![]() |
|
![]() |
![]() |
На полях ще не розтанув сніг, а землероби, скориставшись погожими днями, вивели в поле агрегати, щоб по мерзлоталому ґрунті підживити ослаблену зимівлею озимину.
В Любашівському районі раннє внесення аміачної селітри планується провести на 10 відсотках площ, зайнятих цими культурами. Це трохи більше 2 тисяч гектарів. Загалом, як поінформувала головний агроном управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Лариса Унтілова, під хлібну ниву відведено 22 тисячі 75 га. Об’їзди полів показали, що озимина перезимувала непогано, проте доведеться пересівати не менше тисячі га пшениці. А списано 523 га озимого ріпаку.
Залишився задоволеним станом озимого клину любашівський фермер Андрій Високий. На щастя, пересівати не доведеться, а зріджені і ослаблені посіви вже підживлено аміачною селітрою.
Непоганий врожай зернових культур (на рівні минулорічного) очікує зібрати керівник фермерського господарства «Бон» з Янишівки Олег Білецький. Впродовж багатьох років він вдало господарює на 145 га, з яких 50 га – шкільний наділ. Прискіпливо дотримуючись всіх агротехнічних вимог, фермер досягнув високої продуктивності від хлібної ниви. Проте його хвилює (хоча і передбачений факт, що характеризує кожен сільськогосподарський сезон) дорожнеча пального. Олег Білецький, як і більшість його колег, ще не вивели в поле техніку, а ціна на солярку вже поповзла вгору і поки що зупинилася на позначці 9 грн 30 коп. за літр. А коштувала 8,90. Міндобрива також «кусаються». Так, тонна аміачної селітри коштує 3,5 тис. грн, карбонаду – 4,6 тис. грн, нітроамофоски – 4,7 тис. грн, карбамідноаміачної суміші (кас) – 3,2 тис. грн. А ще потрібні засоби захисту рослин, отрутохімікати проти шкідників тощо. Таким чином щороку зростає і собівартість сільськогосподарських культур. Цьогоріч, приміром, щоб виростити достойний врожай озимого ячменю чи пшениці, потрібно буде вкласти від 2,5 тис. грн і більше на один гектар, соняшнику – 5 тис. грн тощо. Тому проведення веснянопольових робіт вимагає від сільгоспвиробників значних коштів.
Непокоїть аграріїв захворювання озимого ячменю гельмінтоспоріозом, що призводить до втрати 20 – 30 відсотків врожаю. За інформацією державного інспектора захисту рослин Любашівського району Людмили Гончарук, ця хвороба спостерігається останні три роки і завдає чимало шкоди посівам. Ймовірно, вона занесена з насінням. Остаточно викоренити гельмінтоспоріоз з полів і провести протихворобні заходи ще з осені не дають пізні сходи, спричинені бездощів’ям. Тому планується провести нараду хліборобів з виробниками засобів захисту рослин, щоб визначитися з препаратами та схемами боротьби з цією ячмінною недугою.
Разом з тим керівники господарств вживають всіх заходів, щоб весняні роботи були проведені організовано, хоча забезпеченість паливномастильними матеріалами складає 70 відсотків, а надії на державну підтримку можуть розтанути з останнім снігом.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |