ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
УВАГА: магістральні газопроводи !!!
31.03.2012 / Газета: Кур'єр тиждня (Ізмаїл) / № 13 / Тираж: 10800

Управління магістральних газопроводів «Прикарпаттрансгаз» доводить до відома громадян та органи місцевого самоврядування, що на території Одеської області прокладена велика мережа магістральних газопроводів, як місцевого, так і міжнародного значення. По цих магістральних газопроводах транспортується природний газ під високим тиском (до 75 кгс/см2).

Не потрібно нікого переконувати, яке велике значення має газифікація господарства області і держави в цілому. Але незважаючи на те, що місцеві органи влади володіють повною інформацією про місце розташування газопроводів і об'єктів на них, а землевласники, по землях яких проходять газопроводи, ознайомлені із Законом України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» від 17.02.2011 №3041-VI та «Правилами охорони магістральних газопроводів», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002р. №1747 все частіше зустрічаються факти їх порушення юридичними і фізичними особами, розкрадання та пошкодження об'єктів магістральних газопроводів (ліній електропередач, огорож, обладнання кранових вузлів, приводів лінійних кранів та систем управління ними, засобів захисту автоматики та сигналізації). Це створює додаткові труднощі в експлуатації магістральних газопроводів, знижує надійність їх роботи, може призвести до аварій і пожеж з людськими жертвами та припиненням газопостачання.

Згідно з п.2 статті 11 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» для забезпечення безпечної експлуатації вздовж об'єктів магістральних газопроводів встановлюються охоронні зони нижченаведених розмірів.

Стаття 19 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» визначає, що будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронних зонах, у місцях, де магістральні трубопроводи проходять через водні об'єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов'язані з розробкою ґрунту на глибину більше

30 сантиметрів на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з підприємствами магістральних трубопроводів.

У статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів» зазначено, що власники та користувачі земельних ділянок при здійсненні ними господарської та іншої діяльності на землях охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів зобов'язані дотримуватися особливого режиму господарської діяльності та обмежень, які поділяються на загальні обмеження, що діють в охоронних зонах об'єктів магістральних трубопроводів незалежно від внутрішніх зон безпеки, та особливі обмеження, що встановлюються в охоронних зонах об'єктів магістральних трубопроводів залежно від категорії зони безпеки.

До загальних обмежень, що діють в охоронних зонах об'єктів магістральних трубопроводів незалежно від внутрішніх зон безпеки, належить заборона:

- пошкоджувати та розбирати

об'єкти магістральних трубопроводів;

- розбирати та руйнувати водопропускні, берегоукріплювальні, земляні, протиерозійні, протипожежні та інші споруди, що захищають об'єкти магістральних трубопроводів від руйнування, а також прилеглі території від аварійного витікання продукту, що транспортується магістральним трубопроводом;

- переміщувати, руйнувати та пошкоджувати в будь-який спосіб знаки закріплення магістральних трубопроводів на місцевості, пошкоджувати або руйнувати лінійну частину цих трубопроводів, засоби електрохімічного захисту від корозії, запірну арматуру, засоби технологічного зв'язку і лінійної телемеханіки, інші складові магістральних трубопроводів;

- кидати у водні об'єкти якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами;

- проникати на об'єкти магістральних трубопроводів, відчиняти люки, хвіртки і двері підсилюючих пунктів кабельного зв'язку, що не обслуговуються, огорож вузлів лінійної арматури, станцій катодного і дренажного захисту, лінійних і оглядових колодязів та інших лінійних споруд, відкривати і закривати запірну арматуру, вимикати і вмикати засоби зв'язку, енергозабезпечення, автоматики і телемеханіки магістральних трубопроводів;

- перешкоджати проїзду аварійної та спеціальної техніки підприємств магістральних трубопроводів.

До особливих обмежень, що діють у межах охоронних зон об'єктів магістральних газопроводів, належить заборона:

- будувати житлові будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі;

- розміщувати автозаправні та автогазозаправні станції і склади пально-мастильних матеріалів;

- будувати гаражі та автостоянки, дачні і садові будинки та господарські споруди;

- будувати автомобільні дороги та залізничні колії, що проходять паралельно до магістрального газопроводу, крім випадків спорудження відомчих технологічних доріг підприємств магістральних газопроводів;

- влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію;

- розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані з масовим скупченням людей;

- будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо;

- зберігати сіно та солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки;

- висаджувати багаторічні насадження;

- облаштовувати цвинтарі, скотомогильники;

- переорювати (руйнувати) під'їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до магістральних газопроводів;

- розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

Юридичні та фізичні особи, які порушили Закон України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів

магістральних трубопроводів» від 17.02.2011 №3041-VI, Закон України «Про трубопровідний транспорт» від 15.05.96р. №192/96-ВР та «Правила охорони магістральних газопроводів» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002р. за № 1747 несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України. Вжиття заходів дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної або кримінальної відповідальності не звільняє винних від відшкодування заподіяної шкоди.

Згідно зі статтею 292 Кримінального кодексу України передбачається така відповідальність:

1. Пошкодження, або руйнування

магістральних газопроводів, відводів від них, а також технологічно пов'язаних з ними об'єктів, споруд, засобів автоматики, зв'язку, сигналізації, якщо це призвело до порушення нормальної роботи зазначених трубопроводів, або спричинило небезпеку для життя людей, — карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до п'яти років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, а також загальнонебезпечним способом, — караються обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

3. Дії, передбачені частинами першою, або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей, інші нещасні випадки з людьми або призвели до аварії, пожежі, значного забруднення довкілля чи інших тяжких наслідків, або вчинені організованою групою, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

Шановні краяни, не порушуйте Закон України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів», Закон України «Про трубопровідний транспорт» та «Правила охорони магістральних газопроводів», — не наражайте себе та оточуючих на небезпеку!

З питань, пов'язаних з експлуатацією магістральних газопроводів, необхідно звертатися за адресами:

76018 м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 48, УМГ «Прикарпаттрансгаз». Тел. (03422) 75-07-55, 75-09-93, 55-90-88, 50-56-06

65085, Одеська обл., Біляївський

р-н., смт Хлібодарське, вул. Тираспольське шосе 42 тел./факс (048) 730-72-07, 730-72-69

Автор: Адміністрація УМГ «Прикарпаттрансгаз»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту