ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Муніципальні вакансії
03.03.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 18(21282) / Тираж: 8525

Такого пожвавлення на Думській давно не бувало: перед сесією міської ради зібралися близько 400 осіб. За словами начальника управління внутрішньої політики Альберта Бажанова, на цей час було подано вісім заявок на проведення мітингів від різних організацій.

Особливо відзначився «Демократичний альянс», активісти якого принесли на площу бутафорну труну, обклеєну прапором Партії регіонів, і намагалися «поховати» рейтинг правлячої політсили в одеській землі, що була продана за час її владарювання. «Цвяхи, які забивали у кришку труни, символізували антинародні рішення, при­йняті міською радою, — пояснив Олексій Чорний. — Це — продані за безцінь аеропорт і земля у «Відраді», спроби продати «Магнолію» і санаторій Чкалова, розпродаж парку «Преображенський» і ділянок у Лузанівці».

Найбільшу групу протестувальників складали підприємці одеських ринків, зокрема «Малиновського», «Північного», «Успіх», «Острів» та інших. Вони скаржилися, що дрібні підприємці, які працюють на ринках, що­місяця платять близько 1,5 тисячі гривень різних видів оплат. При тому, що купівельна спроможність громадян падає, доводиться діставати ці гроші просто з власної кишені. «В Одесі — повний правовий безлад, — обурювався підприємець Руслан Секела. — Продавців викидають з ринків, збирають величезні побори, не даючи жодних гарантій. Закон про єдиний податок, введений нещодавно, не відповідає реаліям, і ми вимагаємо повернути підприємцям фіксований податок».

Чимало людей прийшло на Думську, щоб звернути увагу влади на житлові проблеми. Колишні мешканці гуртожитку на вулиці Жоліо Кюрі, 32, вимагали повернути їм житло. Молоді родини просили завершити дім на Бочарова, 45, за програмою молодіжного будівництва. Інвестори довгобудів «Альянсу» також вимагали довести до пуття і віддати їм їхні квартири.

Перевізник «Експрес» організував мітинг з проханням до депутатів не забирати у них 210-й маршрут, який хочуть передати іншому підприємцю.

Ще один мітинг проходив під гаслом: «Костусєв, припини грабувати ветеранів!»...

На засіданні, на яке Олексій Костусєв запізнився на 20 хвилин, був присутній голова обласної ради Микола Пундик. Сесія почалася з нагородження художника Альбіна Гавзинського відзнакою міського голови. До речі, місце на стіні, де раніше був герб України, зайняло полотно митця про Одесу часів Другої світової війни.

Під час сесії депутати дали дозвіл ТОВ «Одеса аеропорт девелопмент» на експертну оцінку ділянки землі площею 30 гектарів на території цього підприємства. На цій ділянці розташовані паливно-мастильний комплекс і термінал, які, за словами директора аеропорту Олексія Качанова, підлягають реконструкції. Спочатку передбачалося, що нові власники аеропорту займуться реконструкцією злітно-посадкової смуги, але з часом з’ясувалося, що їм потрібен термінал. За словами депутата Олександра Шеремета, підприємство здійснює близько 600 рейсів, заробляючи 4 мільйони доларів на місяць, половина з яких — чистий прибуток.

Олексій Костусєв зазначив, що будівництво терміналу і реконструкція злітно-посадкової смуги вестимуться паралельно. Опозиційні депутати були проти, жадали звіту власників аеропорту про виконану роботу, говорили, що це просто «подарунок» приватним інвесторам, але вплинути на рішення більшості не змогли — «за» проголосували 67 обранців. До речі, проект щодо аеропорту був внесений під час сесійного засідання, тож обранці не бачили ні самого документа, ні обґрунтувань для його схвалення.

А от проект про затвердження містобудівного обґрунтування об’єкта громадського призначення, який планується на місці кінотеатру «Вимпел», депутатській більшості проштовхнути не вдалося. З’ясувалося, що на цьому місці комусь заманулося звести будівлю заввишки 24 метри, а не невелику споруду, схожу за розмірами на колишній кінотеатр.

Сесія схвалила рішення про розширення зоопарку на 0,69 гектара за рахунок трамвайного депо. Напередодні засідання міський голова зустрічався з митрополитом Агафангелом, який наголосив, що будь-яке будівництво та території Преображенського парку, який межує з зоопарком, неприпустиме, оскільки це — територія Першого християнського кладовища. Звіринець розбудовуватиметься за рахунок трамвайного депо і за допомогою благодійних внесків. Міський голова запевнив, що також візьме участь у цій доброчинній справі.

Наступне сесійне засідання буде позачерговим: 15 березня депутати мають намір прийняти міську програму «Народний бюджет».

На думку представника Комітету виборців України, який прокоментував цей намір, міській фракції Партії регіонів й особисто Олексієві Костусєву варто звернути увагу на виконання власних передвиборних обіцянок, як-от цілорічне гаряче водопостачання в Одесі, запуск швидкісного трамваю, збільшення міського бюджету в 2,5 раза, реалізація програми «Соціальне житло» тощо, а не на роздавання чергових обіцянок.

Під час брифінгу Олексій Костусєв прокоментував кадрові зміни, що відбулися останнім часом на Думській. За його словами, Рафаеля Мурадяна звільнено з посади начальника управління розвитку споживчого ринку за те, що він не був на роботі від початку року, прикриваючись лікарняним, відкритим у Білгороді-Дністровському. Окрім того, сказав, йому обридли постійні розмови про те, що у цій сфері беруть хабарі.

Уже колишній начальник служби у справах дітей Ігор Голосков не досить активно втілював у життя рішення комісії щодо організації мережі дитячих закладів і за це отримав догану, а потім ще одну, що означає звільнення.

PS. Наступного після сесії дня стало відомо про чергове гучне звільнення у міськраді — Олексій Костусєв своїм розпорядженням від 28 лютого (дата, коли, власне, проходила сесія) звільнив Олександра Орлова з посади заступника одеського міського голови «за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього…» Причиною для звільнення стало одразу кілька гучних скандалів у житловій сфері, за яку й відповідав О. Орлов: з квартирами для ветеранів Великої Вітчизняної (заслужені люди майже рік не можуть стати новоселами в помешканнях, ордери на які отримали з помпою у травні 2011-го) та сім’ї міліціонера, що загинув під час затримання Аслана Дікаєва, а також з відселенням городян з аварійних будинків поблизу «Привозу» (з кварталу, прозваного у народі Клімовським).

О. Ф.

Автор: Ольга ФІЛІППОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту