![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ЗАСТЕРЕЖЕНИЙ – ОТЖЕ, ОЗБРОЄНИЙ!
Цими днями у конференц-залі готелю «Лондон» відбувся круглий стіл на тему «Чим загрожує піратське програмне забезпечення користувачам і бізнесу».
У його роботі взяли участь керівник департаменту із захисту інтелектуальної власності компанії «Мicrosoft Україна» Юрій Омельченко, директор компанії «Kudin Security Group Ltd» Денис Кудін, а також представники Державної служби інтелектуальної власності та юридичної фірми «Лексфор». Учасники висвітлили ситуацію з піратським програмним забезпеченням в Україні. Так, зокрема, було озвучено підсумки дослідження «Таємний покупець» про реальний рівень комп'ютерного піратства в Одесі та роз'яснено загрози роботи піратського програмного забезпечення для користувача.
ВІДПОЧИНЕМО ЗА ЧАШЕЧКОЮ ЧАЮ АБО КАВИ
В Одесі пройдуть виставки, на яких будуть представлені продукція провідних кавових, чайних компаній, послуги сфер туризму та дозвілля.
Так, 19 – 21 квітня відбудеться фестивальвиставка «CoTeaCa & HoReCa House», де відвідувачі зможуть ознайомитися з різними сортами кави та чаю від провідних світових виробників, кондитерськими виробами від кафе, барів, ресторанів.
У межах заходу – конкурс «Народне визнання», де кожен відвідувач при вході одержить жетон і зможе взяти участь у безкоштовних дегустаціях.
Також передбачено майстеркласи найкращих барменів із теорії та практики приготування кави та чаю.
На 27 – 29 квітня заплановано виставкуфестиваль «Extreme & Drive», що поєднує в собі три великі напрями експозиції. «ТурЕкспо», наприклад, об’єднує провідних операторів, національні офіси, курорти та інші організації туристичної галузі. У бізнеспрограмі передбачено круглі столи та презентації. У розділі «Полювання та риболовля» відвідувачі ознайомляться з мисливською та спортивною зброєю, спорядженням і приладдям, навігаційним устаткуванням. Розділ «Marine show & Sport» – це круїзні та прогулянкові яхти, човни, катамарани, навігаційне й технічне обладнання, двигуни та мотори, серфінг, кайтинг, віндсерфінг, гідроцикли, водяні скутери. Також у межах експозиції відбудуться презентації морських і річкових круїзів, дайвцентрів і яхтклубів.
ЯРМАРОК ВИПУСКНИКІВ
Такий захід відбувся цими днями у технікумі газової та нафтової промисловості Одеської державної академії холоду.
Його студенти ще до одержання диплома представляли свої професії присутнім у залі майбутнім роботодавцям. Кожний представник підприємств, Центру зайнятості області мав можливість ознайомитися з характеристиками та анкетами випускників, успіхами та недоліками у період навчання, особисто поспілкуватися з ними у неформальних обставинах.
Поставленої мети досягнуто. Вже перша після ярмарку інформація свідчить про те, що в навчальному закладі готують професіоналів.
Після випуску на майбутніх автоматників, електриків, екологів, зв’язківців, комерсантів, переробників, будемо вважати, чекають робочі місця на промислових підприємствах Одеси та інших міст України.
Ізмаїл
МІСТО ВЗЯЛО ПОЗИЧКУ
Об'єктивні причини внесли істотні корективи до дохідної частини бюджету Ізмаїла.
Так, у зв'язку з несприятливими зимовими погодними умовами кілька місяців практично не працювали головні містоутворюючі підприємства – Українське Дунайське пароплавство та морський торговельний порт. А вони, по суті, забезпечують понад половину надходжень до скарбниці. За словами міського голови Андрія Абрамченка, у першому кварталі бюджет недоодержав близько 4,7 млн грн. Місто змушене було взяти безвідсоткову позичку у Держказначействі на виплату заробітної плати бюджетникам та на оплату енергоносіїв.
Біляївський район
ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ НА ТОЛОКАХ
У межах днів захисту довкілля, що триватимуть в населених пунктах до 25 травня, активну участь у заходах беруть, зокрема, працівники державних установ та організацій.
На толоці перед Великоднем, службовці, наприклад, дружно попрацювали на прибиранні вулиць районного центру і прилеглих приміських територій: очищали паркові зони та лісосмуги від сміття, хмизу, підрізували дерева та кущі.
– Зараз увага громад на місцях зосереджена на упорядкуванні могил, пам’ятників, меморіальних комплексів воїнам, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни, – зазначає начальник відділу інфраструктури і житловокомунального господарства райдержадміністрації Сергій Созінов.
Березівський район
ЗА ЛЮДЯНІСТЬ, ЩИРІСТЬ, ПОРЯДНІСТЬ
Директора Березівського вищого професійного училища Одеського національного політехнічного університету Валентину Шевченко заслужені відзнаки, звання та грамоти супроводжують протягом усієї професійної та громадської діяльності.
Кожна з них підкреслює багатогранність керівникапрофесіонала. От і нещодавно її людяність, щирість і сила волі знайшли відображення у пам’ятній медалі «Чарівна сила України». Першу таку нагороду в районі вручив Валентині Петрівні військовий комісар підполковник Віктор Сальніков.
– Валентина Петрівна – мудра і діяльна жінка, яка справді заслуговує на цю медаль. День у день вона робить значний внесок у виховання молодого покоління в дусі любові до рідного краю, до Батьківщини, – підкреслив Віктор Іванович.
Білгород-Дністровський
ОТОЧЕНА ПІКЛУВАННЯМ
Сторіччя від дня народження відсвяткувала жителька міста Євдокія Олексіївна Шендеровська. Привітати шановану ювілярку від імені Президента України та вручити подарунки прибули представники міської влади.
Приймаючи почесних гостей, іменинниця була розчулена увагою. Народилася вона в Балтському районі у багатодітній родині, де виховувалося 14 дітей. Пережила колективізацію та війну, післявоєнну відбудову країни, інші історичні віхи. Виростила із чоловіком трьох дітей. До 75 років жила в Балтському районі, потім переїхала до доньки в БілгородДністровський.
Секрет свого довголіття не приховує. Майже не вживала ліків, а першу хірургічну операцію пережила у 90 років. Зараз удвох з донькою живе в приватному будинку. Почувається щасливою та оточеною піклуванням.
Миколаївський район
ЗІГРІТА СТАРІСТЬ
В Андрієво-Іванівському територіальному центрі створено належні умови для перебування інвалідів та самотніх людей похилого віку.
В.о. директора терцентру Т. Левченко розповіла, що у стаціонарі живуть 12 осіб, з яких три учасники війни, інвалід загального захворювання, інвалід з дитинства. Ще восени силами працівників тут побілили палати та коридори, відремонтували пічки і грубки, перевірили стан електромережі тощо. Упродовж опалювального сезону у приміщеннях дотримується необхідний температурний режим. Сприяють цьому вчасно завезені 14,2 тонни вугілля та 9 складометрів дров. Всі мешканці забезпечені якісним чотириразовим харчуванням та кваліфікованою долікарською медичною допомогою.
Болградський район
БРАВ УЧАСТЬ КОЖНИЙ ТРЕТІЙ
Проходять районні тури Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Чисті роси». У них взяли участь 2,2 тисячі дітей – кожний третій школяр району.
Лауреатами першого – третього ступеня стали 616 учнів, які одержали найвищі оцінки журі. Конкурс показав, що педагоги району особливо успішно працюють із дітьми в таких напрямах, як вокальний спів, художнє читання, образотворче мистецтво, театральні та хорові колективи. І ось результат: в обласному конкурсі «Чисті роси» візьмуть участь 443 школярі з Болградського району – загін талантів чималий.
Фрунзівка
ШЛЯХ ДО ДУХОВНОЇ ЦІЛІСНОСТІ
У місцевому професійному ліцеї віднедавна, поряд з традиційними предметами, започатковано уроки духовного виховання.
Кожного третього тижня місяця протоієрей Іоанн (Гуменяк) знайомить юнаків і дівчат з основами Закону Божого, Біблією, християнською етикою і мораллю, життям святих.
– Ці заняття дозволять учням не лише дізнатися про витоки релігійних свят, культуру та звичаї пращурів, – говорить вихователька ліцею Наталя Черняєва. – Ми, педагоги, впевнені: ким би не стали наші сьогоднішні учні в майбутньому, долучення до Слова Божого сприятиме їхньому духовному розвитку.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. СТАНЧЕВ, О. КОЛЄВ, І. ГОРЛЄВА, Н. САМОЙЛЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, А. БОНДАРЕВА, О. ХАРЧЕНКО
Зазеленіє майбутнє
200 саджанців прикрасили ландшафт селища Цебрикового.
Як повідомив директор ПТУ «Цебриківський професійний аграрний ліцей» Анатолій Горчев, через півтора року зелені крони зашумлять на 50річному ювілеї цього відомого в районі навчального закладу. Частина дерев утворюють парк, розташований біля корпусів ліцею. Там же учні розбили великий квітник. Іншу частину дерев посаджено біля храму Почаївської ікони Божої Матері.
Липи, горіхи, каштани, берези, черемшину, ялинусмерічку доставив у вигляді спонсорської допомоги підприємець Валерій Філіпенко, який очолює товариство сприяння обороні України в Ширяївському районі. Як виходець із цих місць, він вирішив допомогти землякам.
Разом із дітьми за лопати і граблі дружно взялися викладачі та майстри ліцею, односельці, депутати селищної ради. Усім до втіхи від добре виконаної роботи додалося очікування приїзду міністра транспорту Російської Федерації Ігоря Левітіна, уродженця Цебрикового. Тут він закінчив школу, потім був старшим майстром у ліцеї, обіцяв неодмінно приїхати на ювілей.
Владислав КІТІК, Великомихайлівський район
На сцені – поштовики
Багата одеська земля на таланти – такого висновку дійшли і глядачі, і журі оглядуконкурсу художньої самодіяльності Одеської дирекції «Укрпошти», що відбувся нещодавно. Було цікаво спостерігати, як листоноші, оператори, інженери на сцені перевтілювалися, викликаючи подив, захват, замилування... Глядачі розгублювалися, кому віддати перевагу.
Перше місце було присуджено заступникові начальника відділення зв'язку Ізмаїл4 (ЦПЗ № 5) Аллі Яблоковій. Її вокальні дані, яскравий виступ запам'ятаються усім надовго. Гідною суперницею їй стала листоноша з Овідіополя Ксенія Романюк, яка розділила друге місце з Вірою Уткіною з Вікторівки. А от уже хто справді здивував, то це заступник начальника відділу інформаційних технологій Одеської дирекції Олег Смирнов. Виявилося, що він пише вірші. Один з них – «Музика кохання» – поет і представив на суд журі. Його творчість була гідно оцінена призовим третім місцем. У «компанії» з ним опинилася і оператор ЦПЗ № 3 Олена Сулакова, яка, як відзначив один із членів журі, «незрівнянно» виконала болгарську пісню «Земля моя».
Дипломантами оглядуконкурсу стали: інженер служби охорони праці ЦПЗ № 2 Леонід Холявицький, оператор відділення зв'язку з Арциза (ЦПЗ № 3) Ольга Федоренко, начальник Вікторівського відділення зв'язку (ЦПЗ № 4) Любов Вордомацька, листоноша Липецького відділення зв'язку (ЦПЗ № 7) Катерина Ткаченко.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.020Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |