ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
АПК: реалії, проблеми, перспективи — Не святі горшки ліплять
28.02.2012 / Газета: Одесские известия / № 22(4296) / Тираж: 18937

Поміж пагорбами, у затишній балці, розкинулося село Івашків – мальовниче, з синьоокими плесами зариблених ставків. Проте не рибальству тут віддають перевагу. З давніх­давен івашківці займаються гончарним промислом та землеробством. Тож розповім про господарство з рослинницьким профілем, яке у нестабільні часи мав сміливість очолити хлібороб з діда­прадіда Михайло Іванович Погорілий.

Свого часу івашківські землі дехто прагнув розділити на клаптики. Село повстало всією громадою. У яких тільки кабінетах не побували, кого тільки не залучали. А таки зберегли землю єдиним цілим господарством, якому дали назву «Івашківське». Кажуть, що добре там живеться, де гуртом сіється і жнеться. Так тут і роблять. В основному, той, хто хоче працювати, роботою забезпечений – хто постійною, хто сезонною. Зарплата виплачується тільки у грошовому еквіваленті. Справно йдуть розрахунки за паї. Оновлено техніку. Є у розпал жнивної кампанії де пообідати, помитися, відпочити (хоча в таку гарячу пору хліборобам не до відпочинку).

З цим господарством тісно пов’язана сільська громада. Забезпечено якісне медичне обслуговування працівників сільгосп­товариства та їхніх сімей. Про це дбають фельдшер Світлана Андронюк, патронажна медсестра Олександра Колісник, акушерка Надія Підгаєцька.

Подбав Михайло Погорілий про те, щоб на території сільської ради працював цех з виробництва макаронів, круподерня, млин, олійня. Це значна підмога місцевому населенню, не треба їхати у район, щоб змолоти зерно чи збити олію. І школярі мають можливість харчуватися безкоштовно. Бо товариство забезпечує шкільну їдальню усіма необхідними продуктами.

А минулого року постала необхідність перекрити частину шкільного даху. Дізнавшись про проблему, керівник господарства, депутат районної ради Михайло Іванович Погорілий та депутат облради Микола Васильович Сорочан поспішили на допомогу, закупивши відповідно 200 і 100 листів шиферу. Крім того, ТОВ «Івашківське» виділило понад 30 тисяч гривень. З державного бюджету на ремонт школи надійшло 10 тисяч гривень. Значну допомогу надавали батьки, щодня працювало 10 – 15 чоловік. З допомогою товариства, депутатів сільради, багатьох жителів села облаштовано дорогу до кладовища. Місцеве господарство також сприяє у спорудженні ринку. З ініціативи сільської ради, за підтримки товариства «Івашківське», райдержадміністрації сьогодні робиться все для відкриття другої групи дитсадка, бо село у цьому має потребу. Адже на краще змінюється демографічна ситуація.

Як бачимо, не святі горшки ліплять, а прості люди. Тісна співпраця товариства з органами місцевого самоврядування дає плідні результати. Сьогодні у сільській раді немає комунального господарства. Та воно тут і не потрібне, бо всі необхідні роботи взяв на себе сільськогосподарський колектив, у якого є гаражі і вся необхідна техніка: підйомний кран, екскаватор, бульдозер тощо, не кажучи вже про наявність тракторної бригади з усією сільськогосподарською технікою.

Тож коли сільський голова усіма правдами і неправдами роздобув для сільських доріг сипучого матеріалу, впорядковували ці дороги працівники товариства. Завдяки співпраці двох структур прокладено 7 кілометрів нової водомережі. І сьогодні жителі села забезпечені водою стовідсотково.

Ну, а як же справи з виконанням основних обов’язків, запитаєте ви? І тут все гаразд. Не пасуть задніх. Тут вирощують високі врожаї зернових культур. За врожаєм ранніх зернових ТОВ «Івашківське» минулого року посіло у районі почесне третє місце. В основному, у товаристві працюють віддані хліборобству люди. У ангарах вся техніка стоїть у повній бойовій готовності до весняно­польових робіт. Весна цих господарів зненацька не застане.

А нещодавно господарство розпочало відродження свинарської галузі, прагнучи внести і свою частку у розв’язання проблеми забезпечення країни м’ясом.

– Практика світового досвіду свідчить, що в структурі виробництва м’яса свинина займає 40 – 50%, тобто пріоритетність свинарства очевидна, – говорить Михайло Погорілий.

Економічне обґрунтування та соціальна орієнтація – це і є основний секрет успіху господарства. А його трудівники – золотий фонд цього сільськогосподарського підприємства.

Автор: Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту