ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
З громадою та для громади — Хай буде більше дитячих садків!
31.03.2012 / Газета: Одесские известия / № 34(4308) / Тираж: 18937

Голова Одеської обласної ради Микола Пундик побував із робочим візитом в Ізмаїльському районі. Він відвідав низку об'єктів, будівництво або ремонт яких здійснюється в межах проекту «Народний бюджет».

НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ – ФУТБОЛ

Перший пункт – сільський стадіон села Кирнички. Побу­дований він іще на початку 60­х, але останні роки був занехаяний. Фінансування за програмою «Народний бюджет» дасть змогу реконструювати цю спортивну споруду на 250 місць. Тут з'являться поля для звичайного та міні­футболу, волейбольні майданчики. Комунікації підво­дять, роздягальня вже готова.

– Плануємо закінчити роботи в серпні, до дня села, – говорить в.о. сільського голови Дора Куртева. – Зараз посіяли газонну траву, кілька днів тому внесли добрива. А взагалі сільська рада активно займається питаннями спорту. Види найрізноманітніші: шахи, армрестлінг, волейбол, але особливо популярний футбол. Торік команда нашого села стала однією з найкращих у районі.

За результатами візиту голови обласної ради до Кирничок було ухвалено впорядкувати не тільки стадіон, але й під'їзд до нього – заасфальтувати прилеглу вулицю. Відстань – близько кілометра. Звичайно, питання буде винесено на сесію облради, але Микола Пундик певен: депутати його підтримають.

Керівництво району проде­мон­струвало Миколі Володими­ро­ви­чу ще один стадіон – в смт Суворове. Тут теж є над чим працювати, але, насамперед, місцева влада повинна буде надати проектно­кошторисну документацію. А вже потім можна буде говорити й про фінансування.

ДЕМОГРАФІЯ ЗІ ЗНАКОМ ПЛЮС

Що стосується «Паруса» – сто з лишком дітей прийдуть сюди в перших числах квітня. В оснащенні й устаткуванні приміщення велику допомогу подав народний депутат України Юрій Крук (він також брав участь у поїздці). «Світлячок» чекає велика реконструкція на суму майже 8 млн гривень, роботи планують закінчити до кінця року. Тут буде навіть індивідуальне опалення. Гроші виділяються з обласного та міського бюджетів. Ще один цікавий об'єкт – ка­зармене приміщення на тери­торії колишнього військового містечка під Ізмаїлом.

– Наразі це ще військова частина, – коментує Микола Пундик. – Ми очікуємо постанови Кабміну про передання об'єкта на баланс сільської ради. Є ідея зробити тут іще один дитячий садок, бо сільраді сьогодні бракує близько 150­160 місць для дітей Матроски та Броски.

ВОДА, ЕНЕРГЕТИКА ТА… ЛОБІ

Актуальною проблемою для жителів Ізмаїла залишається якісне водопостачання. Водою місто забезпечене цілодобово: водоймище наповнюється з 44 артезіанських свердловин. Цього року за рахунок «Народного бюджету» до них додадуться ще дві. Але до останнього часу знезаражування здійснювалося по старинці, з використанням хлору. Буквально через кілька тижнів цей процес здійснюватиметься за допомогою електролізу. На реконструкцію водонасосної станції та закупівлю відповідного устаткування витратили 1 міль­йон 400 тисяч бюджетних гри­вень. Устаткування, до речі, – вітчизняного виробництва.

У тому, що в Україні можуть ви­пускати високоякісну продукцію, Микола Пундик переконався, відві­давши Ізмаїльський універсальний механоскладальний завод і підприємство «Бессарабія­В». На останньому не тільки виробляють рослинну олію, але й активно використовують відходи – роблять із них паливо.

– Це дуже важлива річ, – говорив Микола Пундик, підкидаючи на долоні невеликі темні гранули. – Ви знаєте про проблеми з газом. Такі «штучки» можуть нам допомогти частково розв'язати питання енергозалежності. На сьогоднішній день ухвалено обласну програму переведення малих шкіл і дитсадків на альтернативне паливо. Це воно і є…

У плині подальшого спілкування з журналістами М. Пундик відзначив: більшість сіл району залишаються дотаційними, і для них величезну роль відіграють субвенції з Держбюджету.

– У принципі, немає нічого поганого в такому процесі, як лобіювання, – вважає голова облради. – Це одне із завдань депутатів, які представляють регіон у Верховній Раді. Чималу роль у лобіюванні наших інтересів зіграв і Юрій Борисович Крук, який сьогодні поруч із нами. Ви самі дасте йому оцінку як народному обранцеві, але, з мого погляду, ніхто б не впорався з поставленими завданнями так, як це робить він.

Наостанок іще раз повернімося до теми «Народного бюджету». Ізмаїльському районові цього року виділяється 20 мільйонів гривень на школи, ще 20 – на газопроводи. Є й інші вражаючі цифри. Особлива увага при цьому приділяється процесові співфінансування. Для місцевої влади це серйозний стимул шукати можливостей заробляти самостійно.

Автор: Наталя БОНДАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.009
Перейти на повну версію сайту