ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Одна з численних граней
21.04.2012 / Газета: Одесские известия / № 43(4317) / Тираж: 18937

Наскільки вагоме місце у нашому суспільстві займає соціальний захист молоді? Питання непросте, адже нині напрямом підтримки майбутнього країни переймаються не так багато людей та організацій. Проте мені випала нагода побувати в навчальному закладі, де керівництво розуміє необхідність такої підтримки, і побачити її втілення у конкретні справи на власні очі. Це – Одеський національний політехнічний університет. Він є доволі популярним і відомим не лише в області та країні, а й за кордоном. Поруч з великими можливостями, які відкриває цей заклад для десяти тисяч студентів та учнів, велика робота провадиться і щодо їхнього соціального захисту, зокрема оздоровлення та відпочинку. За останні роки навчальні заклади з різних причин разом з оздоровчими базами швидко втратили й можливість дбати про здоров’я молоді, тож тих, що витримали, залишилися одиниці. В ОНПУ завдяки наполегливій праці та сильній позиції ректора Геннадія Оборського протягом року працює санаторій­профілакторій (головний лікар Світлана Волкова), який за один заїзд на 24 доби приймає сотню студентів або учнів із навчальних підрозділів. Заклад розташований недалеко від моря. У числі медперсоналу працюють лікарі майже всіх спеціальностей, яким у поміч стає необхідне медичне обладнання.

– Цілком здорової молоді дуже мало. Всі діти, які потрапляють до стін оздоровчого закладу, мають хронічні хвороби: наприклад, недуги хребта становлять 80, шлунково­кишкового тракту – 30 відсотків. А з двох десятків вузів такі оздоровчі заклади мають лише чотири, – розповідає заступник головного лікаря, лікар­фізіотерапевт вищої категорії Вадим Волков.

На момент мого візиту до санаторію­профілакторію там перебувала і група учнів з Березівського ВПУ ОНПУ (директор Валентина Шевченко), яке є структурним підрозділом університету. Діти охоче поділилися своїми враженнями.

– Мені ніколи не доводилося бувати у санаторії, – розповідає Ірина Дорофенко, яка приїхала опановувати професію із Великомихайлівського району. – Ми не лише отримали можливість поправити стан здоров’я, а й побачити багато цікавого. Важливе місце відводиться триразовому збалансованому харчуванню. Наш день повністю розписаний, ми насолоджуємося морськими краєвидами, дихаємо свіжим повітрям, до того ж маємо чудову нагоду оздоровитися, щодня приймаємо лікувально­профілактичні процедури. Більше того, беремо учать у екскурсіях.

Та не лише екскурсії і краєвиди захопили увагу відпочивальників, не менш добре враження справили уважні медпрацівники, які створили приємний мікроклімат.

– Ми намагаємося підтримати молодь з усіх боків, охопити якнайбільше: обстеження, рекомендації, лікування, дієтичне харчування тощо. У нас дружні стосунки та взаєморозуміння. Зокрема, березівські діти дуже вдячні й добре поводяться, – підкреслила головний лікар Світлана Сергіївна.

Виявляється учні БВПУ оздоровлюються тут вже не перший рік. Цьогоріч в два заїзди вдалося оздоровити близько сотні дітей. Директор училища Валентина Шевченко разом з вихованцями радіє такій можливості та дякує за піклування Г.О. Оборському. Проте це лише одна з численних граней роботи керівництва навчальних закладів.

Автор: Наталія САМОЙЛЕНКО, власкор «Одеських вістей»


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту