ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
«Стальканат» в облозі
23.02.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 15(21279) / Тираж: 8525

— Облога заводу «Стальканат» триває, — повідомив журналістам на прес-конференції голова фракції «Фронт змін» в Одеській міськраді Олександр Остапенко. — Трудовий колектив та акціонери заводу очікують продовження, нових дій від влади. Завдяки активній позиції народних депутатів Арсенія Яценюка, Руслана Князевича, Геннадія Москаля ця ситуація вийшла за межі Одеси й дуже дратує тих, хто в Києві. Люди, які реалізують план захоплення заводу, вимушено йдуть ва-банк. Їхня мета — дискредитувати громадську думку, підготувавши брехливі свідчення та компромат проти акціонерів «Стальканату». Їхнє політичне завдання, враховуючи падіння рейтингу Партії регіонів і зростання рейтингу опозиції, — вибити матеріальне підґрунтя з-під «Фронту змін».

— Уся ця ситуація — це одна велика провокація, — додав виконувач обов’язків директора заводу Ігор Глазирін. — Термін давності за тими справами, які інкримінують головним акціонерам «Стальканату», а саме — незаконне підприємництво, фіктивне банкрутство, давно минув. Чому б не розпочати карні справи з 1917 року, коли у людей справді відібрали їхній капітал? Наш завод стабільно працює, на відміну від інших підприємств. На місці заводу «Епсилон» — боулінг-клуб, на місці фабрики Воровського — казино… Ми не хочемо повторити долю цих підприємств, тому будемо стояти до кінця. Наші працівники виходять на мітинги не за примусом — вони хочуть зберегти свої робочі місця і спокійно працювати.

Його підтримав Петро Заіка, який пройшов на підприємстві шлях від робітника до головного інженера і має у трудовій книжці тільки один запис: завод «Стальканат»:

— З приходом нових акціонерів виробництво було переобладнане на більш економічне, сучасне. Вводяться нові агрегати, зупинено неефективну газову котельню, змінюється обладнання, відбувається реконструкція підприємства. Була зупинена робота шкідливого виробництва — травильного відділення, й устаткування замінене на ефективніше й екологічніше. Якщо до 2002 року підприємство витрачало 1,2 мільйона кубометрів газу, то сьогодні, при інтенсивнішій роботі, — лише 290 тисяч. Економії досягнуто за рахунок модернізації виробництва.

— На заводі збережена соціальна сфера, — продовжила розповідь головного інженера начальник відділу кадрів Валентина Парпатій. — Працює поліклініка, їдальня, в якій можна пообідати за 10 — 12 гривень, адже щомісяця їй виділяється дотація. Підприємство оплачує навчання своїх працівників у вищих та середніх навчальних закладах. Середня заробітна плата на заводі — 3,5 тисячі гривень, надаються місця у гуртожитку. Що буде, якщо заводу не дадуть працювати і тисячі людей опиняться на вулиці? А це переважно чоловіки, які годують свої родини.

— Ситуація сьогодні дуже критична, — додав Олександр Остапенко. — Відбуваються атаки на підприємства, що стабільно працюють, як-от «Укрферрі», «Інкор-груп». Мова йде про ефективні підприємства. Схема захоплення подібна до тієї, що практикувалася на «Стальканаті». «Фронт змін» готовий надати свої ресурси: інформаційні, організаційні для захисту компанії «Укрферрі».

На прес-конференції був присутній також головний редактор ТРК «Новая Одесса» Сергій Братчук, який озвучив і запропонував колегам із засобів масової інформації підписати «Меморандум про чесну роботу журналістів», напрацьований колективом телекомпанії.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту