
Так, депутати затвердили звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2011 рік. Його наповнення склало 100,5 відсотка. Надпланові надходження використані на вирішення насущних завдань.
У затвердженому плані соціальноекономічного та культурного розвитку району на поточний рік передбачені роботи з багатьох об'єктів. З «Народного бюджету» будуть профінансовані ремонт комунальних доріг, завершення будівництва приміщення дитсадка в Сараті, реконструкція систем водопостачання, ремонт дороги на території Кулевчанської сільради, спорудження нового сучасного стадіону в райцентрі.
Також затверджено програму підтримки індивідуального житлового будівництва «Власний дім», яка дає можливість молодим фахівцям, потрібним селу, користуватися пільговими кредитами для будівництва та ремонту житла. До речі, за час її дії в минулі роки такими можливостями скористалося понад 50 жителів району.
Роздільнянський район
ЩОБ НЕ БУЛО СОРОМНО ПЕРЕД ТУРИСТАМИ
Заступник голови РДА Ольга Євтушок та начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації Анатолій Сташевський відвідали міжнародний пункт пропуску через Державний кордон для автомобільного сполучення Кучурган-авто.
У зв’язку з «Євро2012» вони ознайомилися з роботою сервісної зони на автомагістралі Одеса – Кишинів, де розташовані об’єкти громадського харчування, страхових послуг, санітарногігієнічного обслуговування і торговельні павільйони. Споруди в задовільному стані, але після зими вони потребуватимуть косметичного ремонту. Потребує поліпшення санітарний стан прилеглих територій, хоча Кучурганською сільською радою встановлено 5 контейнерів для збирання сміття.
Разом з тим, вивчалося питання стосовно розширення траси у районі пункту пропуску щонайменше на одну смугу руху (3,5 м).
Іванівський район
ПОДАРУВАЛИ КОЛИСКУ Й ВІЗОЧОК
«Одеські вісті» вже повідомляли, що 12 січня поточного року в Іванівській ЦРЛ відкрилося нове пологове відділення. А через кілька днів відбулася зустріч голови райдержадміністрації, депутата облради Наталі Бянової та голови райради Олексія Мазура з трудовим колективом.
Під час зустрічі Наталя Анатоліївна та Олексій Іванович вручили двом молодим жінкампороділлям подарунки від керівника проекту «Народний бюджет» у північному регіоні області Івана Фурсіна – колиску та зимовий візочок. Вони також побажали жінкам здоров’я, витримки та успіхів у вихованні діточок.
Балта
ЯК ДАЛИ, ТАК І ЗАБРАЛИ
На лютневій сесії міської ради відібрано землю у інвесторів та передано її для потреб міського ринку.
Свого часу цю ділянку, що розташована за міським ринком, було виділено одеситам під спорудження сучасної автостанції. Проте минув рік, а нічого не змінилося. Роботи тут і не розпочинались. Тоді депутати і передали землю тим, хто, на їхню думку, використає її за призначенням. За словами міського голови Сергія Мазура, питання розширення міського ринку назріло давно, адже торгівля має здійснюватися цивілізовано, а не на автостанції і, тим більше не біля Будинку культури. Крім того, кожна ділянка землі у місті має використовуватися ефективно і давати прибутки до міської казни.
Білгород-Дністровський район
НОВИНИ ЗВІДУСІЛЬ
За ініціативи Білгород-Дністровської райради в міськрайонній газеті з'явилася нова рубрика «Від Широкого до Дальнічені». У ній, поряд із сучасними, вказуються й історичні назви населених пунктів району.
Ідея нововведення, як підкреслила голова райради Валентина Орлова, запозичена в «ОВ», а назва перегукується з популярною рубрикою «Від Дунаю до Бугу».
У коротких повідомленнях оперативно висвітлюється діяльність територіальних громад, публікуються основні рішення сесій сільрад, головні положення ухвалених соціальноекономічних програм, результати розподілу вільних бюджетних коштів тощо.
Також у рубриці знаходить відображення розвиток нового радіопроекту міськрайонного радіомовлення «Новости Приднестровья». У ньому радіожурналісти знайомлять жителів із заслуженими людьми та працівниками органів місцевого самоврядування, представленими на районній Дошці пошани. В одному з прямих ефірів відбулася зустріч із представниками охорони здоров'я, ветеранами праці: головним акушеромгінекологом ЦРЛ Жанною Годенюк, головлікарем Маразліївської дільничної лікарні, депутатом райради Галиною Асауляк, завідувачкою ФАПу села Нової Царичанки, депутатом райради Віктором Стеценком.
Котовський район
РОЗПОВІДАЄ ВИСТАВКА
«Україна – край мій лебединий, Богом обдарована земля» – таку назву має постійно діюча виставка Любомирської сільської бібліотеки. У її розділі «Село моє – краплиночка на карті» надаються матеріали про славних земляків, чия самовіддана праця уславила цей благодатний куточок Поділля.
– Експозиція цікава не тільки молоді. Відвідали її чимало дорослих любомирців, гостей села. Матеріали, зібрані на стендах, розповідають про життєвий шлях трудівників полів і ферм, воїнівінтернаціоналістів, інших гідних людей, серед яких перша трактористка, кавалер ордена Трудового Червоного Прапора Марія Іванівна Сторож, агроном, Герой Соціалістичної Праці Володимир Опанасович Лабуш, Василь Миколайович Кобилецький – гвардії лейтенант, який героїчно загинув в Афганістані, – розповідає завідувачка бібліотеки Лариса Денисенко.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. ІВАНОВ, А. КОРІНЬ, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. МЕЛЬНИЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Х. ВІЄР
Не підлягає забуттю
Стала історією війна в Афганістані. Для тих, хто брав у ній участь, ті події ще довго відгукуватимуться болем в серцях. І тільки вони – воїниінтернаціоналісти – можуть розповісти нинішньому поколінню про нелегкі військові будні, загиблих і живих своїх побратимів.
Коли Віктора Синєгубка з Радісного призвали на дійсну військову службу, це не викликало ніяких побоювань, бо до неї він був внутрішньо підготовленим.
Спочатку на хлопця чекав так званий карантин у Кіровокані, а далі – Кабул та Газні. Афганістан. У молодих людей без життєвого досвіду назва цієї країни не викликала якихось глибоких асоціацій. В наметовому містечку, де їх розмістили, попередили: ніяких «самоволок», ходити тільки групами. Так розпочалася служба Віктора в мотострілецькому полку.
Прослужив в Афганістані 2 роки і 2 місяці. За цей час вивчив мову країни на побутовому рівні. Офіцери армії Афганістану добре знали російську, бо майже всі навчалися в СРСР.
Після армії воїнінтернаціоналіст пропрацював майже двадцять років у рідному селищі на цукровому заводі. Про роки служби згадує, спілкуючись з такими ж, як він, воїнами. Для них це не просто знайомі назви місць, термінологія, звичаї зовсім іншої за менталітетом країни. Це – частина їхньої молодості, на яку випала війна...
Світлана ЛЕВИЦЬКА,
Іванівський район
Фото авторки
Природу захищають діти
Нещодавно екологічна громадськість відзначила Всесвітній день водноболотних угідь. Саме вони в останні 10 років звертають на себе увагу. Неповторні красою, унікальні розмаїттям флори та фауни куточки природи перебувають у небезпеці. У Першотравневому НВК Комінтернівського району була організована фотовиставка учнів 8 – 11 класів, які творчо та відповідально поставилися до висвітлення цієї теми. Учні 6го класу на чолі з класним керівником Н. Кочнєвою пішли до місцевого ставу, де звернули увагу на стан території.
Проводилися також лекціїбесіди про охорону та збереження унікальних видів рослин і тварин.
Н. СІРЕНКО, вчитель географії Першотравневого НВК Комінтернівського району
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |