ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Небезпечні забудови
10.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 38(4312) / Тираж: 18937

Екологічним аспектам проекту Генерального плану Одеси було присвячено спільне засідання громадської екологічної ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області та профільного комітету Громадської ради при голові облдержадміністрації.

Голова громадської екологічної ради Юрій Геращенко висловив стурбованість тим, що, як і раніше, не весь проект Генплану доступний для ознайомлення – засекреченим залишається другий том цього документа. Немає й пояснювальних нотаток. І тому одержати повне уявлення про майбутній розвиток нашого міста не можна.

Заступник голови комітету з праці та соціальної політики громадської ради Анатолій Девільє нагадав про захисну роль схилів: саме по них раніше дренували стокові води, йдучи в море. Тепер схили практично забудовані. Активно провадиться спорудження нових об’єктів і в центральній частині Одеси. Під шаром черепашнику, на глибині 20­30 метрів, починається шар глини. Забудовники часто не хочуть витрачатися на зміцнення виробок і будують дуже потужні фундаменти будинків. Тому підґрунтова вода і стоки (на квадратний кілометр реєструється понад тисяча поривів мереж) іде під фундаменти. Водночас, оскільки стоки є кислими, вони розчиняють черепашник.

Підтвердженням сказаного Анатолієм Девільє можуть слугувати два факти. По­перше, кілька днів тому в міській раді представили карту забудови схилів. Справді, у 2005 – 2008 роках багато приватних фірм одержали право на спорудження оздоровчих і готельних комплексів практично по всьо­му узбережжю. Ці об’єкти, будучи зданими в експлуатацію, поставлять неподоланний бар’єр для природніх стоків, які раніше дренували в море. Цей процес можна спостерігати вже сьогодні – після сильного дощу або танення снігу в центральній частині міста вода сходить повільно. По­друге, обвал котловану на Грецькій площі стався саме там, де підґрунтові води, намагаючись пробратися до моря, могли вимити внутрішній шар ґрунту.

Керівник громадської організації «Мама-­86­ Одеса» Світлана Слєсаренок запитала про те, чому в проекті Генплану не передбачено доведення кількості зелених насаджень на одного жителя міста до норми? Норма становить 12 квадратних метрів, а Одеса поки що має лише 7,5 квадратних метра. Тому, на її думку, треба скасовувати забудову двох третин території гідропарку «Лузанівка», частини парку «Ювілейний», скоріше створювати меморіальний парк «Преображенський».

Про те, що досі межі територій одеських парків не визначені в натурі, нагадав голова громадської організації «Екопорт» Сергій Перфільєв. Тому залишаються можливості ведення там будівництва. До ухвалення нового Генплану межі парків мусять бути визначені та узаконені.

Необхідно змінити принципи організації території Одеси. Це думка кандидата технічних наук Анатолія Крисилова. Наприклад, поля фільтрації у проекті Генплану розглядаються як один із основних майданчиків для розвитку житлового будівництва. Але вчені в один голос повторюють: житло там будувати не можна! І таких проблемних моментів чимало.

Підсумком засідання стало ухвалення звернення до мера Одеси Олексія Костусєва, лідера фракції Партії регіонів у міській раді Геннадія Труханова із проханням вжити заходів для забезпечення якісного доопрацювання проекту Генплану міста.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту