ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
А праця нічого не варта?
03.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 35(4309) / Тираж: 18937

Повернулися з рейду щодо інспекції полів працівники управління агропромислового роз­витку Роздільнянської райдержадміні­страції.

І якщо стан озимої пшениці задовільний, то до 80% посівів озимого ячменю загинуло. Почорніли сходи ріпаку, що вимерз практично повністю.

– Тепер на нас чекає пересівання культур, – говорить т.в.о. начальника управління АПР Олена Картакай. – Настав час використовувати ярі сорти.

Згідно з рекомендацією фахівців, зараз краще сіяти гречку, просо, зернобобові. Але ці культури дуже залежать від примх погоди, що підсилює побоювання за майбутній урожай – прогнозується посуха.

А у фермера із села Буценівки Валерія Марциненка, який зайшов до управління, інші проблеми. Пересівання – це повна перекультивація ґрунту з обов’язковим внесенням по 100 додаткових кілограмів нітроамофосів і аміачної селітри на кожен гектар. У грошовому еквіваленті це «тягне» майже на 800 гривень. З урахуванням палива, амортизації техніки, зарплати працівників собівартість тонни зібраного хліба підповзе до 1900 гривень. А форвардна ціна за одну тонну на зерновому ринку цього літа очікується, наприклад, для пшениці 3 класу на 250 гривень менше.

Деякі господарі ризикують залишити частину заново переораних земель під пар. Але тоді прибуток з обробленого поля можна буде одержати тільки наступного року, після осінньої сівби у 2012­му…

Зараз управління АПР веде активну роботу щодо завершення реєстру пересівання. Держава виділила 300 млн гривень на всі аграрні господарства, що потребують дотацій. Від результатів звіту залежатиме частка компенсації, яка надійде до області, потім – конкретно до Роздільнянського району.

Якщо гроші й надійдуть, аграріям радіти нічого. Тому що розмір дотації при сівбі озимих культур не перевищував 100 гривень на один гектар. Зараз на пересівання передбачається одержати приблизно стільки ж – тобто близько 15% від необхідного. А скільки праці треба вкласти!

– Ми рахуємо тільки матеріальні витрати. А праця? Вона ніби нічого й не варта, – похитавши головою сказав фермер Марциненко.

Автор: Владислав КІТІК, «Одеські вісті», Роздільнянський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту