![]() |
|
![]() |
![]() |
Розробка проектів «Схема планування території Одеської області» і «Схема планування територій курортнооздоровчого та рекреаційного призначення Одеської області», схем планування територій районів і генеральних планів населених пунктів... А останнім часом до цих завдань додалася робота щодо створення служби містобудівного кадастру та забезпечення функціонування кадастрової системи на території області.
Такими є пріоритетні напрями діяльності управління регіонального розвитку, містобудування й архітектури Одеської облдержадміністрації, повідомила на черговій пресконференції його начальник Наталя Єрохіна. Підкресливши при цьому їхню актуальність у зв'язку з набранням чинності Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності», який, по суті, став основою містобудівної реформи в державі.
Водночас Наталя Олександрівна нагадала, що роботу над проектом «Схема планування території Одеської області» було завершено ще 2004 року. Проте її не затвердили депутати обласної ради: розробники проекту (передусім київське ДП «УДНДІ «Діпромісто») не врахували сучасних тенденцій розвитку територій. Зокрема стосовно реконструкції та розширення об'єктів морегосподарського комплексу, авіаційного сполучення, поновлюваної енергетики, внутрішньодержавних і міжнародних транспортних коридорів, інженернотехнічних заходів цивільного захисту, будівництва сміттєпереробних підприємств, яких у регіоні мусить бути щонайменше чотири, тощо.
Зрештою проект було віддано на доробку, для чого в обласному бюджеті передбачено 481,3 тисячі гривень. Робота над ним, як запевняє Н. Єрохіна, наближається до завершення. Після чого документ буде подано на громадське обговорення, оцінку обласної містобудівної ради та профільних депутатських комісій.
Що ж до створення служби містобудівного кадастру та забезпечення функціонування кадастрової системи області, то вона, за словами начальника управління регіонального розвитку, містобудування й архітектури Одеської облдержадміністрації, має бути завершена до вересня поточного року.
Наталя Єрохіна повідомила також, що розробка проектів схем планування територій провадиться у Комінтернівському, Іванівському, Овідіопольському та БілгородДністровському районах. Але завершення їх багато в чому гальмується відсутністю необхідного фінансування. До речі, на розробку такої схеми для Іванівського району в обласному бюджеті передбачено 250 тисяч гривень. І пов'язано це з наміром китайського інвестора побудувати на його території технопарк.
На пресконференції Н. Єрохіна відповіла й на інші запитання журналістів. Зокрема стосовно об'єктів альтернативної енергетики, будівництво яких також гальмується. Але цього разу вже через відсутність сучасної містобудівної документації. І знову виходить танець по замкнутому колу: розробка проектів схем планування територій гальмується браком грошей, а гроші не можуть прийти на ці території, бо немає схем планування…
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |