![]() |
|
![]() |
![]() |
Правильно зробила газета, опублікувавши актуальні, спрямовані на захист конституційних прав ветеранів усіх категорій звернення голови Одеської обласної організації ветеранів України Олексія Георгійовича Гурського та голови Ради Одеської секції ветеранів війни – однополчан генерал-лейтенанта у відставці Миколи Петровича Лейфури. Нам усією громадою треба довести необхідність збереження і 411-го військового госпіталю, і штабу Південного оперативного командування в Одесі.
Тим, хто затіяв це реформування, що суперечить здоровому глузду, я хочу нагадати, що ПівденОК є продовжувачем славних бойових традицій ЧОдВО, сімдесятиріччя якого ми відзначали недавно.
На початку ВВВ округ показав себе найбоєздатнішим із усіх прикордонних округів СРСР. З перших днів війни його війська не тільки захищали кордони, але й стримували супротивника лютими контратаками. Війська Приморської армії обороняли місто Одесу до середини жовтня 1941 р., коли німецькі дивізії були вже під Москвою.
Ці ж війська, полишивши місто за наказом ДКО, потім обороняли Севастополь.
Я віддав округові 11 років своєї армійської служби, а до цього 14 років – Далекосхідному ВО.
Я пишався нашими дивізіями, гарнізонами, військовими містечками, парками бойових машин, полігонами. Пишався керівниками родів військ і служб округу. Скільки було витрачено сил, енергії, таланту цих людей, щоб організувати майже щорічно широко-масштабні показові навчання на Широколанівському полігоні, за участю керівного складу Радянської Армії!
І от усе це хтось віддає забуттю. На превеликий жаль, за роки незалежності в Україні «добре» засвоїли не те, як треба творити, а як руйнувати. Нинішнім військовим реформаторам доречно було б нагадати, тільки варто було за 23 роки поміняти 67 разів начальників ЧМП, і воно розвалилося. Точно так само пішли цим шляхом і наші новоспечені «полководці». Я не говорю про занедбані житлові містечка, парки. Розкрадалися навіть плити злітних смуг стратегічних аеродромів. Хіба це можна було допускати? І хто за це відповідає?
Винуватців немає. Вони так швидко мінялися, що навіть не встигали писати накази про їх переміщення.
Зробімо хоч зараз належні висновки, поновому, в інтересах народу й держави, сформуємо наші Збройні сили, керуючись розумом. Поки ще живі ветерани війни, треба порадитися з ними. І вони скажуть, що ПівденОК потрібно залишити на тому самому місці дислокації.
Цього вимагають історія та нинішні стратегічні завдання щодо захисту недоторканності кордонів нашої рідної України.
А спробу ліквідації 411-го військового госпіталю інакше як абсурдною назвати не можна.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |