![]() |
|
![]() |
![]() |
Наскільки вагоме місце у нашому суспільстві займає соціальний захист молоді? Питання непросте, адже нині напрямом підтримки майбутнього країни переймаються не так багато людей та організацій. Проте мені випала нагода побувати в навчальному закладі, де керівництво розуміє необхідність такої підтримки, і побачити її втілення у конкретні справи на власні очі. Це – Одеський національний політехнічний університет. Він є доволі популярним і відомим не лише в області та країні, а й за кордоном. Поруч з великими можливостями, які відкриває цей заклад для десяти тисяч студентів та учнів, велика робота провадиться і щодо їхнього соціального захисту, зокрема оздоровлення та відпочинку. За останні роки навчальні заклади з різних причин разом з оздоровчими базами швидко втратили й можливість дбати про здоров’я молоді, тож тих, що витримали, залишилися одиниці. В ОНПУ завдяки наполегливій праці та сильній позиції ректора Геннадія Оборського протягом року працює санаторійпрофілакторій (головний лікар Світлана Волкова), який за один заїзд на 24 доби приймає сотню студентів або учнів із навчальних підрозділів. Заклад розташований недалеко від моря. У числі медперсоналу працюють лікарі майже всіх спеціальностей, яким у поміч стає необхідне медичне обладнання.
– Цілком здорової молоді дуже мало. Всі діти, які потрапляють до стін оздоровчого закладу, мають хронічні хвороби: наприклад, недуги хребта становлять 80, шлунковокишкового тракту – 30 відсотків. А з двох десятків вузів такі оздоровчі заклади мають лише чотири, – розповідає заступник головного лікаря, лікарфізіотерапевт вищої категорії Вадим Волков.
На момент мого візиту до санаторіюпрофілакторію там перебувала і група учнів з Березівського ВПУ ОНПУ (директор Валентина Шевченко), яке є структурним підрозділом університету. Діти охоче поділилися своїми враженнями.
– Мені ніколи не доводилося бувати у санаторії, – розповідає Ірина Дорофенко, яка приїхала опановувати професію із Великомихайлівського району. – Ми не лише отримали можливість поправити стан здоров’я, а й побачити багато цікавого. Важливе місце відводиться триразовому збалансованому харчуванню. Наш день повністю розписаний, ми насолоджуємося морськими краєвидами, дихаємо свіжим повітрям, до того ж маємо чудову нагоду оздоровитися, щодня приймаємо лікувальнопрофілактичні процедури. Більше того, беремо учать у екскурсіях.
Та не лише екскурсії і краєвиди захопили увагу відпочивальників, не менш добре враження справили уважні медпрацівники, які створили приємний мікроклімат.
– Ми намагаємося підтримати молодь з усіх боків, охопити якнайбільше: обстеження, рекомендації, лікування, дієтичне харчування тощо. У нас дружні стосунки та взаєморозуміння. Зокрема, березівські діти дуже вдячні й добре поводяться, – підкреслила головний лікар Світлана Сергіївна.
Виявляється учні БВПУ оздоровлюються тут вже не перший рік. Цьогоріч в два заїзди вдалося оздоровити близько сотні дітей. Директор училища Валентина Шевченко разом з вихованцями радіє такій можливості та дякує за піклування Г.О. Оборському. Проте це лише одна з численних граней роботи керівництва навчальних закладів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |