ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
01.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 23(4297) / Тираж: 18937

Одеса

На що витрачається екологічний збір?

Прес-конференція начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Одеській області Анатолія Яцкова була присвячена використанню коштів цільових фондів у минулому році та поточним планам.

Як відзначив Анатолій Воло­димирович, платниками екологічного збору є майже 17 тисяч юридичних та фізичних осіб. В цілому у 2011 році за забруднення навколишнього природного середовища ними було сплачено близько 25 мільйонів гривень. За законом, 30% цих коштів іде до державного природоохоронного фонду, 20% – до обласного, 50% – розподіляються між міськими, сільськими та селищними радами.

Гроші з обласного фонду, переважно, витрачені на будівництво та реконструкцію КНС, розчищення русел річок, захист від підтоплення, провадження робіт щодо збереження об’єктів природно­заповідного фонду.

За рахунок коштів, виділених з Державного фонду та обласного бюджету, минулого року з території Одещини вивезли та знищили 1 711,1 т непридатних пестицидів. Однак остаточно очистити територію від них не вдалося. Регіональна влада сподівається на допомогу держави у розмірі 26,5 млн гривень. 3 мільйони виділить обласний бюджет. Цього повинно вистачити, щоб закрити проблему повністю.

На 2012 рік було подано 142 запити на фінансування природоохоронних заходів на загальну суму у 269 мільйонів гривень. Сесія обласної ради у грудні затвердила перелік тих об’єктів, за якими піде фінансування (загальна сума – 23 млн 763,8 тис. гривень). Серед них, зокрема, КНС у Теплодарі, Балті, Біляївці і Бритівці Білгород­-Дністровського району.

Від лейтенанта до генерала

Відбулися урочисті заходи з нагоди 90-ї річниці заснування одного з найдавніших вищих навчальних закладів МВС України – Одеського державного університету внутрішніх справ.

У заходах взяли участь представники МВС України, обласної державної адміністрації, обласної ради Одеської міськради, ректори вузів.

Історія вузу веде свій відлік з 27 лютого 1922 року, коли у зв’язку з гострою потребою в кваліфікованих кадрах, було створено Одеську губернську школу міліції з підготовки молодших та старших міліціонерів.

Сьогодні до складу університету входять: навчально­науковий інститут фінансово­економічної безпеки та права, докторантура, ад’юнктура, аспірантура, магістратура, 4 профільних факультети (підготовки фахівців кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, транспортної міліції, для підрозділів слідства та дізнання), факультет заочного та дистанційного навчання працівників ВВС, центр післядипломної освіти, кафедри, науково­дослідні лабораторії, відділи, служби та підрозділи забезпечення. Тут навчається понад 3,5 тис. курсантів, студентів та слухачів. Професорсько­викладацький склад нараховує понад 200 чоловік, зокрема 30 докторів наук та 112 кандидатів наук. Більшість педагогів мають досвід роботи у практичних підрозділах судових та правоохоронних органів.

За час існування університета підготовлено понад 20 тисяч фа­хівців. Вісімнадцять випускників навчального закладу різних років мають генеральські звання.

Стажуватимуться у США

У прес-центрі «Паритет» відбулася презентація проекту Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) щодо відбору учасників до програми «Громадські зв’язки» (Community Con­nections Program) за тематичним напрямом «Координація зусиль при лікуванні коінфікованих туберкульозом-ВІЛ» в Одеській області.

Вони стажуватимуться у США протягом трьох тижнів. Група складатиметься з працівників органів місцевої влади, лікарів, представників громадських організацій, що працюють за цим напрямом, а також журналістів.

Протягом стажування учасники відвідають американські державні, приватні та громадські організації, що мають безпосередній стосунок до тематики програми, візьмуть участь у семінарах, тренінгах та дискусіях.

За результатами стажування учасники зможуть розробити ефективні стратегії впровадження комплексних послуг коінфікованим ТБ/ВІЛ на основі найкращого міжнародного досвіду, вдосконалити системи моніторингу та оцінки програм лікування коінфікованих пацієнтів, щоб дані програми відповідали міжнародним вимогам.

Ізмаїльський район

В екстремальному режимі

Минулі вихідні для жителів сіл Броски та Матроски пройшли у найсправжнісінькому екстремальному режимі.

Минаюча зима цього року видалася морозною та дуже сніжною. І оскільки Броска роз­ташована в балці, то, коли по­чалося танення снігів, води з довколишніх полів, з боку сіл Кирничок та Ларжанки, затопили багато сільських вулиць, а також дачний кооператив «Дружбу», що відноситься до земель Матроської сільської ради. У Бросці стік з полів заповнив проїзні частини та підвали по вулицях Ювілейній, Садовій та Шкільній. Зрештою, ситуація стала надзвичайною і тому будинок сільради перетворився на оперативний штаб. До села при­були голова Ізмаїльської райради В. Анто­нюк, голова Ізмаїльської райдерж­адміністрації С. Павлухін, його заступник П. Хаджиков, а також начальник райуправління МНС М. Булгару. Особовий склад районного відділу МНС був підня­тий по тривозі і направлений до цих приміських сіл. Завдяки злагодженим діям підтоплення вдалося локалізувати. І, як пояснила Бросківський сільський голова С. Москвич, станом на понеділок підтопленими залишилися лише підвали будинків. Від підтоплення, до речі, постраждав і будинок сільського голови, яка меш­кає по вул. Ювілейній. На щастя, в селі досить широко поширена страховка будівель та іншого майна, то ж є всі підстави на відшкодування хоча б якоїсь частини збитку.

Котовський район

Народний депутат запевнив

Відвідавши з робочим візитом Котовський виборчий округ, народний депутат України Леонід Клімов підкреслив, що поточний рік буде набагато інтенсивнішим у плані розв’язання проблем соціального характеру.

Для Котовська, наприклад, передбачено виділення коштів на ремонт об’єктів освіти. У районі будуть профінансовані всі роботи щодо капітального ремонту всіх амбулаторій.

Білгород-Дністровський район

Нагорода професіоналу

Ювілейною медаллю «20 років незалежності України» нагороджений Борис Петрович Юрескул – керівник селянського (фермерського) господарства «Колос».

Ця нагорода вручена йому за вагомий особистий внесок у соціально­економічний та культурний розвиток України, значні досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю.

Протягом багатьох років КФГ «Колос» – серед найкращих в області за багатьма показниками. Так, за підсумками минулого року, тут зафіксований найвищий валовий збір ранніх зернових – 15 тисяч тонн, за середньої урожайності – 55,4 ц з га.

Миколаївка

Козацька гуманітарна акція

Протягом десяти з лишком років Чорноморське козацьке з’єднання провадить акцію «З миру по нитці – бідному сорочка».

– Назва цього щорічного заходу говорить сама за себе, – відзначив крайовий військовий отаман з’єднання генерал­осавул В. Пукліч. – Ми збираємо речі, канцтовари, продукти харчування і передаємо їх дітям зі шкіл­інтернатів нашої області та малозабезпеченим сім’ям.

От і нещодавно подібні подарунки були передані козаками вихованцям Миколаївського інтернату для дітей з вадами фізичного розвитку. Активну участь у черговому гуманітарному заході взяли фірма «Сладко» (директор В’ячеслав Носаченко), передавши до столу дітей близько 40 кілограмів печива; фірма «Ай­Хао» (директор Гень Дзюнь), подарунок від неї – сто кулькових ручок; акціонерне товариство «Єніфудз» (директор Сергій Терзієв), від нього Миколаївському інтернату вручено набори тортів і заварних кремів.

– Хочеться щиро подякувати цим та іншим підприємствам, їхнім керівникам, які з року в рік, підтримуючи починання козаків, знаходять можливість надавати посильну допомогу сиротам та дітям з малозабезпечених сімей, – сказав В. Пукліч.

Ізмаїл

Від розмов – до справи

На черговому пленарному засіданні сесії Ізмаїльської міської ради розглядалася програма розвитку туризму на 2012 – 2105 роки.

Пріоритетними її завданнями є: формування та використання активної маркетингової стратегії просування туристичного продукту на внутрішньому та міжнародному ринках; створення і розвиток відповідної інфраструктури; формування, реконструкція, модернізація та розвиток реакреаційних зон міста.

Адже, згідно з даними агенції «Транскруїз» ПАО «УДП», минулого року Ізмаїл відвідало понад 4 тисячі іноземних туристів.

Що ж заважає місту сьогодні одержувати гарні прибутки від в’їзного туризму? На думку фахівців, це, зокрема, недостатньо розвинена інфраструктура, мізерність пропозицій внутрішнього туристичного продукту, відсутність ефективної реклами.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, С. Комісаренко, Т. Сторчак, Л. Кузьменко, Т. Гурічева, О. Колєв

Допомагаючи одне одному

З нагоди Дня захисника Вітчизни депутат обласної ради Антон Кіссе провів зустріч із військовослужбовцями Болградської військової частини А­2613.

Він ознайомив присутніх із підсумками роботи депутатського корпусу облради за минулий рік, поділився планами на майбутнє. Переважно акцент було зроблено на розв’язанні соціально­економічних проблем Болградського району: забезпечення жителів якісною питною водою, участь у спільних міжнародних програмах, вирішення земельних питань, допомога громадянам, які втрапили у тяжкі життєві ситуації. Депутат висловив свою думку про необхідність присутності військовиків у Болграді, їхнє значення для життєдіяльності Бессарабії. Він щиро подякував командирові частини полковнику Олексію Джолосу та всім військовикам бригади за допомогу при ліквідації пожежі та її наслідків у Спасо­Преображенському соборі, а також при боротьбі з природною стихією, яка наробила багато прикростей у районі. Від імені Асоціації болгар України Антон Іванович вручив командирові частини подяку за участь у порятунку національної святині, яка дорога кожному. Олексій Джолос відзначив, що цей документ – одне з перших досягнень військовослужбовців на новому місці дислокації. Антон Кіссе підніс військовослужбовцям подарунок – найсучасніший великий LCD­телевізор і пообіцяв, що буде всебічно допомагати молодій військовій частині.

Влада ЛАРІНА, м. Болград

«Щодня Масниця»

Так говорять, коли хочуть змалювати радісне життя, ставлячи за критерій порівняння одне з найвеселіших свят — Масляну. Сиропустний тиждень, за церковною термінологією, з особливим розмахом пройшов і на території Комінтернівського району.

Тут, як годиться, Масляну розподілили на частини: були зустріч свята, ласунка, забави і прощена неділя. Щодня на базі однієї із сільських рад провадилися цікаві кущові заходи.

Вихідні ж принесли нестримні веселощі та гуляння, які закінчилися на території Фонтанської сільради. Свято було організовано районним відділом культури спільно з розважальним центром «Рив’єра» за участю сільських рад. Гарно вбрана сцена на площі біля торговельного центру «Реал» охоче прийняла артистів, які звеселили і розігріли глядачів та майже розтопили крижану скульптуру Королеви­Зими. Численними оплесками глядачі нагородили гурт «Смерека» з Вінниці й чимало артистів району, зокрема колективи «Україночка» (Олександрівська сільрада) та сучасний «Муз Вайп» (с. Нова Дофінівка).

Як гриби після дощу, один за одним виросли яскраві намети селищної та сільських рад, вони вабили відвідувачів не лише своєю піснею, а й смачними стравами. Кожен мав за честь пригостити керівництво району. Голова райдержадміністрації Іван Марзак та голова районної ради Тетяна Китайська відвідали кожен павільйон.

Невід’ємною частиною того дня було прощення, якого люди просили у Бога та одне в одного за завдані образи та скоєні гріхи.

– Ми радіємо разом із нашою громадою, тому й райдержадміністрація на чолі з Іваном Марзаком, і районна, і сільські ради докладають неабияких зусиль, щоб такі свята проходили на належному рівні. Для когось це підготовка до Великого посту, для когось – можливість побачитися та поспілкуватися. Проте забави припиняються, а робочі будні тривають, – ділиться враженнями Тетяна Китайська.

Тетяна Сергіївна відзначила найцікавіший намет – «Німецький центр» під керівництвом депутата райради Оксани Петрівни Орел.

Є таке повір’я: хто добре не відведе душу в Масляну, матиме нещасливий рік. Та я упевнена, що Комінтернівського району це аж ніяк не стосується, адже там погуляли на славу – і рік буде щасливим.

Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей», Комінтернівський район

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту