![]() |
|
![]() |
![]() |
– Частота перевірок підприємства сягає трьохчотирьох на тиждень. Нещодавно представників різних комісій було стільки, що всі не змогли вміститися в заводській конференцзалі на 65 місць, – заявив директор компанії «Інтерхім» Анатолій Редер на нараді за проблемними питаннями галузей промисловості та забезпечення її стабільного розвитку, яку провадив голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук.
На нараді були присутні керівники понад 50 провідних підприємств із 179, зареєстрованих в Одесі. Зокрема, ПАТ «Одеський коровай», ДП «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів», заводу «Стальканат», ПАТ «Одескабель», ТОВ «ТелекартПрилад», а також Одеського припортового заводу та ПАТ «Лукойл – Одеський нафтопереробний завод». Останні два свого часу забезпечували до 40% виробництва області.
Наразі темпи зростання промислового виробництва стабілізуються, повідомив начальник Головного управління економіки облдержадміністрації Олег Муратов. За перший квартал реалізовано продукції на 5,7 млрд гривень, півтора мільярда вкладено в розвиток. І всетаки насторожує, що темп спаду виробництва в області склав цього року 13%. Щоправда, в березні вдалося його уповільнити. На краще змінилася ситуація в машинобудуванні, позитивні зрушення спостерігаються у сфері харчової промисловості. Стали розширюватися деякі підприємства, наприклад, завод із переробки тропічних олій «ДельтаВільмар» у Южному. І навіть відкриваються нові. Але все одно становище поки що не стабілізувалося. Так, у стадії банкрутства перебуває тринадцяте за ліком промпідприємство.
Промисловці скаржаться на те, що багато часу йде на одержання узгоджень. Наприклад, щоб пробурити артезіанську свердловину на території власного підприємства, доводиться заручатися згодою профільного міністерства. При цьому плата за кубометр такої води, придатної для технологічних потреб, у 3,5 раза нижча за ту, що подається через міські мережі. Дозвільні центри користуються суперечностями в законодавстві та примушують промисловців, так би мовити, до неформальних відносин, говорили представники підприємств.
Важко розв’язати земельні питання. За даними Е. Матвійчука, штат відповідних служб становить 105 чоловік. Невже замало? Проте досі виникають непорозуміння через відсутність чіткого розмежування землі, що належить місту й області.
243 млн гривень ПДВ держава повинна повернути заводу «Лукойл». На думку керівництва підприємства, йому бракує обігових коштів. І перспективи запуску виробництва досить непевні. Директори хочуть також одержувати пільги за участь у розвиткові соціальної інфраструктури.
Е. Матвійчук визнав, що перелічені проблеми призводять до економічних збитків, гальмують укладання інвестиційних договорів, пригнічують виробника. Зі свого боку він запропонував активніше звертатися по допомогу до облдержадміністрації та пообіцяв усіляке сприяння.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |