ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
06.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 25(4299) / Тираж: 18937

Овідіопольський район

НЕ СКИДАЮЧИ З РАХУНКІВ ЗРОШЕННЯ

За словами начальника управління агропромислового розвитку РДА Володимира Химича, у 2012-му, як і в попередньому році, буде діяти багато районних програм підтримки рослинницької та тваринницької галузей.

Також він повідомив про стан посівів озимих культур. Цього року їх зимівля проходила зі складнощами. Господарства готуються до значного пересівання. У більш­менш нормальному стані лише масиви, які одержали восени заряд вологи та встигли зміцнитися до початку морозів.

Під час робочого засідання представників управління АПР та сільгосппідприємств району обговорено також питання укладання договорів на зрошення земель цього року. Держава виділяє дотації на часткове відшкодування витрат. У районі нараховується майже 17 тисяч гектарів земель, на яких може провадитися зрошення.

Сарата

У ТРИ ЕТАПИ

Питання будівництва універсального ринку на території Сарати розглянуто на одній з останніх сесій селищної ради. Створено робочу групу, яка детально вивчає запропонований проект. Як раніше повідомляли в «ОВ», у Сараті на площі близько 20 га планується розміщення великого торговельного комплексу.

План майбутнього універсального ринку «Бессарабський» представлено одеськими дизайнерами. Він передбачає розміщення шести майданчиків для провадження ярмарків, будівництво критого торговельного павільйону, адмінприміщення, паркінгів, готелю, кафетерію, дитячого майданчика, бюветної станції та ландшафтного парку.

Проект планують здійснювати у три етапи. Під час першого, який протриває приблизно два роки, вирішено провадити регулярні ярмарки паралельно з будівництвом паркінгу, підведенням комунікацій, спорудженням очисної станції, лабораторії, дитячого майданчика та озелененням території.

Білгород-Дністровський

НАСАМПЕРЕД – ЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ

Питаннями якісної підготовки кадрового складу зайняті відповідні служби міськради.

Навчальний процес у відділах та управліннях спрямований на поліпшення загальної комп’ютерної грамотності та роботі в умовах електронного документообігу.

Почато впровадження системи індивідуального планування кожного працівника апарату міськради. Це дає можливість у режимі «он­лайн» бачити, як працює той чи інший держслужбовець, вносити оперативні корективи. Крім того, система дозволяє організовувати тіснішу взаємодію міських аварійних, рятувальних та інших служб оперативного реагування.

Дуже важливим питанням є атестація та щорічна оцінка діяльності працівників міськради. Розробляється нова диференційована система оплати праці, сенс якої полягає в ефективності та якості роботи, вмінні досягати потрібних результатів, впроваджувати інноваційні підходи та нові проекти.

Білгород-Дністровський район

СПРАЦЮВАЛИ НА АЛЬТЕРНАТИВНОМУ ПАЛИВІ

У межах пілотного проекту щодо впровадження енергоощадних технологій у школі села Руськоіванівки запущено котел на альтернативному паливі.

Навіть у найхолодніший час цієї зими температурний режим у класах відповідав нормі. Своєї черги в районі щодо підключення котлів на альтернативному паливі очікують ще дев’ять шкіл району.

Котовськ

ЦІКАВЛЯТЬ ПЕРСПЕКТИВИ

Представники молодіжного парламенту Котовська зустрілися з міським головою Анатолієм Івановим. На зустрічі обмінювалися думками, набутим досвідом. Молодь прагнула заручитися підтримкою голови у розробці та втіленні у практику ініціатив.

Зокрема, Анатолій Іванов високо оцінив діяльність молодіжного парламенту і навіть запропонував його членам брати участь у роботі постійних комісій та пленарних сесійних засідань. Це, на думку голови, розширить коло знань про місцеве самоврядування. Були обговорені питання допомоги дітям­інвалідам, збереження довкілля, вивчення історії і культури краю, спорудження житла, спортивних закладів, створення нових робочих місць.

Савранський район

У ВЕТЕРАНІВ – ЮВІЛЕЙ

Районна організація ветера­нів війни і праці відзначила 25-річчя з дня заснування. Сьогодні вона об’єднує понад шість тисяч чоловік. У селах діють 40 первинних організацій, які активно співпрацюють із районною радою ветеранів.

Першим керівником організації був Андрій Петрович Деркач, який зумів за короткий термін підняти на високий рівень її діяльність. З 2007 року районну раду очолює Павло Миколайович Зброжко.

Він, як і його попередники, продовжив добрі справи, зокрема щодо соціального захисту ветеранів, опіки над вдовами та інвалідами Великої Вітчизняної війни. Значна увага приділяється патріотичному вихованню молоді. Ветерани провадять численні зустрічі у школах, бібліотеках, беруть активну участь в організації і проведенні всенародних свят – Дня Перемоги, Дня партизанської слави, визволення району від німецько­фашистських загарбників тощо.

Свою ювілейну дату іменинники урочисто відзначили у вітальні клубу «Затишок» разом із учасниками ветеранського народного хору «Мелодії життя». Тут звучали сердечні вітання та побажання многая літа.

Балтський район

ДОПОМОГА ВІД ЩИРОГО СЕРЦЯ

Понад 12 тисяч гривень зібрали жителі району на відновлення Спасо-Преображенського собору міста Болграда.

З благословення Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела та за сприяння Оде­ської облдержадміністрації, облради у прямому ефірі обласної державної телерадіокомпанії проведено доброчинний телемарафон «Благозвонниця». Зібрані кошти переведені на спеціальний рахунок. Телемарафон транслювався у Будинку культури, клубах, актовому залі Балтської школи мистецтв.

Ренійський район

МАЙСТРОВІ – 75!

У районному Будинку культури відбувся творчий вечір викладача дитячої школи мистецтв, керівника народного оркестру «Балалайка» В’ячеслава Володимировича Астрова з нагоди його 75-річчя.

Під час концертної програми, що тривала майже три години, ювіляра вітали, вручали грамоти та пам’ятні подарунки заступник голови райдержадміністрації Іван Стадніков, секретар міської ради Ольга Калайджи, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ірина Желєзова, помічник­консультант народного депутата Юрія Крука Віктор Зорін. Свої подарунки ювіляру підготували колеги зі школи мистецтв, з обласного центру національних культур та районного Будинку культури. Композитор Олександр Затинченко, якого пов’язує з ювіляром міцний творчий тандем, представляв їхню спільну пісню. А народний оркестр російських народних інструментів «Балалайка» під керівництвом В’ячеслава Володимировича представив концертний блок з найкращих своїх номерів.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. КРИВОШЕЄВА, Т. ГУРІЧЕВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК

Вікова вдячність за свободу

Третє березня – національне свято болгар усього світу. 134 роки тому древня слов’янська країна скинула османське ярмо. Напередодні святкування у Всеукраїнському болгарському культурному центрі відбувся концерт, присвячений знаменній даті.

Присутніх привітали консул Ге­не­рального консульства Болгарії в Одесі Розаліна Попова, консул Генерального консульства Російської Федерації в Одесі Андрій Сидельников, заступник начальника управління культури і туризму Одеської обласної державної адміністрації Дмитро Флоров, начальник відділу національностей та релігій цього управління Ярослава Різникова, перший заступник головного редактора газети Одеської обласної ради «Одеські вісті» Євген Блінов. Голова Одеського болгарського дружества Петро Пінті, вітаючи болгар, також зачитав вітальне послання від президента Асоціації болгар України, депутата облради Антона Кіссе.

Теплі вітання прийшли на адресу учасників урочистих заходів і від Надзвичайного та Повноважного Посла Болгарії в Україні Дмитра Владимирова і голови Державної агенції болгар за кордоном Росена Іванова.

Щирі слова вдячності воїнам російської армії та болгарським ополченцям звучали зі сцени. Не раз промовці підкреслювали, що за святу справу визволення Болгарії проливали кров люди різних національностей. Увазі гостей була представлена виставка мартеничок, підготовлена учасниками творчих студій при Всеукраїнському болгарському центрі. А учні недільної школи при Асоціації болгар України і народний колектив «Мегдан» потішили присутніх болгарськими піснями й танцями.

Яскравим заключним акордом цієї урочистості стало велике хоро, яке згуртувало гостей у єдиному колі дружби та єднання.

Христина ВІЄР, «Одеські вісті»

«Вимагайте коньяк Шустова скрізь!»

Понад 55 різноманітних експонатів, датованих кінцем ХІХ – початком ХХ століття, передав для майбутнього музею коньяку, відкриття якого заплановано на території Одеського коньячного заводу у липні цього року, нащадок легендарної сім’ї Шустових – Валерій Шустов.

Серед них – пляшки, в котрих напій реалізовувався 100 та більше років тому, унікальний карманний годинник тих часів, фото, нагородні дипломи, зразки друкованих ЗМІ. До речі, одна з газет початку ХХ століття закликає на своїй першій сторінці: «Вимагайте коньяк Шустова скрізь!»

Наступного року минає півтора століття з часу створення торговельного дому «Шустов і сини», засновником якого виступив талановитий знавець і організатор коньячного виробництва Микола Шустов. Його ім’я шанобливо називалося на теренах Російської імперії поруч із ім’ям князя Голіцина.

– Перші експонати дісталися мені від дідуся, – зазначив на прес­конференції, що відбулася цими днями, Валерій Шустов. – Серед них і головна сімейна реліквія – різдвяна поштівка зі знаменитим символом торговельної марки, дзвоном, підписана її засновником Миколою Леонтієвичем Шустовим. Решта артефактів збиралася протягом щонайменше двох десятиліть. Раритети я знаходив у Москві, Єревані, Кишиневі, інших містах колишнього Союзу. І з радістю передаю цю колекцію Одеському коньячному заводу.

Як підкреслив голова правління ПрАТ «Одеський коньячний завод» Дмитро Шолудько, історія міста і підприємства нерозривно пов’язана з родиною Шустових. І дуже важливо зберігати успадковану коньячну справу. Передана Валерієм Шустовим колекція експонатів стане основою експозиції нового музею, до речі, першого в Україні, що розміститься на території близько тисячі квадратних метрів підвалів підприємства. Буде скомпоновано кілька розділів експозиції, а також мультимедійний і дегустаційний зали.

Журналістам, які брали участь у прес­конференції, була надана можливість першими продегустувати купаж нової марки ювілейного коньяку «Шустов­-150».

Автор: Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту