ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
150 тисяч пропозицій за «Народним бюджетом»
03.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 24(4298) / Тираж: 18937

Чергова сесія почалася з вручення почесних нагород. «Знаком Пошани» був відзначений народний художник України Альбін Гавдзинський. Відзнакою «За заслуги перед містом» нагородили олімпійську чемпіонку, тренерку волейбольної жіночої команди «Джинестра» Олену Соколовську.

Потім на трибуну вийшов лідер фракції Партії регіонів Геннадій Труханов. Він повідомив, що від городян надійшло понад 150 тисяч пропозицій у межах проекту «Народний бюджет». І забракло часу на їх аналіз і обробку. Геннадій Труханов запропонував присвятити «Народному бюджетові» позачергову сесію. А мер подякував губернаторові Едуардові Матвійчуку та представникам Партії регіонів у міській раді за дуже важливу ініціативу щодо залучення людей до розв’язкання найнагальніших проблем Одеси й оголосив про проведення позачергової сесії 15 березня.

Несподівано просто вирішилося питання про розширення території Одеського зоопарку, яке спричинило чимало галасу перед сесією. Замість 2,5 гектара парку «Преображенський» йому віддали лише 0,69 гектара трамвайного депо. Розв’язок цей здобув благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела.

Сесія не затвердила містобудівне обґрунтування розміщення об’єктів у районі колишнього кінотеатру «Вимпел» – планована забудова, по суті, знищить і сквер, і дитячий майданчик.

Депутати підтримали звертання до вищих органів державної влади про необхідність щонайшвидшого ухвалення Закону України «Про основи державної мовної політики», оскільки сьогодні правовий статус російської мови в Одесі не відповідає її реальній ролі в житті міста. Даний законопроект підготовлений народними депутатами Сергієм Ківаловим і Вадимом Колєсніченком. Він здобув позитивні оцінки експертів, відповідає всім міжнародним нормам.

За пропозицією прокурора міста Геннадія Фуртата депутати не підтримали продаж ТОВ «Ремус­С» земельної ділянки на вулиці Віце­адмірала Азарова, 28/1 для експлуатації паркінгу. Депутат повідомив, що може виникнути небезпечний прецедент: фірми захоплюють уподобані ділянки землі, будують там об’єкти, а потім викуповують під ними землю. За даним випадком прокуратура має намір провести розслідування до кінця, аж до знесення незаконного об’єкта.

Досить тривалою вийшла дискусія щодо видання дозволу на землевідведення ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса». Депутатів насторожило, що комерційне підприємство одержує надто багато пільг, так і не відзвітувавшись про виконану за 9 місяців від свого створення роботу.

Зрештою було ухвалено підготувати на наступну сесію презентацію всього виконаного та планів щодо розвитку аеропорту.

Депутат Георгій Селянін порушив питання про надання пільг за земельним податком Лермонтовському санаторію й надання його території статусу парку­пам’ятки садово­паркового мистецтва місцевого значення. (За цим приводом свою ухвалу у травні 2011 року винесла обласна рада).

Потім попросив слова присутній на сесії голова обласної ради Микола Пундик.

– Зміна статусу території санаторію може бути ініційована тільки власником – «Укрпрофздравницею», – підкреслив Микола Володимирович. – Ми чотири рази зверталися до них із таким проханням. На найближчій сесії розглянемо питання ще раз.

Голова бюджетної комісії Юрій Прєснов відзначив, що пільги щодо сплати земельного податку надано санаторію до 1 червня. Керівництву запропоновано на суму пільг надати путівки одеситам. Це питання теж перебуває у стадії обговорення з головним офісом «Укрпрофздравниці» в Києві.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту