ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Актуальне інтерв’ю — 100 днів, що змінюють… міліцію
10.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 38(4312) / Тираж: 18937

Сергій Рєзников не вважає, що за три місяці можна переробити світ. Але можна змінити відносини з ним. Заступивши на посаду начальника ГУМВС України в Одеській області 100 днів тому, полковник міліції Рєзников, як людина з раціональним мисленням, без ілюзій прийняв довірене йому міліцейське господарство.

– Тут трудяться такі ж працівники, як і в інших регіонах, – сказав у бесіді з журналістами С. Рєзников. – Зі своїми позитивними та негативними якостями. Моє головне завдання? Хочу навчити їх бути людянішими, дослухатися до людей.

Наявність проблем у нашій службі не заперечую й не маю наміру приховувати. За мене про них говорять інші, можливо, не без задоволення. Але й замовчувати позитивну інформацію про правоохоронців не можна. Я, як громадянин, знаходжу в роботі міліції чимало добрих справ для суспільства. А як керівник знаю сотні прикладів, коли буквально щодня співробітники ризикують здоров’ям і життям. Ці факти цікаві?

– Для оцінки результативності? Звісно.

– У січні в області розкрито 679 злочинів, у лютому – 1063, у березні – 1363.

– Такій динаміці сприяли кадрові перестановки? На багато ключових посад призначені Ваші колеги за роботою в Криму…

– Я не прихильник винятково своєї команди й не супротивник фахівців­одеситів. Так, своїм заступником – начальником кримінальної міліції я призначив колишнього першого заступника в Криму Анатолія Мисюру. Але два інших заступники – Сергій Стародубов і Дмитро Фучеджи, що обіймали відповідні посади при моєму попереднику, і зараз залишилися працювати. Мені важливий рівень професійності, а не приналежність до «моїх» людей. А от керівника оперативного підрозділу боротьби з незаконним обігом наркотиків я замінив, бо на цій ділянці робота була повністю завалена. Призначені нові начальники міської міліції в Ізмаїлі й Іллічівську. Довелося також зняти начальника обласного управління ДАІ через великий громадський резонанс після звинувачень у корупції.

– То корупція в міліцейських лавах, отже, є?

– Так, на наш сором. Але в області працюють 10 тисяч 800 міліціонерів, і не завжди ми можемо відразу виявити факти хабарництва. Однак караємо нещадно, щоб іншим неповадно стало. З іншого ж богу, в органах виконавчої влади задокументовано втричі більше хабарів і зловживань службовим становищем, ніж у міліцейському відомстві.

– А чи зустрічалися Ви за 100 днів із таким протиправним явищем, як затримання громадян за надуманою причиною, з підкиданням наркотиків? Кажуть, щоб відкупитися від затримання, потрібно дати 200 доларів…

– Згідно зі статистикою, торік працівники міліції Одещини не притягалися за підкидання наркотиків. Але, довідавшись про таке, наприклад, по телефону довіри, ми негайно відреагуємо. Якщо співробітник і справді так шельмує, він буде притягнутий до кримінальної відповідальності.

Проте в нашій області в курортний сезон діє величезна кількість розважальних закладів, барів, дискотек, де відвідувачі грішать вживанням наркотиків. На відміну від деяких європейських країн, міліції доводиться звертати увагу й на малі дози – такий закон. І ще: де ви бачили наркомана, який визнає, що виявлені в нього наркотики належать йому?

– І все­таки людям хочеться бути впевненими у своїй безпеці. Забезпечите?

– Таку програму підготовлено й погоджено з губернатором області Едуардом Матвійчуком. На сесії облради її підтримали практично всі депутати. 2012 року виділено 21 мільйон гривень на програму «Безпечне місто». У її межах у дилерів фірми «Рено» на суму майже 9 міль­йонів гривень буде закуплено 55 спеціальних патрульних автомобілів. Усі – білого кольору із символікою Одеси та області на борті. Машини обладнано проблисковими маячками, гучномовними пристроями, радіостанцією, відділком для транспортування затриманих.

Майже 150 чоловік проходять навчання у школі початкової підготовки майбутніх патрульних працівників міліції та дільничних інспекторів. Їх навчають, зокрема, тактики поведінки в типових і екстремальних ситуаціях. Є й новація – запровадження курсу розмовної англійської мови. На сьогодні її вже опанували близько 200 наших співробітників.

– Чи правда, що інспектор ДАІ зупинив за порушення правил Вашу дружину?

– Якби й зупинив, то нічого страшного. Вона такий же учасник дорожнього руху, як і всі. Порушила – повинна відповісти.

– Ви природжений міліціонер?

– В дитинстві мріяв працювати у вуглевидобувній промисловості. Вивчився на гірничого інженера. Але роботи за фахом не було, шахти закривалися. Погодився на пропозицію йти до карного розшуку. Потім – до ВБОЗ. Маю багато особистих серйозних розробок за бандформуваннями, ОЗУ, брав участь у розкритті багатьох тяжких і особливо тяжких злочинів, затримував небезпечних злочинців. Але хай про мою роботу говорять інші.

Автор: Владислав КІТІК


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту