ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Молочну галузь – у законне русло
07.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 37(4311) / Тираж: 18937

Вкотре за стіл перемовин запросила районна влада виробників та переробників, щоб обговорити ціну закупівлі у населення молочної сировини. Наскільки ця тема важлива, зайве говорити. Особливу увагу до неї привернув протест молоковиробників Любашівського району проти заготівельників молока, які, ігноруючи інтереси людей, штучно занизили ціни на їхню продукцію.

Голова РДА Олексій Вовк цілком згоден із вимогами селян: за вироблене молоко їм повинні платити нормальну ціну. Він не вбачає іншого способу врегулювання конфлікту, крім створення на території кожної сільради неприбуткових кооперативів для реалізації тваринницької продукції на вигідних для виробників умовах. Нині над втіленням цієї ідеї працюють громади в Ясеновому, Троїцькому та Кричуновому. Перспективу у таких об’єднань молоковиробників вбачає директор ЗАТ «Троїцький молзавод» Олександр Крижанівський. За його словами, заводу легше співпрацювати з господарствами та кооперативами. Це по­перше, а по­друге, об’єднання громад – це та сила, що зможе диктувати свої умови переробникам, адже матиме конкурентоспроможну сировину.

Підтримав свого колегу власник м’ясо­молочного комбінату Олег Кресюн, який у квітні реанімує виробництво молочної продукції у Любашівці і з великим задоволенням прийматиме високоякісну сировину. Він також запропонував холодильне обладнання бажаючим створити кооперативи.

Товаровиробник із села Чайко­вець­кого Вадим Пархоменко, який має 5 корів і вже понад 17 років здає молоко, переконався, що нікому не потрібна його якісна продукція. Раніше заводи її суворо контролювали, але сьогодні заготівельники, які отримують лише за закуплений літр, не зацікавлені в якості. Турбує селянина тема дотацій, особливо – куди поділися близько півмільярда гривень, що надійшли торік до спецфонду Держбюджету від переробних підприємств для виплати дотацій виробникам молока…

Говорилося і про контроль як над виробництвом молока, так і над його заготівлею. Начальник управління ветеринарної медицини в Любашівському районі Василь Касим та в.о. головного районного санітарного лікаря Олег Міхнєвич розповіли про обстеження приватних підсобних господарств Бобрицької сільради і заготівельних пунктів, де бралися проби безпосередньо з дійниць, ємкостей та молоковозів. Створено комісію з обстеження корів і молока, розроблено картку­пам’ятку для тваринників. Разом з тим, здійснювалися планові перевірки заготівельних пунк­тів молока.

Депутат облради Анатолій Арте­менко переконаний, що конт­ролювати молочну галузь потрібно суворо на всіх рівнях – від виробника до переробника, адже від цього залежить здоров’я людей. А завдяки кооперативам, що створюються, вдасться збільшити дійне стадо, забезпечити заводи якісною сировиною, а головне – утримувати нормальну ціну на молоко як для виробників, так і для заготівельників. Лише спільними зусиллями можна стабілізувати молочний ринок. Сприятимуть цьому державна та обласна програми підтримки тваринницької галузі.

Своє бачення проблеми висловила голова районної ради Євдокія Байдиш.

Корінь зла, що спричинив виступ селян, помічник­консультант голови РДА Анатолій Герасютенко вбачає в недосконалості Закону України «Про молоко і молочну продукцію». На його думку, закупівельну ціну на молоко необхідно регулювати на державному рівні, як це робиться з природним газом, електроенергією. Якщо Верховна Рада України втрутиться, такі ексцеси не виникатимуть.

– Безумовно, людям необхідно об’єднуватися, а влада готова їх підтримати, – підкреслив голова райдержадміністрації Олексій Вовк. – Потрібно проявляти ініціативу, бо, як то кажуть, під лежачий камінь вода не тече.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту