ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Боротьба за вологу визначає урожай
12.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 39(4313) / Тираж: 18937

На полях ТОВ «Троїцьке» десятки агрегатів одночасно пересівають площі ранніми зерновими, багаторічними та однорічними культурами, а також сіють овочі, ведуть кореневе підживлення озимих. Потім закотковують посіяне, закриваючи вологу. Надзвичайно відповідальні дні.

– Як не важко було, але до виходу в поле добре підготувались, – розповідає директор ТОВ «Троїцьке» В.Ф. Курко, колектив якого з року в рік забезпечує чи не найвищу віддачу орного гектара. – Зараз вся техніка задіяна повний світловий день. Тож сівбу ранніх зернових і овочевих, посадку картоплі вже практично завершуємо.

Картопляне поле на заплавних землях – особлива гордість керівника. Насіннєвий матеріал для нього – імпортної селекції високоврожайного сорту. Перед посадкою бульби обробили спеціальним розчином для захисту від хвороб і шкідників, стимуляції росту. Поле було підготовлено відмінно.

Це відзначив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації М.М. Рудь, який очолює спеціальну групу. До її складу, крім агроспеціалістів райуправління, входять вчені інституту сільського господарства Причорномор’я. Попередньо провадять обстеження стану озимих культур в сільгосппідприємствах незалежно від форм власності. Для виробників така допомога спеціалістів і науковців надзвичайно важлива і цінна. Адже крім оцінки стану посівів, надаються рекомендації щодо пересівання чи насівання на кожному полі, доз і способів підживлення, боротьби з хворобами і шкідниками, що прогнозуються на підставі польових досліджень.

– Дуже прикро, – каже Микола Михайлович, – але з кожним днем втрати озимих на полях від осінньої і нинішньої посухи, сильних морозів на «голу» землю тільки зростають. Слабкі посіви, відновлюючи вегетацію, не розкущуються, на що ми сподівались.

Згідно з оперативними даними райуправління агропромислового розвитку нині озимий ячмінь зберігся лише на кожному десятому гектарі, а пшениця – на 80% посіяного. Загиблу пшеницю в основному замінюють ярим ячменем. Його посіяли вже на десяти тисячах га. Розширять площі під горохом, травами, а також іншими ярими зерновими культурами, зокрема кукурудзою, котра займе 3 тисячі га.

– Сіємо лише високоякісним насінням випробуваних районованих сортів, – говорить головний спеціаліст райуправління агропромислового розвитку Л.О. Петрова, яка очолює одну з експертних груп з обстеження озимих.

Це ж стосується і овочевих культур, площі під якими теж розширюються, в основному, на поливних землях.

Автор: Юлія ДЗЕЙ, Біляївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту