![]() |
|
![]() |
![]() |
Контрольноревізійне управління в Одеській області провело ревізії у 32х професійнотехнічних навчальних закладах, що підпорядковуються Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України, управлінню освіти і науки обласної державної адміністрації за період 2009 – 2011 роки.
Усього виявлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму понад 14,6 млн грн, зокрема тих, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму понад 5,5 млн гривень.
За результатами ревізій встановлено багато фактів, які свідчать про незабезпечення основних гарантій, визначених державою, учнів та працівників професійнотехнічних навчальних закладів.
Серед таких фактів – незаконне позбавлення стипендій, непроведення (чи проведення у занижених розмірах) індексації стипендій, що призвело до недоотримання учнями фінансових ресурсів на загальну суму понад 1,0 млн грн. А також заниження розміру нарахувань з харчування – через це, зокрема, учні пільгового контингенту професійнотехнічних навчальних закладів недоотримали компенсацію на суму понад 0,9 млн грн.
Ревізори також виявили заниження розмірів посадових окладів, доплат, надбавок та індексації доходів, які призвели до недоотримання виплат, пов’язаних з оплатою праці, на загальну суму 0,5 млн гривень.
Через слабкий контроль керівництва навчальні заклади не отримали доходів за надані послуги на суму 0,2 млн гривень.
Разом з тим нераціональне планування та використання бюджетних ресурсів призвело до незаконних видатків, зокрема пов’язаних з оплатою комунальних послуг (понад 1,0 млн грн), виплатами заробітної плати внаслідок завищення окремим працівникам посадових окладів (ставок заробітної плати), доплат та надбавок з урахуванням відрахувань до державних цільових фондів (понад 0,6 млн грн), незаконних виплат стипендій (понад 0,4 млн грн).
Відсутність раціональної координації ресурсів для визначеної законодавством основної мети з підготовки кадрів призвело до зайвого фінансування одного навчального закладу при невиконанні державного замовлення на загальну суму 0,3 млн гривень.
Аналіз, проведений за результатами ревізій, показав, що потенціал навчальних закладів, визначений ліцензіями, із року в рік перевищує потребу у підготовці кадрів профтехосвітнього рівня щорічно на 3040%.
Також ревізіями виявлені проблемні питання.
Причини різні. Так, адміністрації закладів профтехосвіти вимушені погоджуватися на умови неповної або безоплатної практики, запропоновані роботодавцями. Виведення із державної власності традиційних баз практики, відсутність важелів забезпечення відповідальності підприємств, установ, організацій за недотримання ними вимог чинного законодавства щодо забезпечення умов проходження виробничої практики учнями закладів профтехосвіти. У той же час виробнича практика є найважливішою умовою підготовки робітничих кадрів та обов’язковою для переведення учнів на наступний курс та для отримання документа про освіту. У підсумку зазначене призводить до втрати доходів, передбачених законодавством для розвитку матеріальнотехнічної бази закладів.
У зв’язку із відсутністю договорів з роботодавцями не забезпечено гарантії випускників щодо отримання робочого місця за здобутими професіями.
У більшості державних професійнотехнічних навчальних закладів немає державних актів на право постійного користування земельними ділянками, не оформлено право власності на об’єкти іншого нерухомого майна, які відповідно до вимог чинного законодавства належать до загальнодержавної власності.
За даними ДФІ в Одеській області підготувала Вікторія ЄРЬОМЕНКО, «Одеські вісті»
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |