ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Щира розмова з головою облради
24.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 31(4305) / Тираж: 18937

Як уже повідомляли засоби масової інформації регіону, минулої середи відбулася презентація пілотного проекту англомовної версії офіційного сайту газети «Одеські вісті». У ній взяв участь голова Одеської обласної ради Микола Пундик.

Микола Володимирович гідно оцінив цю подію, назвавши новий проект редакції ще одним кроком на шляху розширення географії читацької аудиторії та популяризації інвестиційної привабливості регіону за допомогою електронних носіїв. І висловив побажання щодо розробки версій веб­порталу газети іншими мовами, зокрема китайською. Адже щоп'ятий житель планети Земля розмовляє саме цією мовою, а КНР має другу за величиною економіку у світі, після США. Крім того, Одещина розраховує на китайські інвестиції.

– Що більше знатимуть про нас, то краще, – підкреслив Микола Володимирович. – Нам нічого приховувати, ми самі здаємо собі справу в наявних у нас проблемах. Наприклад, у кожному районі Одещини потрібно відремонтувати по чотириста і більше кілометрів доріг. Щоб вийти на рівень соціально­економічного розвитку такої країни, як Іспанія, потрібно було б направити в область три річні Державні бюджети. Однак, як ви розумієте, це нереально.

Водночас обласна влада вже чимало зробила. Уводяться в експлуатацію нові дитячі садки, школи, лікарні, закуповуються автомобілі «швидкої допомоги», триває реалізація програми «Шкільний автобус».

– Ми підрахували, що торік лише за рахунок обласного бюджету вдалося завершити замалим не п'ять тисяч об'єктів різної складності та призначення, – констатував Микола Пундик. – А на поточний рік заплановано ще понад сім тисяч.

Спілкуючись у невимушених обставинах із журналістами газети, голова Одеської обласної ради був гранично щирим. Так, відповідаючи на запитання про можливе зростання цін на пально­мастильні матеріали з настанням весняно­польових робіт (це може викликати подорожчання продовольства), Микола Володимирович сказав:

– В області створено фонд так званого доступного хліба. З допомогою облдерж­адміністрації ми закуповуємо борошно «на дні ціни», щоб мати запас для випікання «бюджетних» сортів хліба. І вони точно не подорожчають. Що ж до іншого асортименту, то й тут прямої залежності від ціни на ПММ теж немає. Бо транспортні витрати в собівартості хліба не дуже великі. А що буде із зерном і борошном нового врожаю, я говорити не беруся. Все залежить від стану озимих посівів. У деяких районах доведеться пересівати зернові на досить значних площах…

Під час розмови з Миколою Пундиком журналісти торкнулися й інших непопулярних рішень, які можуть бути ухвалені найближчим часом. Насамперед, приватизації портів.

– Це дуже складне питання, – заявив Микола Пундик. – І на нього немає простої відповіді. Бо в Усть­Дунайському порту склалася одна ситуація, в Ізмаїльському, Білгород­Дністровському, Іллічівському і Одеському – інша. Але я більш ніж впевнений, що, наприклад, Ренійський і Усть­Дунайський порти слід виведести з власності держави. І вони мають стати так званими регіональними портами.

Це дорогі споруди, і вони не можуть простоювати. Тому я не можу вам однозначно сказати, що приватизація портів – це погано. Так, для докерів, які можуть втратити робочі місця, це дуже гостре питання. Але в довгостроковій перспективі перехід портів у приватні руки може обернутися великою вигодою як для окремих міст і районів, так і для регіону загалом.

Голова обласної ради та журналісти обговорили також проблеми майбутнього роздержавлення засобів масової інформації, передплати на газету «Одеські вісті», ситуацію, що склалася з видавництвом «Причорномор'я».

Під час розмови з'ясувалося, що Микола Пундик добре знає історію нашого краю, починаючи з давніх часів – Стародавнього Риму, Буджацької орди й закінчуючи сучасністю.

Тому цілком доречним виявилося питання Христини Вієр про те, як Микола Володимирович ставиться до переписування історії?

– Історія – це точна наука. У неї є досить матеріальних джерел, які можна бачити, торкати, читати, вивчати. Історію не можна переписати. Можна лише переписати підручники. Але це різні речі. Одне слово, кожну справу належить робити професіоналам.

Автор: Анатолій МИХАЙЛЕНКО, «Одеські вісті»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту