![]() |
|
![]() |
![]() |
У церкви Московського патріархату забирають землю, не віддають належні їй здавна споруди, ще якось, не приведи, Господи, утискують... Ви уявляєте щось подібне, шановний читачу? Та ж таке навіть у сні не нафантазується. Бо ж — свої, рідні, можна сказати. А всі інші… З ними можна й не церемонитись.
Як-от, наприклад, з римо-католицькою церквою. Дійшло до того, що парафіяни разом зі священиками змушені були вийти на молитовно-протестне протистояння, виступаючи проти захоплення території католицького кафедрального собору на вулиці Катерининській, 33. Та земля прилягає до магазину «Модесса» й давно впала в око його власникам (кажуть, що власник — колишній голова Одеського міськвиконкому В.Симоненко). Вже понад рік триває протистояння церкви і, властиво, мерії, котра забороняє представникам цієї конфесії здійснювати хресні ходи та не бажає втручатися у конфлікт з авторитетним власником магазину «Модесса». Протистояння досягло апогею в останні місяці: перекопано двір, робляться під’їзди до будинку та блокуються під’їзди церковних автомобілів, зрізаються замки і знімаються самі ворота. Все це, кажуть представники церкви, вказує на спроби захопити землю незаконним шляхом. Усі намагання конструктивно вирішити це питання поки що не досягли успіху. Звернення до органів прокуратури, місцевої влади, у тому числі й до голови облдержадміністрації, залишаються без відповіді, кажуть священнослужителі.
А між тим, колись у цьому квадраті між вулицями Катерининською, Буніна, Рішельєвською та Жуковського був католицький квартал. У прилеглих до церкви будинках розташовувалися їдальня для бідних, два інтернати, духовна семінарія, будинок престарілих… Сьогодні католики не ставлять питання про повернення нерухомості. Вочевидь, бачачи таку толерантність, дехто вирішив, що можна з ними не церемонитися.
Зрозуміло, що коли вирішувати конфлікт у правовому полі, то він може бути розв’язаний лише на користь церкви. Проте міська влада в особі начальника управління внутрішньої політики пропонує сторонам зустрітися та обговорити ситуацію, скласти протокол… Звичайно, потрібно домовлятися. Треба, передусім, не зазіхати на церковну землю. Але ж як утриматися від спокуси, коли навколо тільки й чути про рейдерство?..
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.027Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |