![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
батьківський край учора й нині
В історичній біографії Одещини багато яскравих сторінок, пов'язаних зі становленням і розвитком її транспортного, індустріального, аграрного, науково-освітнього та культурного потенціалу.
Справжніми патріотами краю стали народжений в Італії іспанець де Рибас, французи Ришельє та Ланжерон, російський генерал Воронцов, українські козацькі командири Головатий, Чепіга, Білий.
Тут творили такі видатні діячі науки та культури, як Мечников, Філатов, Довженко, Ойстрах, Данькевич. Заслужений авторитет області своєю працею створили хлібороби і тваринники, моряки і портовики, машинобудівники та хіміки, представники легкої та переробної промисловості.
Про це, а також про сьогодення нашого самобутнього, багато в чому унікального краю, йшлося під час історичного огляду, проведеного цими днями працівниками Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка в Одеській загальноосвітній школі № 79 і присвяченого 80річчю утворення Одеської області. Учасники заходу мали змогу не тільки широко обмінятися зібраною за цією темою інформацією, але й переглянути документальний фільм про свою малу батьківщину.
Іванівський район
Доведеться пересівати
Навесні фермерам доведеться пересівати ярими культурами майже 8 тисяч гектарів площ, відведених під озимі зернові і ріпак, які не витримали осінньої посухи та суворої зими.
Цю невтішну інформацію озвучив на недавній апаратній нараді у райдержадміністрації начальник управління агропромислового розвитку РДА В. Марланг. За його словами, сільгоспвиробники усіх форм власності відвели 34,3 тис. га під озимі зернові культури, 1,4 тис. га – під озимий ріпак. Згідно з оперативною інформацією про стан озимого клину, на 26,9 тис. га зернові культури зійшли непогано (78,5 % до посіяного), а щодо ріпаку, то сходи отримано лише на 533 га (37%).
Для весняного підживлення озимих культур вже закуплено 640 тонн мінеральних добрив, що становить 20% від потреби.
Котовський район
Фінансування збільшено
Сесія районної ради внесла корективи у свої попередні рішення щодо програми соціально-економічного та культурного розвитку району на поточний рік та, відповідно, щодо районного бюджету.
У змінах простежується тенденція до збільшення фінансування будівельних та ремонтних робіт.
Так, на ремонт доріг комунальної власності з державного бюджету планується витратити близько півмільйона гривень. За кошти обласного бюджету (понад мільйон гривень) програмою передбачено реконструювати приміщення під дитячий садок на 20 місць у селі Станіславці. Капітально відремонтували Будинок культури у Старій Кульні на суму 680 тисяч гривень. У селі Малий Фонтан заплановано реконструкцію приміщення старої школи під дитячий садок на 30 місць. На це потрібно 300 тисяч гривень. На капітальний ремонт водомережі у селі Борщі передбачено понад 550 тисяч гривень.
Додатково з місцевих бюджетів виділяються кошти на ремонт опалювальної системи та придбання водогрійного котла Нестоїтської школи – понад 140 тисяч гривень і 93 тисячі гривень через відділ освіти. На капітальний ремонт Бочманівського дитячого садка – 50 тисяч, «Райкомунгоспу» для забезпечення функціонування водомережі та придбання необхідного обладнання виділять 85 тисяч гривень.
Білгород-Дністровський район
Спільно – про проблеми громад
Нова практика провадження виїзних засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування введена в районі за ініціативою голови райради Валентини Орлової. Протягом року за графіком таку роботу буде проведено в різних сільрадах.
Перше засідання, на яке прибули 27 сільських голів, депутати районної та обласної рад та керівники району, проведено на території Мологівської сільради. У діловій частині основною темою обговорення став соціальноекономічний та культурний розвиток територіальних громад.
Також під час Координаційної ради йшла розмова про легалізацію зарплат та декларування доходів одноосібників. Як відзначив голова БілгородДністровської РДА Василь Чорнолуцький, з даним завданням на сто відсотків впоралися в Адамівській, Монашівській, Козацькій, Великомар’янівській сільрадах. Однак є й такі, де подібні зусилля дорівнюють нулю.
Савранський район
Увага пріоритетам
Відбулося чергове спільне засідання політичної та громадської рад при голові райдержадміністрації, в якому взяли участь представники політичних сил, громадських та профспілкових організацій району.
Голова райдержадміністрації Олег Іспанюк поінформував присутніх про те, що зроблено торік у плані соціальноекономічного та культурного розвитку, зупинився на цьогорічних пріоритетах. В учасників засідання виникло чимало запитань. Зокрема, вони цікавилися спорудженням нового дитячого садка у районному центрі. Також було порушено питання щодо поліпшення умов виховання та організації дозвілля молоді. Йшла мова і про забезпечення ліками медичних закладів району та про механізм придбання скрапленого газу пільговиками.
Татарбунари
Вода буде цілодобово
З 9 мільйонів гривень, виділених району торік з обласного бюджету розвитку на вирішення соціальних питань, понад 2 мільйони були призначені місту для поліпшення ситуації з водозабезпеченням.
Як відзначає Татарбунарський міський голова Віктор Швець, за ці кошти вдалося виконати значний обсяг робіт щодо заміни труб магістрального водопроводу, ремонту центральної насосної станції, монтажу нових артезіанських свердловин та водонапірних веж. Тепер з’явилася можливість подавати воду жителям міста не за графіком, як було раніше, а цілодобово.
Фрунзівський район
У пошуках «спотикайлівки»
Протягом лютого співробітники районного відділу внутрішніх справ провадили оперативно-профілактичне відпрацювання щодо припинення самогоноваріння.
Міліціонери виявляють на ринках та у приватних домогосподарствах факти реалізації необлікованого спирту та алкогольних сурогатів з нього.
Особи, які виготовляють та зберігають самогон чи інші міцні спиртні напої або апарати для їх виготовлення (без мети збуту), притягуються до адміністративної відповідальності. А це тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За придбання самогону його любителів штрафують на суму від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів. За продаж горілки домашнього виготовлення передбачено серйозніше покарання у вигляді штрафу в розмірі від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією фальсифікованих алкогольних напоїв та обладнання для їх виготовлення.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, Л. Кузьменко, Т. Сторчак, В. Акимов, О. Харченко
Шлях у вісім десятиліть
Масштабну книжководокументальну виставку «Одещина – регіон економічної стабільності, національної злагоди та культурного розмаїття» розгорнуто з нагоди 80річчя створення області в національній науковій бібліотеці імені М. Горького.
Матеріали до насиченої, різнопланової експозиції надали, зокрема, управління культури і туризму, зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції облдержадміністрації та обласний Державний архів. Загалом увазі відвідувачів пропонується понад півтори тисячі документів з історії і сьогодення Одещини. Це карти адміністративнотериторіального устрою області різних часів, символіка краю та районів, журнали, газети, фотодокументи, бібліографічні покажчики. Вони, зокрема, свідчать, що в народногосподарському комплексі області трудилися понад сто Героїв Соціалістичної Праці, серед яких були люди, двічі удостоєні цього звання: Макар Посмітний, Павло Ведута, Марія Шолар, Євген Блажевський, а також фундатори ракетнокосмічної та оборонної галузей колишнього СРСР академіки Сергій Корольов, Віктор Глушко, Олександр Нудельман.
Є розділ ,у якому розміщено матеріали про наших земляків, першими удостоєних звання Героя України: Зінаїду Гришко, Володимира Видобору, Станіслава Стребка, Бориса Литвака, Володимира Філіпчука, Миколу Павлюка.
Загалом у кількох розділах об’ємно представлено економічний, науковий, культурний, туристичносанаторний потенціал регіону.
Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»
Прозоро і без формалізму
Круглий стіл «Одеса політична – відкритість, прозорість, підзвітність» був організований Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» (керівник – Анатолій Бойко) за результатами моніторингу діяльності депутатів і політичних сил, що входять до складу місцевих рад. У його роботі взяли участь представники політичних партій і блоків, депутати Одеської обласної та міської рад, представники громадських організацій і ЗМІ.
Експерти ВГО «Комітет виборців України» відзначили, що для більшої поінформованості громадян про роботу обласної ради повною мірою використовуються можливості газети «Одеські вісті», офіційного сайту облради і відповідного стенду. На їхніх сторінках постійно, систематично і завчасно публікуються відомості про майбутні засідання постійних комісій, президії та сесій, а також про публічні заходи.
Робота постійних комісій, відзначає КВУ, стала відкритішою. Не зафіксовано жодного випадку недопуску на засідання представників ЗМІ, на офіційному сайті публікуються також графіки прийомів виборців депутатами усіх фракцій.
Учасники круглого столу говорили і про звіти депутатів і керівників представницького органу – голови обласної ради Миколи Пундика, його першого заступника Миколи Тіндюка і заступника Олексія Гончаренка про їхню діяльність за перші 100 днів і за весь 2011 рік. Під час пресконференцій журналісти мають можливість ставити запитання керівникам області й одержувати на них відповіді.
А негативним є те, що часто процедура звітності, зокрема депутатів, проходить формально, її результати залишаються в апараті ради і ніде не публікуються.
Як стверджує керівник аналітичного відділу Одеської обласної організації КВУ Ярослав Католик, у роботі Одеської обласної ради VI скликання є багато інших недоліків. Серед таких він назвав відсутність практики громадського обговорення найважливіших проектів рішень ради. Замість цього провадяться круглі столи із залученням експертів і представників наукових кіл, та й то зрідка. Недоліком, на його думку, є й те, що представники громадськості, як і раніше, можуть потрапити до зали засідань тільки за запрошенням облради.
У зв'язку з вищесказаним Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» розробила для Одеської обласної ради VI скликання низку рекомендацій щодо поліпшення її роботи. Зокрема це стосується приведення його регламенту у відповідність із Законом України «Про доступ до публічної інформації».
У роботі круглого столу «Одеса політична – відкритість, прозорість, підзвітність» взяв участь заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, який також відповів на запитання журналістів. Зокрема, про «Народний бюджет», який, на його переконання, є проектом, що відповідає інтересам і сподіванням членів територіальних громад області. Люди на сільських і районних сходах самі визначили, куди й на які цілі витрачати бюджетні гроші.
Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |