ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З власним цукром?
13.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 26(4300) / Тираж: 18937

За останні чотири роки Одещина втратила цукрову галузь, але минулого року з приходом нових власників на ЗАТ «Заплазький цукровий завод», який очолює Сергій Хоменко, розпочалося її планове відродження. Нещодавно у Зеленогірському відбувся семінар­навчання щодо вирощування цукрових буряків з керівниками господарств Одеської, Кіровоградської, Миколаївської та Вінницької областей, що увійшли до зони бурякосіяння заплазьких цукроварів.

Про важливість цієї зустрічі засвідчила присутність на нараді першого заступника начальника Головного управління агропромислового розвитку ОДА Івана Панчишина, провідних науковців Інституту цукрових буряків УААН та понад ста сільгосп­виробників.

Розпочавши нараду, Іван Панчи­шин окреслив першочергові завдання, виконання яких забезпечить якісну сівбу цукристих, заводчан – високоякісною сировиною та успішним проведенням сезону цукроваріння, а загалом – відродження цієї важливої галузі на Одещині.

Про її перспективи та формування зони бурякосіяння розповів заступник гендиректора з питань сировини Валентин Рубльов. Досвідчений фахівець поінформував, що з жовтня минулого року керівництво цукрового заводу уже підписало договори контрактації з сільгоспвиробниками на вирощування цукристих на загальній площі 4,7 тис. га. Бурякосіючі господарства прокредитовані майже на 13 мільйонів гривень, закуплено і відпущено їм (під майбутній врожай) тисячу тонн аміачної селітри, надано безвідсоткові кредити на придбання чотирьох сіялок УПС­12. Кредитується і купівля високоякісного насіннєвого матеріалу. На час бурякозбирання завод своєю технікою забезпечить вивезення сировини з полів. Планується заготовити і переробити за сезон 210 – 240 тисяч тонн солодких коренеплодів.

Заплазький цукровий завод, де трудитиметься в сезон понад 750 робітників, залишається одним з основних джерел надходжень до бюджету. На цьому наголошувала голова райради Євдокія Байдиш, яка висловила впевненість, що восени ми будемо з власним цукром.

З великою цікавістю аграрії вислухали виступи вчених Інституту цукрових буряків УААН Ярослава Цвея, Вадима Іваніка, Ярослава Макухи та Василя Саблука, котрі ознайомили присутніх з технологією вирощування цукристих у степовій зоні із застосуванням ефективнішої технології. Присутні на нараді представники низки компаній запропонували землеробам насіння зарубіжної та вітчизняної селекції.

Керівник ф/г «Гранат», депутат обласної ради Анатолій Артеменко відзначив, що всебічно підтримує нових власників заводу, які налагоджують з сільгоспвиробниками дружні партнерські відносини. На його думку, у подальшому сприятиме цьому обласна програма відродження буряківництва. Заступник начальника Головного управління ОДА Іван Панчишин додав, що облдерж­адміністрація планує у поточному році винести цю програму на розгляд сесії обласної ради. Схвальні слова з приводу відродження буряківництва також висловили голова СТОВ «Куяльник» Котовського району, депутат облради Анатолій Возіян та фермер з Кривоозерського ра­йону Миколаївської області Михайло Савчук.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту