![]() |
|
![]() |
![]() |
Уже дванадцять років зі сцени Одеського академічного театру музичної комедії ім. М. Водяного звучить ліричне сопрано акторки Ірини Ковальської. Сьогодні володарка Гранпрі міжнародного конкурсу артистів оперети та мюзиклу, улюблениця одеської публіки розповідає читачам «ОВ» про свої перші кроки у мистецтві, про свої ролі й про найближчі плани.
– Ірино, наскільки мені відомо, свої найперші кроки по сцені театру музичної комедії Ви зробили набагато раніше?
– Мої вокальні здібності виявили в дитячому садку. Музичний керівник тоді порадила мамі відвезти мене до театральнохорової студії Тетяни Азаріївни Сафір. Це була просто приголомшлива жінка. Нас, які мріяли стати великими акторками та акторами, у неї було близько 400. І кожному вона встигала приділяти свою увагу. 10річною мені пощастило взяти участь у виставі, поставленій разом з театром музкомедії. З нами на сцені грали дорослі професійні актори. Пам'ятаю, як нас постійно смішив пірат, роль якого виконував артист Микола Завгородній (нині заслужений артист України)…
– Як називалася вистава?
– «Остров детства». Спочатку у мене була невелика роль – однієї з гостей головної героїні, яку звали Венді. Її зображувала Нона Гришаєва, відома сьогодні як постійна учасниця програми «Велика різниця», а Пітера Пена – Євген Бубер, нинішній директор Одеського ТЮГу. Потім мені доручили роль хлопчика, що загубився… Із цією виставою ми навіть їздили на гастролі до Москви та Кишинева.
– Потім Ви вступили до Одеської консерваторії…
– Так, але до цього були театральний клас 37ї школи (завжди з теплотою згадую Ольгу Сергіївну Кашневу, чудового педагога і людину) і музичне училище. До речі сказати, і літню практику в старших класах ми проходили два роки поспіль у театрі музкомедії. Перший раз нас відправили до швейного цеху. Ми допомагали шити костюми для артистів. Наступного разу щось фарбували і клеїли в бутафорному цеху. Тож першим моїм серйозним знайомством з театром було його робоче «закулісне» життя.
– У Вашому «послужному списку» такі роботи, як Розалінда з «Летучей мыши», Монна з «Безымянной звезды», Катарина з «Целуй меня, Кэт!», Марітана з «Дон Сезар де Базан» і багато інших. Після ролі у виставі «Целуй меня, Кэт!» преса писала, що Ваша жіноча аудиторія зросла як мінімум удвічі. Гадаю, що після блискучої прем'єри мюзиклу «В джазе только девушки» чергового разу поповнювалися ряди Ваших шанувальників…
– Зізнаюся, спочатку було трохи страшнувато братися за цю роль. Чудово розуміла, що глядачі, які пам'ятають американську кінокомедію, навіть мимоволі будуть порівнювати зі знаменитою Мерилін Монро.
– До речі, у Вашій гримерці висить її фото…
– Воно з'явилося там задовго до того, як виникла ідея ставити цю виставу. Його принесла одна з наших молодих акторок.
– Вийшло символічно…
– Я не намагалася наслідувати Мерилін. Це був би програшний варіант. Моя героїня м'яка, наївна і дуже любляча жінка, яка шукає своє кохання, але ніяк не може його знайти. На її шляху увесь час зустрічаються не ті чоловіки. Але всетаки своєю щирістю й відкритістю вона, нарешті, скорила Джо. Це відбулося завдяки тому, що вона відкрилася йому так, як своїй подрузі. І він побачив у ній не легковажну блондинку, а розумну й глибоку людину. Між ними відбулося те, що називають духовним зв'язком.
– Ірино, традиційне запитання: найближчі плани?
– Почали роботу над виставою «Граф Воронцов» Євгена Ульяновського в постановці заслуженого діяча мистецтв Росії Володимира Подгородинського. Я буду грати Єлизавету Воронцову. Поки що розучуємо музичний матеріал. Сподіваюся, що влітку одесити прийдуть на нашу прем'єру
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |