ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
14.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 40(4314) / Тираж: 18937

Одеса

З довгочасовою перспективою

Позавчора голова обласної ради Микола Пундик і заступник голови облдержадміністрації Петро Хлицов взяли участь у засіданні економічної ради при міському голові Олексії Костусєві, де відбулася презентація концепції стратегічного розвитку «Одеса-2022».

Основне завдання концепції сформульоване авторами дуже просто: Одеса мусить бути містом, у якому хочеться жити.

Олексій Костусєв підкреслив важливість співпраці керівників області й міста, бо «стратегія розвитку регіону – це завдання, вирішувати яке необхідно спільно».

Докладніше про концепцію стратегічного розвитку «Одеса­-2022» ми розповімо в наступному номері газети.

Фініш опалювального сезону

11 квітня в Одесі завершився опалювальний сезон.

Комунальному підприємству «Теплопостачання міста Одеси», керівникам підприємств інших форм власності, підприємств, на балансі яких перебувають системи центрального опалення і гарячого водопостачання, доручено забезпечити безперервне постачання населення гарячою водою, розпочати плановий ремонт теплотрас і систем опалення згідно із затвердженим графіком.

Відшкодування ПДВ зросли

На Одещині обсяги відшкодування податку на додану вартість торік зросли у 2,7 раза та склали 1 мільярд 650 мільйонів гривень.

Про це повідомив голова Дер­жавної податкової адміністрації в Одеській області Олександр Чернобай під час засідання круглого столу за участю представників підприємств великого, серед­нього та малого бізнесу регіону. За його словами, зокрема, в автоматичному режимі платникам податків у 2011 році відшкодовано 476 мільйонів гривень, або 93% від відшкодування за заявками, сформованими у період дії Податкового кодексу України, повідомила прес­служба відомства.

На здобуття премії імені Костянтина Паустовського

Одеська мерія розпочала приймати роботи на щорічний муніципальний літературний конкурс імені Костянтина Паустовського.

Основними завданнями конкурсу лишаються популяризація творчості сучасних авторів та пропаганда літературної спадщини видатного письменника.

Конкурс провадиться у трьох номінаціях: проза, поезія, популяризація творчості Костянтина Паустовського. На конкурс по­даються вже опубліковані поетичні й прозові твори не відзначені іншими преміями, в яких пропагуються гуманізм, загальнолюдські цінності, любов до рідного краю. Приймання робіт здійснюється до 15 травня, а вручення премії та дипломів буде відбуватися у день народження письменника – 31 травня.

Біляївський район

За міжнародним проектом

Впровадження мікропроектів у життя та механізми роботи з ними на місцях, діяльність громад та ресурсних центрів – такими були основні теми, що їх обговорювали представники Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської, Черкаської та Одеської областей на кущовому семінарі з реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він провадився цими днями на базі приміського району.

Як відзначали фахівець з розвитку громад Південно­східного регіону та АР Крим від ПРООН Олена Рудіч і головний інженер Олександр Карнаух, цей захід недарма вирішено було провести саме тут. Адже, у межах реалізації міжнародного проекту, біляївці виконали робіт майже на мільйон гривень. Половина з названих коштів – виділені ООН і лише десята частина – власне громадами шести населених пунктів. І от результат – відремонтовано водопровід у Червоній Гірці, придбано обладнання для Мирненської амбулаторії, встановлено сонячні батареї у Кагарлицькому дитсадку, замінено вікна у Майорівській загальноосвітній школі та Василівському дошкільному закладі. Тобто, отримуючи конкретну матеріальну підтримку, населення справді має можливість оперативно розв’язувати найнагальніші соціальні проблеми.

Саратський район

Захищати інтереси спільно

Делегати від 17 районів області взяли участь у конференції обласної організації ради сільгосп­виробників, що відбулася на базі СВК «Дружба» у Зорі. Головну мету аграрії вбачають у подальшому об'єднанні для захисту своїх інтересів і прав.

У виступі голови обласної ради сільгосппідприємств, члена Аграрної спілки України, голови СВК «Дружба» Георгія Чиклікчи прозвучала стурбованість тим, що інтереси працівників АПК можуть бути порушені у зв'язку з набуттям чинності закону про ринок землі з початку майбутнього року. Неоднозначне ставлення і до зареєстрованого законопроекту про відрахування на розвиток сільської інфраструктури, який може стати додатковим податковим пресом. Тривожить критичне становище тваринницької галузі. Виділювані державою дотації стосуються будівництва великих ферм, а не виробництва продукції.

Голова Аграрної спілки України Геннадій Новіков, який взяв участь у конференції, відзначив, що найбільш проблемними питаннями в молочному виробництві є питання ухвалення держстандарту на продукти і ціноутворення. Одним з варіантів можливого виходу зі складної ситуації Геннадій Новіков назвав створення кооперативних молзаводів для регіонів, де ця галузь далі розвивається.

Красноокнянський район

Зростання рейтингових позицій

За результатами обласного мо­ні­торингу діяльності районних державних адміністрацій минулого року район посів загальне шосте місце. Оцінювання провадилося за дев’ятьма основними соціально-економічними показниками.

За словами начальника відділу економіки райдержадміністрації Андрія Козубського, покращення позицій в загальному рейтингу відбулося за рахунок інвестицій та покращення роботи в галузі бюджету та фінансів, сільському господарстві, будівництві та ЖКГ. Так, за звітний період вдалося наростити надходження щодо сплати за землю більш як на мільйон 300 тис. грн і отримати понад 700 тис. грн прибуткового податку. За напрямом «економічний розвиток» загальне друге місце забезпечено зростанням обсягів реалізації промислової продукції та експорту.

У галузі сільського господарства району вдалося піднятися з 23­го на 13­те місце. Передусім, за рахунок підвищення врожайності зернових (4­-те місце в області), темпами зростання валового збору зерна (8­ме місце) і виробництва молока (10­те місце). Основним резервом покращення рейтингових позицій у даній галузі лишаються заходи, спрямовані на збереження і збільшення поголів’я великої рогатої худоби та свиней.

Білгород-Дністровський район

Двадцять медалей і Гран­прі

Компанія «Шабо» здобуло максимальну кількість нагород – 20 медалей, зокрема Гран-прі та Велику золоту медаль на міжнародному дегустаційному конкурсі в межах виставки «Вино і виноробство-2012».

На конкурсну дегустацію ТОВ представило 20 зразків продукції, які організатори заходу самостійно закуповували в торговельних мережах Одеси.

Під час спеціалізованої виставки гості могли ознайомитися із продукцією відомого бренда на оригінальному стенді компанії, а також на стенді Асоціації виноградарів і виноробів Одеської області та у салонах шампанських вин і коньяків. За високу експозиційну культуру і оригінальність виставкових стендів компанію «Шабо» окремо нагороджено Почесним дипломом.

Ізмаїл

Благоустрій до Дня Перемоги

На початку квітня Вічний вогонь меморіального комплексу на площі Перемоги, розташованої напроти будинку міськради, погасили.

Після цього тут почалися ремонтні роботи, під час яких майданчик перед пам'ятником солдатові­переможцеві буде вистелений гранітними плитами. Контроль над роботами провадить управління житлово­комунального господарства. Ремонт має бути завершений до Дня Перемоги. Тоді ж знову запалять і Вічний вогонь.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, Л. Мельничук, І. Горлєва, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, О. Колєв, О. Харченко, С. Комісаренко

До уваги депутатів

Одеської обласної ради VІ скликання 26 квітня, об 11 годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3-­й поверх) відбудеться пленарне засідання дванадцятої сесії обласної ради шостого скликання.

Для розгляду на пленарному засіданні дванадцятої сесії обласної ради шостого скликання рекомендовані питання:

– Про звіт обласної державної адміністрації про виконання у 2011 році делегованих обласною радою повноважень;

– Про підсумки звітів депутатів Одеської обласної ради VI скликання про свою роботу за 2011 рік;

– Про звернення Одеської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо фінансування завершення будівництва Татарбунарського групового водопроводу та продовження будівництва Кілійського групового водопроводу;

– Про затвердження обласної цільової програми патріотичного виховання дітей та молоді «Патріот» на 2012 – 2015 роки;

– Про внесення змін до рішення обласної ради від 28 грудня 2011 року № 368­VI «Про обласний бюджет Одеської області на 2012 рік»;

– Інші питання.

Одеська обласна рада

Наші залізничники – найкращі!

Одеська залізниця посіла перше місце в галузевому змаганні трудових колективів, структурних підрозділів і організацій залізничного транспорту України за підсумками 2011 року. Вчора на честь цієї події начальникові ОЗ Миколі Луханіну було урочисто вручено перехідний прапор і почесний диплом. Колектив залізничників вітали перший заступник генерального директора «Укрзалізниці» Сергій Болоболін, заступник голови – керівник апарату Одеської облдержадміністрації Петро Хлицов і заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко.

За 2011 рік Одеською залізницею було перевезено понад 47 міль­йонів пасажирів. Обсяг перевезених вантажів виріс на 11,7% і перевищує 31 мільйон тонн.

У вітальному слові Олексій Гончаренко подякував працівникам підприємства від імені обласної ради, від себе особисто і від тих сотень тисяч жителів регіону, які користуються послугами залізниці й забезпечені роботою завдяки їй.

Найкращих працівників ОЗ було нагороджено грошовими преміями, відзнаками та почесними грамотами. Зокрема, почесних грамот Одеської облради удостоєні слюсар пасажирського вагонного депо Одеса­Головна Сергій Костюк і начальник ремонтно­ревізійної дільниці Одеської дистанції електропостачання Олександр Кошмак.

Марія ГРИГОР'ЄВА

Дороги будуть без ям

На утримання і поточний ремонт доріг загального значення, а також на капремонт доріг державного значення облавтодор одержав майже 80 мільйонів гривень. Із цієї суми 26,9 млн вже надійшло до місцевих бюджетів кожного району.

Користуючись кожним днем сприятливої погоди, з початку березня до виконання експлуатаційного ремонту на закріпленій ділянці 148­й кілометр автодороги Одеса – Рені приступила Саратська дорожньо­експлуатаційна дільниця облавтодору.

– Залежно від технічної складності в середньому за день нам вдається укладати від 86 до 100 квадратних метрів асфальту, – розповідає начальник цієї дільниці Іван Георгійович Оснач. – Для цього у нас є спеціальна дорожня техніка. Бригада складається з десяти робітників. З них тільки один новачок, решта досвідчені, мають стаж по 3 – 5 і більше років. Деякі шляховики трудяться по 30 років. Сьогодні (10 квітня) виробили 10 тонн асфальту. Сюди його довозять гарячим із Саратського асфальтного заводу. Кожну вибоїну обробляємо дорожньою фрезою і ломами вручну, промащуємо бітумом, і тільки потім заповнюємо асфальтом і трамбуємо котком.

Шляховики звикли працювати при інтенсивному русі транспортного потоку. Щоб не виникло ДТП, за порядком стежать регулювальники. Втім, побачивши попереджувальні знаки, водії самі сповільнюють хід і дякують трудівникам доріг.

Тетяна ГУРІЧЕВА, власкор «Одеських вістей», Саратський район

Автор: В. Козюра, Л. Мельничук, І. Горлєва, Т. Гурічева, Ю. Федорчук, О. Колєв, О. Харченко, С. Комісаренко


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту