ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Надія є!
18.02.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 14(21278) / Тираж: 8525

Щорічно, як інформує прес-служба МОЗ України, в нашій державі реєструється близько 1000 нових випадків онкологічної захворюваності у дітей віком до 17 років. На кінець 2010-го на обліку в онкологічних диспансерах перебувало 5510 дітей.

За рахунок впровадження сучасних принципів діагностики та лікування дітей із злоякісними новоутвореннями (ЗН), які було реалізовано на виконання заходів державної програми «Дитяча онкологія 2006 — 2010 роки», протягом останніх п’яти років вдалося підвищити рівень загального виживання хворих на 8,5%.

Торік у закладах системи МОЗ проліковано понад 9000 дітей, хворих на ЗН (для порівняння: у 2006-у — 7631 дитину).

Щороку Міністерство охорони здоров’я здійснює централізовані закупівлі лікарських засобів та витратних матеріалів для лікування дітей з онкогематологічною патологією. У Держбюджеті-2012 на закупівлю лікарських засобів та витратних матеріалів для лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями і проведення трансплантації кісткового мозку передбачено 90 мільйонів гривень, що на 50% більше ніж у 2011-у.

Однак і цього буде замало, адже, як стверджують батьки маленьких пацієнтів, держава покриває не більше 60% потреби в ліках, решту мусять купувати вони самостійно. Якщо ж грошей родина не має, то єдина надія — на добрих людей.

До Всесвітнього дня онкохворої дитини, 15 лютого, в Одесі на Соборній площі пройшла благочинна акція під символічним гаслом «Надія є!», метою якої було привернути увагу громадськості до проблеми онкохворих дітей, а також зібрати пожертви для потреб Одеської обласної дитячої клінічної лікарні.

При ранній і правильній постановці діагнозу і своєчасному початку лікування 70% злоякісних пухлин у дітей можуть бути вилікувані — у цьому переконує медична статистика.

В Україні в структурі онкологічних захворювань у дітей переважають лейкемія та лейкома. На гостру лейкемію захворюють 300 — 360 пацієнтів на рік. Це діти абсолютно різної вікової категорії — від одного місяця життя до 18 років, і всі вони потребують дуже агресивного тяжкого лікування. Насамперед, це хіміотерапія.

Важливою є проблема донорства в нашій державі. Шкода, але сьогодні адекватної трансфузіологічної служби, яка необхідна для потреб онкогематологічного пацієнта, в Україні нема. Тому розраховувати доводиться в першу чергу на добровольців, готових поділитися власною кров’ю з недужими дітьми.

З учорашнього дня, 17 лютого, в Одеській обласній дитячій клінічній лікарні (вулиця Академіка Воробйова, 3), у відділенні онкогематології якої сьогодні лікується 41 дитина, почалася тижнева благочинна акція зі збору донорської крові, названа організаторами «Здай кров — порятуй життя дитини!». Щодня з 11-ї до 13-ї тут чекають на небайдужих.

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.012
Перейти на повну версію сайту