![]() |
|
![]() |
![]() |
14 березня поточного року у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання з питань освіти у сільській місцевості. У зв’язку з цим був проведений телеміст між Дніпропетровськом, Харковом, Львовом і Одесою на базі ОРІДУ НАДУ. Його мета – вислухати усі питання та пропозиції стосовно озвученої теми, щоб належним чином представляти їх під час слухань.
Телеміст проводив заступник міністра освіти, науки, молоді та спорту України Борис Жебровський.
Як повідомив Борис Михайлович, за кілька днів усі працівники департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства побувають у сільських районах, зустрінуться з директорами шкіл, завідувачами дитячих садків, сільськими головами і почують від людей, які займаються освітянською справою, з якими проблемами вони стикаються.
– Зараз іде копітка робота над навчальними програмами для 5 – 9 класів, – наголошує Б. Жебровський. – На сайті Міністерства розпочав свою роботу форум, на якому усі – від учителя до академіка – можуть висловити свої пропозиції щодо програми. А з першого березня поточного року на цьому порталі будуть розміщені всі проекти вищеназваного документу.
Освітянам дадуть місяць на обговорення. Після цього скарги або доповнення прийматися не будуть.
– Ми хочемо створити надсучасні програми для 5 – 9 класів, за ними українська школа виглядатиме такою, щоб ні в кого не виникало сумнівів, чи йдуть реформи, – підкреслив заступник міністра.
Він також нагадав про початок акції «Дай руку, першокласнику». До регіональних управлінь освіти вже надійшли плани заходів, які бажано провести в межах цієї ініціативи.
– Першого вересня стартуватиме нова українська школа, – підкреслив ведучий телемоста. – Початкова школа перейде на нові програми. Зараз формують і нові підручники. Щорічна підсумкова колегія Міністерства освіти відбудеться традиційно 28 серпня і розгляне єдине питання – готовність початкової школи до роботи в нових умовах.
В середині серпня пройде своєрідний всеукраїнський рейд також присвячений підготовці до навчального року.
Не оминуло українську школу і усепоглинаюче «Євро2012». На честь проведення в нашій країні грандіозного заходу планують провести шкільні футбольні змагання за Кубок Президента з фіналом на НСК «Олімпійський».
Після доволі насиченою інформацією промови Борис Михайлович привітав начальника управління освіти і науки Одеської облдержадміністрації Тетяну Лазарєву з призначенням на цю відповідальну посаду і побажав успіхів у нелегкій роботі керівника управління. Після цього освітяни перейшли безпосередньо до питань і пропозицій, які підготували представники профільних регіональних відомств.
Висновок такий – регіони у нас різні, а проблеми в сфері освіти однакові. Пільгове навчання педагогічних працівників сільських шкіл, поправки до програми «Шкільний автобус», обладнання у закладах професійнотехнічної освіти, забезпечення сільських вчителів житлом, нові програми патріотичного виховання школярів, проблеми дошкільнят у сільській місцевості, харчування у школах – це далеко не повний перелік питань, які обговорювалися під час заходу.
Борис Михайлович Жебровський подякував колегам і зазначив, що весь широкий спектр питань, які було розглянуто за допомогою такого спілкування, доводить, що люди плідно працюють і шукають способи розв’язання тих проблем, які з Києва гірше видно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |