![]() |
|
![]() |
![]() |
Голова Одеської обласної ради Микола Пундик побував із робочим візитом в Ізмаїльському районі. Він відвідав низку об'єктів, будівництво або ремонт яких здійснюється в межах проекту «Народний бюджет».
НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ – ФУТБОЛ
Перший пункт – сільський стадіон села Кирнички. Побудований він іще на початку 60х, але останні роки був занехаяний. Фінансування за програмою «Народний бюджет» дасть змогу реконструювати цю спортивну споруду на 250 місць. Тут з'являться поля для звичайного та мініфутболу, волейбольні майданчики. Комунікації підводять, роздягальня вже готова.
– Плануємо закінчити роботи в серпні, до дня села, – говорить в.о. сільського голови Дора Куртева. – Зараз посіяли газонну траву, кілька днів тому внесли добрива. А взагалі сільська рада активно займається питаннями спорту. Види найрізноманітніші: шахи, армрестлінг, волейбол, але особливо популярний футбол. Торік команда нашого села стала однією з найкращих у районі.
За результатами візиту голови обласної ради до Кирничок було ухвалено впорядкувати не тільки стадіон, але й під'їзд до нього – заасфальтувати прилеглу вулицю. Відстань – близько кілометра. Звичайно, питання буде винесено на сесію облради, але Микола Пундик певен: депутати його підтримають.
Керівництво району продемонструвало Миколі Володимировичу ще один стадіон – в смт Суворове. Тут теж є над чим працювати, але, насамперед, місцева влада повинна буде надати проектнокошторисну документацію. А вже потім можна буде говорити й про фінансування.
ДЕМОГРАФІЯ ЗІ ЗНАКОМ ПЛЮС
Що стосується «Паруса» – сто з лишком дітей прийдуть сюди в перших числах квітня. В оснащенні й устаткуванні приміщення велику допомогу подав народний депутат України Юрій Крук (він також брав участь у поїздці). «Світлячок» чекає велика реконструкція на суму майже 8 млн гривень, роботи планують закінчити до кінця року. Тут буде навіть індивідуальне опалення. Гроші виділяються з обласного та міського бюджетів. Ще один цікавий об'єкт – казармене приміщення на території колишнього військового містечка під Ізмаїлом.
– Наразі це ще військова частина, – коментує Микола Пундик. – Ми очікуємо постанови Кабміну про передання об'єкта на баланс сільської ради. Є ідея зробити тут іще один дитячий садок, бо сільраді сьогодні бракує близько 150160 місць для дітей Матроски та Броски.
ВОДА, ЕНЕРГЕТИКА ТА… ЛОБІ
Актуальною проблемою для жителів Ізмаїла залишається якісне водопостачання. Водою місто забезпечене цілодобово: водоймище наповнюється з 44 артезіанських свердловин. Цього року за рахунок «Народного бюджету» до них додадуться ще дві. Але до останнього часу знезаражування здійснювалося по старинці, з використанням хлору. Буквально через кілька тижнів цей процес здійснюватиметься за допомогою електролізу. На реконструкцію водонасосної станції та закупівлю відповідного устаткування витратили 1 мільйон 400 тисяч бюджетних гривень. Устаткування, до речі, – вітчизняного виробництва.
У тому, що в Україні можуть випускати високоякісну продукцію, Микола Пундик переконався, відвідавши Ізмаїльський універсальний механоскладальний завод і підприємство «БессарабіяВ». На останньому не тільки виробляють рослинну олію, але й активно використовують відходи – роблять із них паливо.
– Це дуже важлива річ, – говорив Микола Пундик, підкидаючи на долоні невеликі темні гранули. – Ви знаєте про проблеми з газом. Такі «штучки» можуть нам допомогти частково розв'язати питання енергозалежності. На сьогоднішній день ухвалено обласну програму переведення малих шкіл і дитсадків на альтернативне паливо. Це воно і є…
У плині подальшого спілкування з журналістами М. Пундик відзначив: більшість сіл району залишаються дотаційними, і для них величезну роль відіграють субвенції з Держбюджету.
– У принципі, немає нічого поганого в такому процесі, як лобіювання, – вважає голова облради. – Це одне із завдань депутатів, які представляють регіон у Верховній Раді. Чималу роль у лобіюванні наших інтересів зіграв і Юрій Борисович Крук, який сьогодні поруч із нами. Ви самі дасте йому оцінку як народному обранцеві, але, з мого погляду, ніхто б не впорався з поставленими завданнями так, як це робить він.
Наостанок іще раз повернімося до теми «Народного бюджету». Ізмаїльському районові цього року виділяється 20 мільйонів гривень на школи, ще 20 – на газопроводи. Є й інші вражаючі цифри. Особлива увага при цьому приділяється процесові співфінансування. Для місцевої влади це серйозний стимул шукати можливостей заробляти самостійно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |