![]() |
|
![]() |
![]() |
Як ми вже повідомляли, відбулася презентація концепції Стратегічного розвитку «Одеса2022», заснованої на принципі, що Одеса – це місто, у якому хочеться жити.
Відповідно до сучасних світових тенденцій, розвиток Одеси розглядається у тісному зв’язку з розвитком Одеської агломерації (із прилеглими районами і найближчими невеликими містами). Цей напрям спільної роботи підтвердив і присутній на засіданні голова обласної ради Микола Пундик.
Обраний горизонт планування на десять років — це невеликий термін, але достатній, щоб одержати помітні результати в кожному із пріоритетних напрямів розвитку.
Досягнення поставлених завдань неможливе без позиціонування міста як активного учасника великих міжнародних проектів і процесів, зокрема: включення історичного центру Одеси до основного фонду Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, набуття статусу «Культурна столиця Європи2018», проведення в Одесі Всесвітньої виставки International Expo2022.
З метою захисту бізнесу влада планує відкрити сайт, на якому кожен бізнесмен, який працює на території Одеси та Одеської області, зможе опублікувати дані про перевірки, що відбуваються у його фірмі, зокрема, текстові, фото, відео і аудіоматеріали, озвучити суть вимог і претензій перевіряльників. Серед першочергових завдань – створення ефективної інноваційної інфраструктури, яка забезпечить комерціалізацію розробок одеських вчених, винахідників, сприятиме створенню малих інноваційних підприємств, розвитку високотехнологічних галузей. А також проведення конкурсу інноваційних проектів на Кубок мера щодо інновацій, а у співпраці з операторами міжнародного туристичного бізнесу – відродження Одеси як порту початку круїзних маршрутів по КримськоКавказькій лінії та Середземному морю.
Усе це – необхідні кроки щодо перетворення Одеси на діловий центр Чорноморського регіону за рахунок залучення штабквартир великих українських компаній, а також регіональних штабквартир і представництв міжнародних компаній, створення міжнародного виставкового центру.
Серед інших заходів відзначимо намір створити музей міста, спорудження набережних від Ланжерона до селища Люстдорф. Поставлено завдання замінити маршрутки на автобуси великої місткості на найбільш жвавих маршрутах, а також виділити смуги руху для громадського транспорту, щоб він не простоював у пробках. По вулиці Балківській, замість знятого 30го трамвайного маршруту, повинен почати ходити тролейбус.
Концепцією передбачено реконструкцію парків Преображенський та імені Шевченка, скверу Космонавтів. Планується розробка проектів капітального ремонту берегозахисних споруд від пляжу «Ланжерон» до мису Великий Фонтан (1ша і 2га черги), проекту будівництва 3ї черги берегозахисних споруд – від Великого Фонтана до Люстдорфа. Гіпохлорит натрію цілком замінить хлор при знезаражуванні питної водопровідної води.
Крім завершення будівництва лікарні швидкої медичної допомоги, передбачена розробка та реалізація програми розвитку системи «швидкої допомоги», яка включає: збільшення кількості автомобілів, їхнє забезпечення необхідним діагностичним устаткуванням, ліками, створення спрощеної системи виклику швидкої допомоги (через коллцентр, інтернет, мобільний телефон), а також забезпечення машин «швидкої допомоги» GPSнавігацією і онлайндоступом до глобальної мережі, до ГІСкарти, на яку наносяться виклики, що надійшли до коллцентру. Для жителів міста з’явиться можливість відкритої візуалізації машин швидкої допомоги на доступній онлайн GPSкарті.
Майбутнє Одеси — справа, що стосується кожного жителя міста. Тому мер запросив одеситів взяти активну участь у підготовці Стратегії розвитку Одеси до 2022 року, яка буде розроблена на основі концепції. Проекти і пропозиції можна надсилати до міськради письмово або електронною поштою: пл. Думська, 1, м. Одеса, Україна, 65004
strategy2022@omr.gov.ua
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |