ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Керуймося розумом
12.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 39(4313) / Тираж: 18937

Правильно зробила газета, опублікувавши актуальні, спрямовані на захист конституційних прав ветеранів усіх категорій звернення голови Одеської обласної організації ветеранів України Олексія Георгійовича Гурського та голови Ради Одеської секції ветеранів війни – однополчан генерал-­лейтенанта у відставці Миколи Петровича Лейфури. Нам усією громадою треба довести необхідність збереження і 411­-го військового госпіталю, і штабу Південного оперативного командування в Одесі.

Тим, хто затіяв це реформування, що суперечить здоровому глузду, я хочу нагадати, що ПівденОК є продовжувачем славних бойових традицій ЧОдВО, сімдесятиріччя якого ми відзначали недавно.

На початку ВВВ округ показав себе найбоєздатнішим із усіх прикордонних округів СРСР. З перших днів війни його війська не тільки захищали кордони, але й стримували супротивника лютими контратаками. Війська Приморської армії обороняли місто Одесу до середини жовтня 1941 р., коли німецькі дивізії були вже під Москвою.

Ці ж війська, полишивши місто за наказом ДКО, потім обороняли Севастополь.

Я віддав округові 11 років своєї армійської служби, а до цього 14 років – Далекосхідному ВО.

Я пишався нашими дивізіями, гарнізонами, військовими містечками, парками бойових машин, полігонами. Пишався керівниками родів військ і служб округу. Скільки було витрачено сил, енергії, таланту цих людей, щоб організувати майже щорічно широко-масштабні показові навчання на Широколанівському полігоні, за участю керівного складу Радянської Армії!

І от усе це хтось віддає забуттю. На превеликий жаль, за роки незалежності в Україні «добре» засвоїли не те, як треба творити, а як руйнувати. Нинішнім військовим реформаторам доречно було б нагадати, тільки варто було за 2­3 роки поміняти 6­7 разів начальників ЧМП, і воно розвалилося. Точно так само пішли цим шляхом і наші новоспечені «полководці». Я не говорю про занедбані житлові містечка, парки. Розкрадалися навіть плити злітних смуг стратегічних аеродромів. Хіба це можна було допускати? І хто за це відповідає?

Винуватців немає. Вони так швидко мінялися, що навіть не встигали писати накази про їх переміщення.

Зробімо хоч зараз належні висновки, по­новому, в інтересах народу й держави, сформуємо наші Збройні сили, керуючись розумом. Поки ще живі ветерани війни, треба порадитися з ними. І вони скажуть, що ПівденОК потрібно залишити на тому самому місці дислокації.

Цього вимагають історія та нинішні стратегічні завдання щодо захисту недоторканності кордонів нашої рідної України.

А спробу ліквідації 411­-го військового госпіталю інакше як абсурдною назвати не можна.

Автор: Антон МИХАЙЛЕЦЬ, генерал­майор­інженер у відставці


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту