![]() |
|
![]() |
![]() |
У Ренійському районі з робочою поїздкою побував начальник Головного управління агропромислового розвитку Одеської облдержадміністрації Анатолій Новаковський, який ознайомився із проведенням комплексу польових робіт.
Ситуація на Одещині нині складна. Через тривалу посуху торік насіння змушені були кинути у сухий ґрунт. Слабко розвинені озимі не пощаджені лютневими морозами. Добре що багато полів у Ренійському районі в цей період були вкриті снігом. А. Новаковський констатував, що вирішувати щось треба щодо кожного поля:
– Так, пересівання – дорога втіха, кожен гектар обходиться від 400 до 700 гривень. Проте, якщо поле «обіцяє» 17 центнерів з гектара і менше, його слід пересіяти.
Анатолій Григорович підкреслив, що в основі мусить стояти економіка, а вона починається з урожайності 25 центнерів. Якщо віддача полів нижча – це гарантовані проблеми з розрахунками за зарплатою, за податками, відрахуваннями до Пенсійного фонду. А Ренійський район, як відомо, ось уже два роки поспіль одержує в середньому по 1617 центнерів з гектара.
Через неефективне землеробство економіка багатьох сільгосппідприємств Ренійського району «знекровлена». Так, наприклад ВАТ «Перемога», колись потужне сільгосппідприємство, під урожай 2011 року через брак коштів не внесло жодного кілограма добрив. Штрих до портрета: коли в розпал жнив ми там побували, керівника в селі не застали: у конторі повідомили, що він виїхав заготовлювати корми для… власної корови.
Поряд із цим, у Ренійському районі є підприємства, керівники яких серйозно поставили роботу, і при тих же погодних умовах одержують зернових від 35 центнерів з гектара і вище. Це СВК «Авангард», «ДЮЗ», «Буджак» і деякі інші.
– Останнім часом підвищено попит на сільгосппродукцію як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, отже, можна вести прибутковий бізнес, – сказав А. Новаковський. – Майбутнє – за високотехнологічними підприємствами, націленими на високий економічний ефект. У нашій області спостерігаються процеси укрупнення агробізнесу. На території Одещини реалізуються значні інвестиційні проекти у тваринницькій галузі – у Болградському, Тарутинському, Арцизькому, Іванівському і деяких інших районах.
Інтенсивне землеробство, впровадження сучасних технологій – єдиний шлях до успіху. А для цього, звичайно, необхідні обігові кошти та фахівці. Тим часом у Ренійському районі є сільгосппідприємства, у штаті яких агроном… не передбачений.
Під час наради, як завжди, прозвучали нарікання на те, що держава не проявляє піклування про сільгосптоваровиробника. А. Новаковський погодився з тим, що кількість державних програм, спрямованих на підтримку селянства, скоротилася. Проте, деякі працюють:
– Одна з них ініційована головою Одеської облдержадміністрації Едуардом Леонідовичем Матвійчуком. У зв’язку з тим, що підвищилася до 80% зношеність техніки, два роки поспіль виділяється по 50 мільйонів гривень для закупівлі нової. У 2010 році ми компенсували аграріям 30% вартості нових комбайнів, торік – 30% вартості енергонасичених тракторів. Якщо першою програмою Ренійський район скористався (з 93х машин 2 закупило СВК «Новосільське»), то із 167 пільгових тракторів у Ренійському районі не був затребуваний жоден. Щоб увійти до програми, потрібно готувати і подавати документи.
Виступаючи на нараді, голова Ренійської райдержадміністрації Д. Макосій відзначив, що в сільгосппідприємствах довіреного йому району не вирощується жодного кілограма моркви, практично немає помідорів, перцю. Овочами займаються тільки в приватному секторі. Керівник району вважає, що без інвестицій радикально змінити ситуацію в Ренійському районі не вдасться.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |