![]() |
|
![]() |
![]() |
В період економічної кризи становище сільського господарства надзвичайно ускладнилось — це і інфляція, невигідні сільським виробникам фінансово-кредитна і податкова система, посушлива осінь та зниження ціни на сільськогосподарську продукцію. Все це в свою чергу веде до зниження прибутків та платоспроможності сільськогосподарських виробників.
Зважаючи на всі ці труднощі, аграрій повинен завжди шукати нові способи підвищення родючості й ефективності використання угідь. Головним із них є внесення мінеральних добрив. Тому у такий тяжкий період на допомогу сільськогосподарському виробнику прийшла компанія ПРАТ «УкрАгро НПК», яка працює на ринку мінеральних добрив ще з 2002 року і являється лідером по поставках добрив на ринок України та найбільшим в країні виробником комплексних мінеральних добрив (тукосуміші). Компанія завжди готова запропонувати широкий асортимент продукції — це і традиційні азотні (аміачна селітра, карбамід), фосфорні, калійні, складні (амофос, ніт-роамофоска, діамофоска), тукосуміші с різними співвідношеннями N-P-K, сірковмісні добрива. Опираючись на свгтовйй досвід, у застосуванні азотних мінеральних добрив найбільш технологічно і економічно вигідним є використання рідкого добрива, КАС (карбам ід но-аміачні суміші). Тому компанія ПРАТ «УкрАгро НПК» одна із перших підприємств, яка створила всю потрібну інфраструктуру для забезпечення потреб аграрГів КАС в південному регіоні, а саме в смт Любашівка Одеської області. Саме тут функціонує
структурний підрозділ №10 ПРАТ «УкрАгро НПК», який здійснює постачання та реалізацію твердих мінеральних добрив і включає в себе склад критого зберігання потужністю 6000 т фасованих добрив. На території підрозділу були реконструйовані п'ять ємкостей об'ємом 412 м^ кожна, із загальною потужністю зберігання 2760 т, підведена залізнична колія, яка приймає чотири вагони одночасно, вся процедура зливу займає всього півтори години. Створені два пункти наливу потужністю 60 т/год кожна та сучасна електронна система обліку прийому та відвантаження. Також ПРАТ «УкрАгро НПК» надає послугу по безкоштовному зберіганню КАС та відпуск продукції у зручний для клієнта час — виходячи з необхідності проведення тих чи інших сільськогосподарських робіт.
Якщо детальніше характеризувати, то КАС являє собою суміш водних розчинів аміачної селітри та карбаміду (в співвідношенні 35,4% карбаміду, 44,3% селітри, 19,4% води, 0,5% аміачної води). Вміст діючої речовини азоту -32%. При основному внесенні КАС Є високоефективним добривом, рівноцінним аміачній селітрі або карбаміду по дії на урожай сільськогосподарських культур. Густина рідкого добрива складає до 1,34 кг/м3. Це єдине азотне добриво, що містить у собі три форми азоту — нітратну, яка забезпечує миттєву дію, амонійну — у процесі нітрифікації переходить у нгтратну форму, амідну — у результаті діяльності ґрунтових мікроорганізмів переходить в амонійну форму, а потім у нітратну Таким чином, КАС забезпечує пролонговане живлення рослин азотом. Через відсутність у складі КАС вільного аміаку він не випаровується в атмосферу під час внесення, однак
наявність амонійної форми робить бажаним мінімальне загортання, особливо в умовах високих температур і відсутності опадів після внесення. Собівартість азоту в КАС найбільш низька, оскільки втрати азоту при внесенні КАС не перевищують 10% від загального азоту, водночас, як при внесенні гранульованих азотних добрив досягають 30 — 40%. Крім того, маючи майже такий самий вміст діючої речовини, як у селітрі (32% проти 34,4%), вартість КАСу завжди на 7-10% дешевша, ніж аміачної селітри, що доповнює економічний ефект від його використання.
КАС вноситься більш рівномірніше, чим тверде добриво, його добре поєднувати з використанням пестицидів або мікроелементів в одній баковій суміші. Ще дозволяє скоротити декілька операцій по догляду за посівами. Присутність антикорозійних домішок зводить корозію вуглецевих сталей практично до нуля. Будь-який обприскувач може бути переобладнаний під внесення КАС, для цього необхідно, по-перше, замінити деталі з кольорових металів на полівінілхлоридні, нержавіючі, або склопластикові; по-друге, для проведення позакореневого живлення замінити щілинні форсунки обприскувачів на дефлекторні, для обприскування використовують 3-х або 5-ти струйні розпилювачі. Це. потрібно для того, щоб речовина скачувалася з рослини, тільки змочивши листя, в іншому випадку рослина може одержати опік. Саме дефлекторні форсунки дають потрібний крупно-крапельний розчин. Щілинні форсунки можуть бути використані винятково привнесенні з гербіцидами при обов'язковому розведенні КАС водою. КАС бажано вносити вранці або ввечері для того, щоб рослина не отримала опіків.
Виходячи із вищезазначеного видно, що саме КАС є найоптимальнішим азотним добривом з точки зору ціни, якості та технологічності, й сьогодні кожен сільськогосподарський виробник може його використовувати в своєму підприємстві для вирощування високого врожаю та зменшення затрат на його виробництво — тим паче всі умови отримання, зберігання та відвантаження створені в структурному підрозділі №10 ПРАТ «УкрАгро НПК», а команда ме-неджерів-професіоналів завжди Вам в цьому допоможе.
За детальнішою інформацією з питань придбання звертайтеся за адресою: Одеська обл., смт Любашівка, вул. Завокзальна, 5-А абозател./факс: +3804864 2-25-45, тел. моб.: +380 50 358-33-40, Анатолій Сташевський.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |