![]() |
|
![]() |
![]() |
Василя Павловича Антонюка було обрано головою Ізмаїльської районної ради нещодавно, у нинішньому, шостому скликанні. Але його звіт на сесії про виконану за рік роботу показав, що перед нами далеко не новачок в органах місцевого самоврядування. В.П. Антонюк чотири скликання поспіль обирався депутатом районної ради, очолював постійну комісію. Тож багато питань вивчив і знає в подробицях.
– І всетаки бути просто депутатом і навіть головою постійної комісії – це одне, а очолювати районну раду – інший рівень відповідальності. Чи не так?
– Так. Ви праві, відповідальність велика – забезпечити стабільну роботу ради. Депутатський корпус сформовано із представників шести партій. Зокрема, 20 депутатів від Партії регіонів і один – від Компартії України. Але всі вони мають однакові мандати, а отже, і рівноправний голос при вирішенні будьякого питання. Це я завжди намагаюся враховувати при веденні дискусій.
– Порядок денний сесій, зміст питань, що виносяться на обговорення, багато в чому залежать від роботи самих депутатів, особливо в постійних комісіях.
– Так, я це дуже добре розумію. Тому голови п’яти постійних комісій – авторитетні й знаючі люди. Марія Зиновіївна Іванова, яка свого часу очолювала нашу районну раду, керує роботою постійної комісії з питань фінансів, бюджету та інвестицій. І те, що за цими напрямами ми за останній рік істотно змінили ситуацію на краще – є і її чималі заслуги.
Відзначу і внесок постійної комісії з питань економіки, регуляторної політики, промисловості, будівництва, транспорту та зв’язку, яку очолює Артак Георгійович Аветисян, і комісії з земельних питань, голова – Михайло Костянтинович Стратила.
– Ефективність визначається не кількістю заходів і проведених засідань, а конкретним результатом.
– Оцінюючи всю нашу роботу, насамперед відзначу: у районі закріпилися позитивні тенденції поступального розвитку всіх галузей народногосподарського комплексу.
У минулому році було отримано 141,7 тисячі тонн зерна, 16,5 тисячі тонн соняшнику, 19 тисяч тонн овочів, 9 тисяч тонн винограду. Результати непогані. Але можна було одержати й більше.
Тому вживаємо заходів щодо поліпшення агротехніки вирощування зернових культур, удосконалення системи сівозмін, де парам стали відводити понад 16 відсотків площ. Робимо все необхідне, щоб звести до мінімуму втрати від несприятливих умов для озимого клина.
Тут приклад подає агрофірма «Свобода», яку очолює Герой України, депутат обласної ради Володимир Денисович Видобора. Від нього намагаються не відстати «Вікторія», «Придунайська нива» та інші сільгосппідприємства.
– Сільське господарство – це основна галузь в економіці, але не єдина.
– Ви говорите про розширення й удосконалення інфраструктури. Транспортники за рік збільшили вантажообіг на 18,3 відсотка, а підприємства зв’язку надали різних послуг майже на 15 мільйонів гривень. Ми стали більше уваги приділяти розвитку малого та середнього бізнесу в районі. За рік зареєструвалися 175 суб’єктів підприємницької діяльності, і їх загальна кількість склала 2,8 тисячі. Причому 899 – це юридичні особи.
Паралельно ведеться робота щодо залучення інвестицій. Торік вдалося в такий спосіб сконцентрувати 6 млн гривень, які переважно були витрачені на придбання машин, устаткування, транспортних засобів.
– А як справи у соціальній сфері?
– У народному господарстві все взаємозалежне: зростає економіка – наповнюється бюджет, збільшуються соціальні виплати. Скажімо, нам вдалося за рік збільшити заробітну плату працівників сільського господарства з 1025 до 1445 гривень. У результаті – планові завдання щодо наповнення районного бюджету виконано на 103,1 відсотка. Але ми розуміємо, що наш район і сьогодні є дотаційним, отже втішатися досягнутим перевиконанням ми просто не маємо права.
У жодному селі немає школи, ФАПу, культурного об’єкта, де б протягом року не провадилися ремонтні роботи. Але є й такі, які вже довго чекають своєї черги.
Після зустрічей з жителями сіл району, де обговорювалася запропонована губернатором Едуардом Матвійчуком програма «Народний бюджет», ця робота набуде цілеспрямованішого характеру.
А ми зі свого боку продовжуємо пошуки нових внутрішніх резервів. Наприклад, у сфері використання об’єктів комунальної власності районної громади, від оренди яких у минулому році отримано 100 тисяч гривень.
Тепер займаємося вивченням питання ефективного використання землі. Думаємо, що й тут нам вдасться дати лад і значно поповнити бюджет району.
– Що б Ви хотіли особливо відзначити наприкінці нашої розмови?
– Домагатися якихось результатів можливо тільки при спільних діях районної ради та виконавчих органів влади. У нас із новим головою райдержадміністрації Сергієм Олександровичем Павлухіним установилися добрі ділові відносини. І ми будемо разом робити все можливе, щоб піднести престиж району. А наше місце – у першій п’ятірці. До цього й будемо прагнути.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |