![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ЯК БОРОТИСЯ З КІБЕРЗЛОЧИННІСТЮ
На запрошення Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Міжнародна спілка електрозв'язку (МСЕ) разом з Міжнародним багатостороннім партнерством проти кіберпогроз (IMPACT) та Одеською національною академією зв'язку ім. А.С. Попова провели на базі останньої міжрегіональний семінар «Сучасні методи боротьби з кіберзлочинністю» для країн Європи, Азіатсько-Тихоокеанського регіону та країн СНД.
У семінарі взяли участь представники міністерств і відомств, регуляторів, правоохоронних органів, телекомунікаційних операторів, банків, вищих навчальних закладів та інших зацікавлених організацій.
Розглядалися питання нормативноправового регулювання, технічні, організаційні та процедурні аспекти виявлення і запобігання кіберзлочинності; створення потенціалу у сфері забезпечення кібербезпеки; аспекти міжнародної співпраці, комплексні питання захисту дітей у мережі інтернет.
У семінарі взяло участь понад 45 організацій і компаній з 18 країн світу.
ЗАДЛЯ ВИПРАВЛЕННЯ СИТУАЦІЇ
Торік від туберкульозу у нашій області померло 310 чоловік. З них понад третина не мали постійного місця мешкання.
Такі цифри оприлюднив на брифінгу в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації головний лікар комунального закладу «Одеський обласний протитуберкульозний диспансер» Віталій Філюк. Він також докладно проаналізував ситуацію з лікуванням та профілактикою захворювання, розповів про тенденції його розповсюдження. Фахівець охарактеризував системні проблеми і кроки, що вживаються владою, фтизіатричною службою та громадськістю задля виправлення ситуації на краще, звернувши особливу увагу на хід реалізації програм і проектів, спрямованих на подолання епідемії. До речі, зараз (починаючи з 22 березня) у межах місячника боротьби з туберкульозом, на Куликовому полі в Одесі працює пересувний цифровий флюорограф, де кожен охочий має можливість безкоштовно обстежитися й отримати потрібні консультації фахівців.
МІСЯЧНИК КОНКРЕТНОГО МИЛОСЕРДЯ
З другого квітня розпочинається Всеукраїнський місячник Червоного Хреста під гаслом «Милосердя не має віку й статі!»
Його мета – ще раз привернути увагу суспільства до проблем найбільш соціально незахищених верств населення.
Серед заходів – збір коштів, продуктів харчування, одягу, медикаментів для хворих, інвалідів, багатодітних сімей, дітейсиріт; відвідини інтернатних закладів з наданням різноманітної допомоги тим, хто там перебуває; розширення та зміцнення мережі патронажної служби милосердя.
Подробиці щодо Всеукраїнського місячника можна дізнатися за телефоном 7243428.
ДО ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО
У Будинку-музеї М. Рериха відкрилася виставка робіт викладачів та випускників художнього училища імені М. Б. Грекова « До Світлого Воскресіння», присвячена святу Великодня.
Експозиція об'єднала твори різних художніх шкіл і стилів.
У виставці беруть участь: Алла Ворохта, Віктор Гоманюк, Олександр Дудкін, Світлана Єгорова, Тамара Єгорова, Світлана Крижевська, Галина ЛєкареваНікітіна, Наталя Максимова, Олег Недошитко, Стелла Мунтян, Олексій Малік, Юлія Олевич, Віктор Осетенко, Юрій Осетенко.
Виставка триватиме до 19 квітня.
ПРО ВПЛИВ ПОЕТИЧНОГО СЛОВА
Всесвітньому Дню поезії присвячувалася зустріч в Одеському морехідному коледжі технічного флоту.
Курсанти механічного факультету були активними слухачами уроку, який провела Світлана Лукіна, член президії обласної Ради миру, лауреат літературної премії імені Івана Рядченка.
Розповідь про історію Дня поезії, який відзначається за рішенням ЮНЕСКО з 1999 року, супроводжувалася поетичними рядками Івана Рядченка, Володимира Домріна, Михайла Дудіна, сучасних одеських поетів.
Під час діалогу С. Лукіна і курсанти розглянули тему впливу поезії на духовні запити сучасних людей, на процес їх самовдосконалення.
Ширяївський район
ДЕЯКІ ПИТАННЯ ВИРІШУВАЛИСЯ ОДРАЗУ
Виїзний прийом громадян голова райдержадміністрації Наталія Куртогуз провела у Жовтні. Сільські жителі консультувалися та просили допомоги, зокрема, у вирішенні питань пенсійного забезпечення, соціального захисту, поліпшення матеріального становища.
Так, Ольга Васкул та матиодиначка Галина Конолюк попросили врегулювати питання оренди власного земельного наділу та надання матеріальної допомоги. Валерій Гавенко клопотався про присвоєння своїй матері, яка народила і виростила п’ятеро дітей, почесного звання «Матигероїня». З осені минулого року Володимир Слободян не може оформити угоду на довгостроковий кредит за програмою «Власний дім», щоб газифікувати оселю. На сьогодні, на жаль, у складних життєвих обставинах опинилася сім’я Людмили Бойко. Її семирічна дитинаінвалід (вроджений порок серця) минулого року перенесла інсульт. Мати клопоталася про оздоровлення хворої в санаторії «Хаджибей».
Н. Куртогуз деякі питання вирішила одразу, інші потребують докладного вивчення, – їх занотували начальник управління праці та соціального захисту населення Тетяна Непомяща та головний спеціаліст відділу призначення пенсій управління ПФУ в районі Наталія Трубіна.
Ананьївський район
АПТЕЧНІ ПУНКТИ — В КОЖНЕ СЕЛО
При районній центральній лікарні створена бригада з фахівців, яка виїздить на медогляди сільського населення.
Головний лікар ЦРЛ Анатолій Койчев повідомив, що таким чином торік було оглянуто 2148 чоловік. Серед проблем, на яких наголосив керівник, — відкриття аптечних пунктів в селах та укомплектованість кадрами як ЦРЛ, так і сільських закладів охорони здоров’я. Щоб виправити ситуацію, районна влада найближчим часом планує облаштувати аптеки у селах Гандрабури та Байтали.
Котовськ
ПОСВІДЧЕННЯ НА ПІЛЬГИ
Міське управління у справах сім’ї та молоді видало 180 посвідчень батьків та 341 посвідчення дітей багатодітних родин.
Як повідомляє начальник управління у справах сім’ї та молоді Віктор Гоян, одним із пріоритетних напрямів роботи міської ради є соціальноправовий захист багатодітних родин. У місті станом на сьогодні налічується 192 багатодітні сім’ї, в яких виховується 642 дитини. З них 147 сімей мають 3 дітей; 29 – з 4 дітьми; 14 сімей, в яких виховується 5 дітей; дві сім’ї, в яких зростає 7 і 8 дітей.
Білгород-Дністровський
ОЧІКУЮТЬ НА ГРАНТ
Обласне комунальне підприємство «Фортеця», у віданні якого перебуває пам'ятка національного значення «Аккерманська фортеця», зайняте активною господарською діяльністю.
Під його відповідальність пам'ятка перейшла 1 липня минулого року. З того часу на території фортеці провадяться різні заходи, включаючи фестивалі, виставки, концерти, народні гуляння. Частину зібраних грошей використовують для потреб пам'ятки.
Під час підготовки до нового сезону розроблено план реставрації та реконструкції фортеці як історикоархітектурної пам'ятки і місця відпочинку. Цього року відвідуваність об'єкта планують збільшити у два рази.
За словами начальника управління охорони об'єктів культурної спадщини ОДА Наталі Штербуль, влада розраховує на грант Євросоюзу в розмірі 2,5 млн євро. Гроші планують використати на реставраційні роботи.
Ізмаїл
ЧИ ВСТАНОВЛЯТЬ ПАМ'ЯТНИК?
На початку року до міського голови Андрія Абрамченка звернулася ініціативна група у складі депутатів міськради, істориків-краєзнавців і журналістів з ідеєю встановити пам'ятник Олександру Пушкіну.
І ось цими днями пройшов круглий стіл, на якому музейні працівники, краєзнавці та представники громадськості обговорили доцільність цієї ідеї. Учасники практично одностайно підтримали ініціативу. Також було запропоновано винести питання на широке обговорення громадськості. Планується, що вивчення думки городян проходитиме в трудових колективах і навчальних закладах Ізмаїла, а також на сторінках інтернетвидань і газет.
Кодимський район
ДЛЯ НАЙГІДНІШИХ ГЛЯДАЧІВ
У Загніткові традиційними стали концерти для одного глядача, запроваджені працівниками сільського Будинку культури.
Ось і нещодавно вони з групою учасників художньої самодіяльності побували в гостях у ветеранів війни і праці, інвалідів першої групи, багатодітних матерів, людей, чия звитяжна праця була відзначена свого часу державними нагородами. Їм культпрацівники вручали хлібсіль на знак особливої шани. Тішили односельців своїм чудовим виконанням Раїса Діордіца, Галина Авксентьєва, Світлана Черней, Світлана Олійник, під керівництвом та за участі директора Будинку культури Єфросинії Сторож та художнього керівника Сергія Олійника. Разом з гостями співали і «винуватці» свята, а також їхні родичі та сусіди. Мелодійні пісні про рідний край, про матерів, про кохання, якими багатий репертуар культпрацівників, зігрівали серця ветеранів, їхніх рідних та близьких.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, Т. СТОРЧАК, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, О. КОЛЄВ
Поласилася на футбольне поле
Кілька днів тому футбольне поле у дворі будинку на Академіка Корольова, 55 в Одесі обнесли парканом. Майже три десятиліття підлітки із сусідніх багатоповерхівок грали тут у футбол. Поки у цієї ділянки не з'явилися нові господарі…
Жителі двору звернулися до депутата Одеської облради Олексія Гончаренка із проханням зупинити загарбників двору. 27 березня вранці Олексій Гончаренко й активісти очолюваної ним громадської організації «Якість життя» разом із мешканцями прилеглих будинків власноруч знесли значну частину паркану.
Незважаючи на ранню годину, на місце подій миттєво примчала хазяйка. У неї не виявилося дозволів на встановлення огорожі, проекту чи будьяких інших документів на будівництво.
Власниця ділянки заявила, що збирається спорудити тут спортивний комплекс. Проте у пред'явленій нею копії держакту зазначено, що земля призначається для будівництва автостоянки. І в паспорті на ділянку також було зазначено: контрольнопропускний пункт на автостоянку. Більше того, ділова леді визнала, що паркан встановлено самовільно. Проекту «спортивного комплексу» у неї теж немає.
Усе це вкрай обурило місцевих жителів, що зібралися на місці подій.
Олексій Гончаренко повідомив, що зробить усе, щоб не допустити жодного будівництва на цій землі. Він збирається подавати до суду з метою скасувати держакт, виданий попередньою міською владою, і повернути землю в комунальну власність. Уже через день після конфлікту паркан було цілком демонтовано.
Наш кор.
Вони долають безробіття
Цими днями в Одеському обласному центрі зайнятості було підбито підсумки професійного конкурсу «Найкращий колектив року» та «Найкращий працівник року». У першій номінації переможцем названо Любашівський центр зайнятості, який очолює М.О. Панченко.
– В області, – відзначив Михайло Олександрович, – загалом 28 центрів зайнятості. Бути першими серед них – почесно і відповідально. Усі тринадцять членів нашого колективу дбають у першу чергу про імідж центру, робота з людьми у нас на першому плані. Прагнемо забезпечити кожного, хто звертається до нас, роботою, переконати земляків скористатись шансом здобути потрібні професії, затребувані на ринку праці. Хочу підкреслити, що їх нестачу вже відчуває Заплазький цукровий завод, який готується до переробки цукрових буряків.
Принагідно слід додати, що кількість вакансій, які пропонували тут торік, зросла у 2,2 раза у порівнянні з позаминулим роком. Якщо у 2010 році рівень працевлаштування був трохи більше 27 відсотків, то минулого року показник підвищено майже до 40 відсотків.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |