![]() |
|
![]() |
![]() |
Формування бюджету, його ухвалення – один із найскладніших етапів у депутатській роботі. І не випадково його остаточний варіант не може влаштовувати всіх. Це підтвердилося й у розмові з головою Татарбунарської районної ради Валентином Кравченком. Наприклад, в одній із місцевих газет депутат Одеської обласної ради Ігор Белінський опублікував статтю «На дні», у якій посвоєму охарактеризував районний бюджет на 2012 рік. В. Кравченко, після нагадування про цю статтю, сказав:
– Цікаво, з яких міркувань виходив Ігор Вікторович, заявляючи, що – цитую – «ухвалення бюджету стало для багатьох представників місцевої влади абсолютною формальністю»? Звинувачення інакше як огульним, необґрунтованим, не назвеш. І перш ніж його висувати, депутатові облради варто було б побути присутнім на засіданні постійної комісії районної ради з бюджетнофінансових питань під час обговорення цього важливого документа. Колегіально – роблю на цьому наголос – вирішується призначення кожної копійки. Припустімо, один депутат вважає, що треба виділити досить коштів на розвиток футболу – справді всіма улюбленого в районі виду спорту. Інші ж знаходять актуальнішим на даний час фінансування підготовки дитячої оздоровчої установи «Зорька» до літнього сезону. Обговорюється все до дрібниць. І так – по кожному об’єкту. Але в будьякому разі до спільної згоди депутати приходять. Зазначу, що всі вони – авторитетні, шановані люди, професіонали своєї справи. Вони замислюються над кожною цифрою майбутнього бюджету. Більше того, у роботі над ним задіяне, крім депутатів, ще й широке коло не менш відповідальних осіб – керівників місцевих рад, сільськогосподарських, промислових підприємств, організацій і установ. Це дуже значна колегіальна праця.
– Валентине Миколайовичу, але який би хороший не був бюджет, усіх проблем він не розв’яже. А їх у Татарбунарському районі – застарілих, архіскладних – вистачає. Взяти хоча б те ж водопостачання.
– Не сперечаюся. Проблем дуже багато. Але ж поступово ми їх усією громадою розв’язуємо. Згуртував, додав сил і прискорення в роботі проект «Народний бюджет». У його межах були чітко позначені конкретні завдання, об’єкти першочергового фінансування. На цей рік ухвалою Одеської обласної ради на розвиток Татарбунарського району виділяється 5 млн 338 тис. гривень. Із них 1 млн 300 тис. грн буде використано на капітальний ремонт інфекційного відділення районної лікарні, 540 тис. грн буде використано для ремонту двох артсвердловин у селі Глибокому, 1 млн 778 тис. грн – водогінної мережі та споруд у Татарбунарах. Один мільйон 130 тис. грн із обласного бюджету вже надійшло на реконструкцію стадіону. Відзначу, що в межах проекту «Народний бюджет» було проведено велику аналітичну роботу й після цього був сформований бюджет розвитку району. Ми об’їхали всі населені пункти, всі сільські ради, вислухали людей на зборах і врахували всі їхні пропозиції. Вони говорили про найнасущніше, найболючіше. І самі ж вирішували, з чим спроможні впоратися силами громади, а з чим – за допомогою районного бюджету. І тільки після зведення всіх розрахунків воєдино й позначилися збалансовані районний бюджет розвитку на 2012 рік – 1 млн 923 тис. грн і міськсільські – 4 млн 119 тис. грн. Хоча ці цифри протягом року будуть змінюватися в бік збільшення. Адже попереду 10 місяців інтенсивної роботи всього народногосподарського комплексу району. Хороший результат, наприклад, дасть інвентаризація землі, що перебуває на особливому контролі райдержадміністрації та районної ради. Як завжди, допоможуть і спонсори. Значною є участь ВАТ «Чорноморська перлина» у соціальноекономічному розвиткові села Базар’янки. Майже 190 тис. грн виділило господарство на реконструкцію спортивного залу, відкриття церкви, ремонт опалювальної системи ФАПу. Істотну допомогу, зокрема в межах проекту «Народний бюджет», подає районові народний депутат України Віталій Барвіненко. Завдяки йому у школах будуються внутрішні туалети та замінюються вікна на металопластикові, проводиться в селах вуличне освітлення, купуються комп’ютери. Районна рада, районна держадміністрація вдячні всім, хто опікується потребами району, допомагає йому.
А з Ігорем Белінським я згоден в одному: так, бюджет небагатий. Нам би дуже хотілося, щоб він був посправжньому повноцінним, таким, який би влаштував усіх. Але якщо цього року він кращий, ніж у попередньому, отже, поступальний рух усетаки є. І це – незаперечно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |