![]() |
|
![]() |
![]() |
Хоча відносини з Європейським Союзом у нас завжди були непростими, сьогодні є підстави говорити про їх вихід на висхідну траєкторію. 30 березня представники України та ЄС парафували текст Угоди про асоціацію – документу, покликаного стати дорожньою картою євроінтеграції нашої країни.
У вибудовуванні відносин з Європейським Союзом важливий реалізм, якого часто бракувало українським політикам у часи «помаранчевої» п’ятирічки. Команда Януковича провела роботу над помилками і наповнила їх зрозумілим для європейців прагматизмом. Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко вважає, що протягом 612 місяців Угоду буде підписано, після чого вона піде на ратифікацію до Верховної Ради та до парламентів країн – членів ЄС. Україна послідовно просувається до максимального зближення з Європою, чітко заявивши про своє прагнення домогтися реалізації цієї стратегічної зовнішньополітичної мети.
Угода про асоціацію між Україною та ЄС відкриває можливості для ефективніших відносин у сфері економіки, забезпечуючи свободу руху товарів, капіталів і робочої сили. Це означає, що мільйони українських гастарбайтерів перестануть бути людьми другого й третього сорту за кордоном. Угода наповнить реальним змістом долучення нашої освіти до Болонської системи, відкривши для українських студентів двері до європейських університетів. Мільйони контактів між українцями та громадянами держав ЄС забезпечать народну дипломатію, – либонь, найефективнішу з усіх форм реалізації зовнішньої політики.
Невипадково одним із пріоритетів у двосторонніх відносинах є спрощення візового режиму. Ми разом із нашими сусідами за Центральною та Східною Європою десятки років жили за залізною завісою, тому цілком усвідомлено хочемо, щоб не з’являлися нові розмежувальні лінії. До того ж створення спільного культурного та ментального простору сприятиме зближенню між різними європейськими народами, наповненню реальним змістом гасла про Європу без кордонів.
Не випадає сумніватися, що ЄС зацікавлений у зближенні з Україною, адже наша 45мільйонна країна для європейських підприємців – це величезний споживчий ринок. Унікальне географічне розташування та добре навчені робочі кадри грають роль додаткових стимулів у двосторонньому зближенні. Нагадаю, умови створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС були погоджені ще кілька місяців тому.
Віктор Янукович в інтерв’ю польській газеті «Dziennik Gazeta Prawna» відзначив, що нашій державі потрібна підтримка Європейського Союзу в питанні створення зони вільної торгівлі. Ця теза обумовлена тим фактом, що ЄС є головним торговельним партнером нашої країни, причому обсяги товарообігу постійно зростають. Сьогодні важливо не допустити дискримінації українських товарів на європейському ринку. Глава держави підкреслив, що очікує від західних сусідів більшої довіри та відкритості, адже європейська інтеграція залишається незмінним пріоритетом зовнішньополітичного курсу України.
Провідні експерти називають Угоду про асоціацію України та ЄС безпрецедентним за глибиною та якістю документом. Є всі підстави говорити про наше максимальне зближення з найпотужнішим політичним і економічним об’єднанням на континенті. На цьому тлі можна припустити, що проведення «Євро-2012» стане масштабною презентацією українських можливостей, і після завершення чемпіонату євроінтеграція набуде потужного імпульсу. На користь цього свідчить і європейський вибір України, і усвідомлення європейцями того факту, що без нашої країни процес формування єдиного європейського простору видається незавершеним.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |