![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
КАДРИ У ДЗЕРКАЛІ ЦИФР
За даними Головного управління статистики в Одеській області, на кінець минулого року кількість службовців, зайнятих в органах державної виконавчої влади, та посадових осіб місцевого самоврядування складала 16,6 тис. чоловік. Із загальної кількості цих працівників статус державного службовця мали 11,8 тис. чоловік, а статус посадовця – 4,8 тис.
Кількість керівників серед службовців місцевих державних адміністрацій і територіальних органів виконавчої влади – 2,9, спеціалістів – 8,9 тис. чоловік. Серед посадовців місцевого самоврядування керівників – 1,8 та спеціалістів – 3 тис. чоловік.
Аналіз складу державних службовців та посадових осіб свідчить, що в загальній їх кількості переважають жінки. Водночас чоловіки, як правило, належать до вищих посадових категорій. Із загальної кількості державних службовців більшість мають вищу освіту.
Протягом 2011 року підвищили кваліфікацію 2 тисячі осіб державних службовців та 330 посадовців органів місцевого самоврядування.
ВАЖЛИВЕ ДЖЕРЕЛО ІНФОРМАЦІЇ
Презентація газети для іноземних студентів «Odessa International» відбулася в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.
Це єдине видання для іноземних студентів, яких в Одесі – понад п’ять тисяч.
«Odessa International» англійською та російською мовами буде знайомити своїх читачів із освітнім потенціалом міста, діапазоном навчальних можливостей ОНУ, підкаже, куди звертатися іноземцям, охочим навчатися.
Газету на базі пресслужби ОНУ створили викладачі та студенти, що працюють із іноземними колегами.
– Іноземці, які щороку приїздять до нас на навчання, відчувають потребу в актуальній і доступній інформації, тому ми постаралися зробити нашу газету максимально корисною для них, – відзначили редактори «OI» доценти Володимир Полторак, Володимир Немерцалов і третьокурсникполітолог Семен Постолов.
Моніторинг показав, що аналогічні видання існують у Швейцарії та Канаді. «Odessa International» виходитиме щомісяця та поширюватиметься безкоштовно серед студентівіноземців ОНУ, у державних установах, мовних і культурних центрах, вузах міста.
У першому номері читачі довідалися про найбільшу область України, про те, що приваблює італійців в Одесі, який одяг стане модним цього літа і про багато що інше.
На презентації видання була присутня Генеральний консул КНР в Одесі У Сяоїн, чиє інтерв’ю стало першим у рубриці «Говорить консул». Іноземні студенти з різних країн, що зібралися на презентацію, зацікавлено знайомилися з першим номером нового видання.
– Для сотень іноземних студентів, стажистів, викладачів, що працюють в університеті або приїздять до нас, «Odessa International» стане важливим і цікавим джерелом інформації та ідей, – відзначив ректор ОНУ професор Ігор Коваль.
НА ОБЛІКУ – ФАУНА
У ролі прискіпливих контролерів виступили працівники Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря. Представники Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства запросили їх взяти участь у спільному переобліку лісомисливських тварин, що проводився на території ДП «Скадовське дослідне лісомисливське господарство».
Такий захід здійснюється щороку після закінчення мисливського сезону. На підставі результатів таксації оцінюється та планується діяльність господарств, визначаються норми відстрілу на наступний сезон, ухвалюються рішення щодо часткової або повної заборони полювання на певний вид, визначається динаміка чисельності тварин.
Під час цього своєрідного перепису чорноморські інспектори стежили за організацією та порядком його проведення. Встановлено, що ліси Херсонщини сьогодні заселені близько 180 муфлонами, 170 оленями, 30 лисицями, 115 ланями, 250 фазанами. Тішить те, що порівняно з минулим роком чисельність диких тварин істотно не зменшилася.
Котовський район
ПОКИ ЩО СТАН
ЗАДОВІЛЬНИЙ
На сьогодні у районі основна кількість озимих культур (57%) перебуває у задовільному стані, в доброму – 10%, 32% – слабкі, 1% посівів не зійшов.
Найгірші справи з ріпаком, паростки якого надто слабкі. Спеціалісти вважають, що він не дасть доброго врожаю. Загинули колосові та ріпак відповідно на площах 551 та 1053 гектари. Проте, за результатами зразків рослин, які відбирались у господарствах «Старокульнянське», «Котовське зерно», «Чубівське зерно», «Луч А.Б.», «Нива», «Золота нива», «Колос», «Емманнуїл», «Агродом», «Новоселівське», можна стверджувати, що тут посіви в основному вижили. Враховуючи здатність озимих добре розкущуватись навесні, фахівці стверджують: поки що великої біди немає.
Сарата
НАПЕРЕДОДНІ ВИБОРІВ
Жителі райцентру готуються до позачергових виборів селищного голови, призначених на 18 березня.
Як раніше повідомлялося, попередній селищний голова достроково склав свої повноваження, написавши про це заяву.
Майбутні вибори асоціюються із змінами на краще життя.
Для участі у виборах зареєстровано вісім кандидатів, серед них дві жінки. Два кандидати позапартійні, шість представляють різні політичні сили. Але лише єдиний з них висунутий від партії. Інші сім – самовисуванці.
Білгород-Дністровський район
НЕ ПРОСТО КУРАТОР – СПРАВЖНІЙ ПОМІЧНИК
Районний депутатський корпус підтримує постійні зв’язки із громадами населених пунктів, вони одержують дійову допомогу від своїх обранців.
Наприклад, сумлінним та ініціативним називають в Адамівській сільраді депутата райради Сергія Кравченка. Нещодавно на сесії сільради він докладно відзвітував про свою діяльність.
Зокрема, за минулий рік він вклав у розвиток інфраструктури близько 35 тисяч гривень особистих коштів. За його рахунок встановлено вікна та двері в Адамівській школі, відремонтовано водогін та водовідвід у дитсадку, закуплено пісок для ремонту клубу в Благодатному, придбано електронагрівачі та аудіосистема з монітором для Адамівського будинку культури. За ініціативи Сергія Кравченка біля школи посаджено березовий гай.
У межах реалізації проекту «Народний бюджет» жителі громади проголосували за подальший ремонт Благодатнівського клубу. Контроль за фінансуванням та провадженням робіт стане основою діяльності депутата у поточному році. Також Сергій Кравченко планує допомогти селянам з будівництвом церкви. За його сприяння провадиться підготовка фінансового обґрунтування спорудження храму.
Березівський район
ВІДЗНАЧАЮЧИ ДАТУ, ВШАНОВУВАЛИ ТРУДІВНИКІВ
Славні бойові і трудові звершення восьми десятків років, що стали спільним надбанням району та області, згадувалися у ці дні.
– Наше найбільше багатство – працелюбні, волелюбні і талановиті люди – справжні патріоти своєї малої батьківщини, – підкреслив голова районної ради Олег Богоміл, оглядаючи у своєму виступі минуле та сьогодення.
Передусім йшлося про хліборобів краю. В.о. голови райдержадміністрації Іван Руденко назвав імена видатних людей, які прославили цю землю – шість Героїв Радянського Союзу, два двічі Герої Соціалістичної Праці, чотирнадцять Героїв Соцпраці, Герой України, кавалери бойових і трудових орденів.
– У нас є ким пишатися і з кого брати приклад, – підкреслив Іван Іванович.
Найкращих сьогоднішніх трудівників відзначено Почесними грамотами Одеської облради. Це – керівник СФГ «Імпульс», депутат райради Володимир Бондарець, лікар, депутат Березівської міськради Олександр Донцов та депутат райради Леонід Марценковський. Відзнаки голови РДА удостоєні колективи ТОВ «АФ «Маяк» (директор, Герой України Зінаїда Гришко), АФ ім. Посмітного (Олександр Родик), ПП «Чорногірське» (Віктор Гришаков), ПП «Чеське» (Василь Швець), ТОВ «Хлібороб» (Анатолій Богоміл), Березівської ЦРЛ (Віталій Паданєвич), ЦДЮТ (Тетяна Клепанчук). Багато заслужених людей отримали Почесні грамоти і грамоти райради та райдержадміністрації.
Фрунзівка
ДИСЦИПЛІНАРНІ БОНУСИ
У Фрунзівському навчально-виховному комплексі запроваджено «Щоденник шкільного життя».
Суть його полягає в тому, що на початку семестру кожен учень отримує бонус у вигляді 100 умовних балів. Якщо школяр порушує дисципліну, псує майно, говорить грубощі вчителям, пропускає уроки і т.п., то з нього знімається від трьох до десяти балів. Учень, який втратив більшість очок, викликається на засідання ради шкільного парламенту та комісії у справах дітей. А для тих, хто не допустив порушень, організовуються заохочувальні заходи, зокрема екскурсії та поїздки визначними місцями. Адміністрація навчальновиховного закладу сподівається, що таке нововведення сприятиме підвищенню дисципліни в учнівському колективі.
Савранський район
ЗА КМІТЛИВІСТЬ –
НОУТБУК
До ігор Клубу веселих та найкмітливіших, що традиційно проходять серед шкільної молоді району, долучається все більше охочих.
Так, цього разу на сцену районного Будинку культури вийшло 8 команд. Учасники змагалися за Кубок голови райдержадміністрації, депутата обласної ради Олега Іспанюка та за приз від народного депутата України від Партії регіонів Леоніда Клімова.
Кубок переможця і головний приз – ноутбук отримала команда Савранської ЗОШ«Чарлі», що має двадцятип’ятирічний досвід виступів у подібних змаганнях. Вона неодноразово виходила переможцем районних ігор і брала участь як у зональних, так і в обласних турнірах. І хоча склад команди щорічно оновлюється, її незмінним тренером є Руслана Поліщук, викладач музики Савранської школи.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Н. САМОЙЛЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, Т. СТОРЧАК, О. КРИВОШЕЄВА
Замість пляжу – бетон
На території одеського пляжу в Аркадії на повен хід триває будівництво. Раніше на цьому місці перебували клуб «Тропікано» та водні гірки. Зараз тут готується закладення бетонної подушкиоснови під якусь капітальну споруду.
– Я вже був на місці з перевіркою. Жодних дозвільних документів у будівельників на руках немає, немає навіть інформаційних стендів. Тим часом забудовують цілий пляж до самої крайки моря. Ми звернулися до прокуратури, до мера міста та до обласної державної інспекції архітектури та контролю, щоб з’ясувати, на якій підставі було зрито пляж і провадиться масштабне будівництво на його території, – заявив заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко.
Проблемами забудови пляжів та доступу на них він і його помічники займаються вже багато років.
– Кожного купального сезону у нас на громадських засадах працює «пляжний патруль», який виявляє факти недопуску одеситів та гостей міста на наші пляжі безкоштовно. Якщо немає належної реакції на чемне пояснення адміністраціям так званих платних пляжів, що вони повинні допускати всіх, хто хоче, безкоштовно, без надання додаткових послуг, то ми фіксуємо порушення і передаємо матеріали до правоохоронних органів. За минулий сезон ми передали інформацію про декілька десятків таких правопорушень, – підкреслив Олексій Гончаренко.
Наш кор.
«Римуються миттєвості»
Так називався творчий вечір поета Петра Лютенка, що відбувся цими днями.
Перший заступник міського голови Марія Мазур, відкриваючи його, зазначила, що Петро Лютенко належить до когорти талановитих людей, справжніх патріотів краю та України. Його твори увійшли до багатьох колективних збірок: «Замріяний степ», «Діамантові зорі», «Сяйво променя», «Поетична ліра Котовська», «Сто рядків», «Одеський літератор», «Відлуння часу і натхнення». Петро Лютенко неодноразово ставав переможцем та дипломантом фестивалів «Весняний промінь», «Осінь у Бірзулі», «Зоряний дощ».
2007 року міська рада затвердила Гімн Котовська, автором слів якого є Петро Лютенко. Зараз до друку готується збірка його творів «Римуються миттєвості».
Свій погляд на творчість автора висловили члени літературних об’єднань «Промінь», «Ліра», «Аркадійський клуб», акцентувавши увагу на патріотичності, закоханості у рідне слово, філософському сприйнятті реалій буття, образності творчого мислення. Організаторами вечора виступили депутати районної та міської рад, а також голова молодіжного військовоісторичного клубу «Вітчизна» Олександр Шалашний.
Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Котовськ
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |