![]() |
|
![]() |
![]() |
Минулої середи заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Малін побував з робочим візитом у Болградському, Арцизькому і БілгородДністровському районах, де ознайомився з роботою котелень на нетрадиційних видах енергоресурсів.
Першим об’єктом, який він відвідав, був Голицький НВК Болградського району. На початку опалювального сезону 20112012 років у котельній цього навчального закладу був установлений водогрійний котел нового типу. Замість вугілля тут використовується електроенергія.
Наскільки ефективне нове обладнання – розповіла директорка школи Марина Стефогло.
– Усі знають, якою була нинішня зима, але, незважаючи на жорстокі холоди, у школі було незвичайно тепло й затишно, температура не опускалася нижче санітарних норм, – говорить Марина Георгіївна. – Можливо, уперше за роки існування нашого навчального закладу школярі могли займатися без теплого одягу. – І запропонувала самим переконатися у сказаному, запросивши Олександра Маліна та осіб, які його супроводжували, до класних кімнат.
Відзначимо, що однією з переваг нового обладнання є нагрівання теплоносія в нічний час, коли тариф на електроенергію значно нижчий, ніж у денний. А це дозволяє додатково заощаджувати бюджетні кошти.
Не приховував задоволення роботою нового нагрівального котла головний лікар Арцизької центральної районної лікарні Микола Чернюк. На відміну від Голицької котельні, тут енергоносієм служать пелети – за спеціальною технологією спресоване соняшникове лушпиння. Навіть у дворі лікарні відчувається приємний запах соняшникової олії.
– Так, а раніше, коли топили вугіллям, пахнуло сіркою,– сказав, посміхаючись, Микола Гаврилович. – Але не це головне. Уперше за п’ятнадцять років ми забезпечили нормальним теплом лікарняні палати, позбулися гір вугілля, не завжди якісного, і відходів, за які теж потрібно платити. З початку опалювального сезону вже заощадили двадцять п’ять тисяч гривень…
Залишивши гостинних медиків, ми поїхали у Монаші й Випасне БілгородДністровського району, де в навчальновиховних комплексах також установлені такі котли, що працюють на відходах сільськогосподарського виробництва. За словами голови райдержадміністрації Василя Чорнолуцького, подібне устаткування вже працює в п’яти школах району. У проекті – ще дванадцять.
Не виключено, що скоро в Україні з’явиться єдиний район, що використовує для обігріву соціальних об’єктів місцеву біосировину.
– Реалізація цих проектів – це приклад державноприватного партнерства, – підкреслив Олександр Малін, підбиваючи підсумки поїздки південними районами області. – Така форма співпраці між органами місцевої влади і комерційними структурами дозволяє не тільки знизити навантаження на бюджет, залучити приватні інвестиції в житловокомунальну сферу, але й за рахунок модернізації устаткування значно поліпшити якість надаваних послуг.
За його словами, усе це разом узяте дозволяє заощаджувати від 10 до 40 відсотків коштів, що спрямовуються з бюджетів на опалення. Нагадаємо, що на Одещині подібне генеруюче устаткування встановлено вже на 20 об’єктах.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |