ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
03.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 35(4309) / Тираж: 18937

Одеса

УДОСКОНАЛЮЮЧИ ТЕХНОЛОГІЇ

У міжнародному аеропорту «Одеса» введено нову, удосконалену, технологію обслуговування пасажирів.

Паралельно з підготовкою до спорудження нового терміналу, на підприємстві провадяться заходи щодо поліпшення якості обслуговування клієнтів у наявних умовах.

Шлях пасажира на літак, як і в усіх аеропортах світу, починається із проходження реєстрації. Стійки реєстрації розміщені в загальній залі аеровокзалу. Одержавши посадковий талон та здавши речі в багаж, авіапасажири можуть провести вільний час у кафе, поспілкуватися із проводжальниками або одразу піти на проходження передполітного контролю. На відривному купоні посадкового талона зазначений час посадки на рейс. Цей же час оголошується на аеро­вокзалі.

Зала очікування внутрішніх рейсів (до міст України) тепер розташовується на другому поверсі терміналу. Тут встановлено новітнє сучасне доглядове устаткування, яке дозволяє забезпечити авіабезпеку на найвищому рівні, а також скоротити час проходження контролю.

Пункти передполітного конт­ролю пасажирів міжнародних рейсів розміщено в тій же залі, що й раніше, їхню площу значно розширено. Зареєстровані на рейс пасажири проходять паспортний та митний контроль, а також контроль на авіабезпеку. Нова технологія зробила проходження всіх процедур зручнішим та швидшим.

Успішно пройшовши перевірку, люди можуть провести час до початку посадки в просторій залі очікування або щось купити в крамницях безмитної торгівлі «Duty Free».

НОВІ ПІДХОДИ ДО ПОСЛУГ

Одеський центр зайнятості з початку поточного року перейшов на нову єдину технологію надання соціальних послуг. Її мета – профілактика безробіття, прискорення працевлаштування претендентів, скорочення термінів укомплектування вакансій шляхом індивідуального підходу до кожного клієнта.

Єдина технологія має на увазі також створення одинадцяти функціонально­просторових секторів замість восьми. Зокрема, сектор запобігання соціальних ризиків, де необхідну інформацію, пов'язану із працевлаштуванням, можуть одержати соціально незахищені категорії населення. Серед них інваліди, діти­сироти, особи, які звільнилися з місць позбавлення волі, жінки, що мають дітей віком до 6 років. Крім того, передбачені особисті консультанти роботодавців, які надаватимуть закріпленим за ними підприємствам та установам повний комплект послуг згідно з чинним законодавством.

У МЕЖАХ АКЦІЇ МИЛОСЕРДЯ

З 9 по 20 квітня в обласному центрі пройде акція «Скарбничка доброї надії-2012».

Під час заходу, ініційованого доброчинним фондом «Вітрило надії», активісти постараються привернути увагу громадськості міста та області до проблем дитячої онкології та надання допомоги родинам, у яких виховуються ці діти. Також відбуватиметься збір коштів для придбання необхідних препаратів дітям, які лікуються від раку.

СЕРЕД НАЙКРАЩИХ КОНДИТЕРІВ УКРАЇНИ

Учень Одеського вищого професійного училища морського туристичного сервісу Роман Федотов став переможцем відкритого конкурсу «Золотий кондитер України».

Змагання проходило у Києві в межах другого Міжнародного конкурсу кулінарного мистецтва.

У ньому брали участь представники Росії, Польщі, Узбекистану, Сербії, Молдови, Франції, учні закладів професійно­технічної освіти з усіх областей України. Роман Федотов удостоєний медалі та Диплома в номінації «Десертні та кондитерські вироби». А його однокласник Андрій Гоменюк посів третє місце в номінації «Страва сучасної української кухні».

Котовський район

ЦУКРОВИЙ БУРЯК ПОВЕРТАЄТЬСЯ

У районі планують засіяти 200 гектарів цією культурою. У подальшому площі під цукровим буряком розширюватимуть.

Як зазначає керівник товариства «Куяльник» Анатолій Возіян, є необхідність рекультивації вирощування цукрового буряку як складової зміцнення економіки господарства. Адже свого часу АПК району тримався завдяки цукристим, і Котовський завод не тільки випускав високоякісну продукцію, а й надавав робочі місця не одній сотні людей. Сьогодні основною причиною, що змусила по­новому оцінити цукровий буряк, стало можливе подальше зростання цін на цукор на світовому ринку. Тож багато господарств починають повертатися до вирощування цукросировини.

Білгород-Дністровський район

ПЕРЕД ЗАГРОЗОЮ ЗАКРИТТЯ

За ініціативи голови райдерж­адміністрації Василя Чорно­луцького відбувся семінар-нарада, присвячений підготовці до літнього туристично-оздоровчого сезону та належній роботі суб'єктів господарської і підприємницької діяльності на курортній території Будакської коси, а також Миколаївської, Приморської, Шабівської сільрад.

Напередодні відкриття баз відпочинку В. Чорнолуцький запропонував перевірити виконання минулорічних приписів щодо виявлених порушень.

Головний санітарний лікар ра­йону Валерій Вовк розповів про санітарно­епідеміологічний стан рекреаційних зон. Багато порушень вражають недбалістю стосовно природи та здоров'я відпочивальників. Фахівець підкреслив, що якщо дотримуватися літери закону, то діяльність щодо відпочинку та оздоровлення на Будакській косі слід повністю припинити.

Ананьївський район

ГОТУЮТЬСЯ ДО ОЗДОРОВЧИХ ТАБОРІВ

Влітку у 24 пришкільних оздоровчих таборах планується прийняти понад тисячу учнів.

За словами начальника відділу освіти райдержадміністрації Михайла Колойденка, в районному бюджеті на цю справу закладено 94 тис. грн. Також залучатимуться батьківські та спонсорські кошти. Вартість дворазового харчування на дитину протягом дня складе близько 10 грн.

Щоб оздоровча кампанія розпочалася своєчасно та пройшла без будь­яких проблем, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Осадчий дав доручення узгодити всі питання, пов’язані з відкриттям пришкільних таборів з відповідними службами, особливо з санепідемстанцією.

Ізмаїльський район

СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ СПАД

За даними управління статистики, в районі зафіксовано зменшення обсягів введеного в експлуатацію житла.

Наприклад, минулого року було введено лише шосту частину обсягів індивідуального житла у порівнянні з 2011 роком.

Якщо ж торкатися соціальної сфери, то минулого року було здано два об'єкти: дитячий притулок на 40 місць у селищі Суворовому та дитячий садок при школі в селі Матросці на 16 місць.

Балта

ДОПОМАГАТИ ПОГОРІЛЬЦЯМ

Двадцять тисяч гривень на відновлення будинку, який постраждав від пожежі, виділено сім’ї Шендеруків у межах обласної програми «Милосердя в дії».

Відновлення житла перебуває під контролем міського голови Сергія Мазура. Міськрадою одразу після пожежі було створено комісію, до складу якої залучено будівельників. За її висновками складено кошторис, підготовлено документи та відправлено до обласної ради з проханням надати допомогу у межах програми «Милосердя в дії». Прийшла звістка про виділення коштів на відновлення будинку. Їх спрямовано на придбання будівельних матеріалів. І з настанням тепла будівельна бригада візьметься до роботи.

Овідіопольський район

НА ОХОРОНУ ПРАВОПОРЯДКУ – ВСІЄЮ ГРОМАДОЮ

Активне обговорення на громадській раді при райдержадміністрації викликало питання дотримання правопорядку на території району.

Керівництвом Овідіопольського райвідділу міліції відзначено, що збільшення числа випадків заволодіння чужим майном та криміногенна ситуація у цілому ускладнилися у зв’язку із кризовими процесами, що відбуваються у соціально­економічній сфері.

Вирішено щотижня інформувати громадськість через газету «Наддністрянська правда» щодо скоєння правопорушень, а також обнародувати інформацію про хід розслідувань раніше скоєних злочинів.

Громадською радою також ухвалено рішення рекомендувати РДА спільно з правоохоронними органами району ширше залучати населення до охорони громадського порядку, активізувати створення нових формувань правоохоронної спрямованості.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. МЕЛЬНИЧУК, Л. КУЗЬМЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, О. КОЛЄВ

Долаючи наслідки зими

Погодні умови минулої зими не могли не позначитися на стані озимих. От і доводиться зараз сільським трудівникам Ізмаїльського району робити підсів. У селі Багатому цими днями механізатори ФГ «Дінекс­Агро» (одного із найбільших фермерських господарств Придунав’я) закінчили цю роботу на ячмінному полі площею 230 га.

На сучасному посівному комплексі «Джон Дір» механізатори Михайло Обеременко та Петро Македонський зробили це за кілька днів, висіваючи на гектар до 150 кг ячменю та вносячи по 160 кг аміачної селітри.

Темпи багатянських механізаторів потішили й начальника управління агропромислового розвитку Ізмаїльської райдержадміністрації. С. Ніколаєва, який побував на масивах. Він поговорив із хліборобами, а також із керівником фермерського господарства О. Петковим, який поділився планами на врожай­2012.

Олег КОЛЄВ, власкор «Одеських вістей», Ізмаїльський район

Разом із Кобзарем

Програма була насичена. Літературні читання, відкриті уроки, конференції, конкурси, інтелектуальні ігри...

Не таємниця, що гімназія під керівництвом Л.С. Топчій вважається одним із найпрестижніших одеських навчальних закладів II­III ступенів. Її учні беруть участь в олімпіадах, науково­дослідницькій роботі, цікавих виховних заходах.

Найяскравішою подією тижня став урочистий концерт. Пісні на слова Шевченка виконав хор під керівництвом Н.Г. Комаренко. Постановка літературно­музичної композиції вражала своєю професійністю та мелодійністю.

Школярі інсценізували твори Шевченка «Катерина», «Гайдамаки», «Титарівна», «Тополя». Декорації у стилі українського села дали змогу слухачам поринути в атмосферу відповідної доби.

Кульмінацією концерту стала несподівана поява актора Одеського академічного українського музично­драматичного театру ім. В. Василька Петра Зінченка в ролі Кобзаря. Він продекламував вірш «Минають дні, минають ночі».

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту