![]() |
|
![]() |
![]() |
У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковичо, рішення Кабінету міністрів України правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України прийнято постанову щодо додаткового перерахунку страхових виплат потерпілим, яким ці виплати були призначені до 1 січня 2006 року. Детальніше про здійснення цієї роботи розповідає начальник управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Одеській області Микола Миколайович ЧЕРБАДЖИ:
— Соціальними ініціативами Президента України Віктора Федоровича Януковича фактично проголошено запровадження в нашій державі соціально справедливого рівня щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей для підвищення стандартів життя.
Правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України на їх виконання 30.03.2012 року прийнято Постанову № 15 «Про проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей у 2012 році. Дія зазначеної постанови розповсюджується на потерпілих та членів їх сімей, які одержують щомісячні страхові виплати станом на 1.03.2012 року та яким перерахунок цих виплат .здійснювався відповідно цо частини другої статті 29 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності до 1.01.2006 року.
На виконання доручення голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Леонідовича Матвій-чука по управлінню Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Одеській області був виданий наказ про термінове проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей у 2012 році.
Для його виконання всіма 24 відділеннями виконавчої дирекції фонду завдяки високому професіоналізму начальника відділу відшкодування шкоди потерпілим на виробництві управління Валентини Яківни Шляхової та спеціалістів з питань відшкодування шкоди потерпілим на виробництві, а також начальника відділу планування, бухгалтерського обліку та звітності Ірени Мойсеївни Васильченко, незважаючи на стислий термін і технічні проблеми, протягом однієї доби здійснено відповідні перерахунки близько 3500 потерпілим та членам їх сімей на загальну суму в місяць 497,7 тис. грн.
Одеська область перша в Україні здійснила цю роботу, а вищезазначені кошти вже виплачені у квітні поточного року.
Крім того, відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 за 2011 рік, відділеннями виконавчої дирекції фонду в Одеській області проведено індексацію грошових доходів 1814 потерпілим та членам їх сімей у сумі 1585,32 тис. грн, за І квартал 2012 року нараховано та виплачено індексацію щомісячних страхових виплат 1917 потерпілим (членам їх сімей) на загальну суму 441,31 тис. грн. До речі, тільки протягом першого кварталу 2012 року своєчасно було здійснено страхові виплати 4560 потерпілим (членам їх сімей) на суму 11 152,03 тис. грн.
За статтями сума витрат становить:
— допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності або встановлення інвалідності (87 особам) — 436,70 тис. грн (3,9% від загальної суми виплат);
— одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності потерпілого (24 особам) — 1099,61 тис. грн (9,7% від загальної суми виплат);
— щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого (4133 особам), — 8114,73 тис. грн (72,8% від загальної суми виплат);
— одноразова допомога в разі смерті потерпілого (4 сім'ям та 4 утриманцям) — 442,24 тис. грн (4,0% від загальної суми виплат);
— щомісячна страхова виплата особам, що мають на це право в разі смерті потерпілого (427 утриманцям), — 1052,80 тис. грн (9,4% від загальної суми виплат);
— витрати на поховання потерпілого (2 особам) — 5,95 тис. грн (0,05%о від загальної суми виплат).
Спід зазначити, що сьогодні у суспільстві складається однобоке уявлення про фонд як установу, яка переймається вирішенням проблем лише шахтарів-інвалідів. Насправді фонд є державною фінансовою структурою, яка реально забезпечує соціальний захист усіх громадян України, які перебувають в офіційних трудових відносинах.
Важливо наголосити, що ніхто із застрахованих осіб в Україні особисто страхові внески до фонду не сплачує. Основним джерелом надходжень до бюджету фонду є внески роботодавців, які сплачуються у відсотках до бази нарахування єдиного внеску відповідно до класу професійного ризику. Ураховуючи це, відділ по роботі з роботодавцями управління, який очолює Тетяна Іванівна Недзвецька, цілеспрямовано працює з роботодавцями, і лише у І кварталі поточного року в Одеській області їх кількість збільшилася на 5282 страхувальників, або на 6,6%. Станом на 1 квітня 2012 років автоматизованій системі даних про страхувальників — працедавців і добровільно застрахованих осіб — на обліку перебувають 85 034 платники. Слід відзначити, що за увесь 2011 рік кількість страхувальників збільшилась усього на 6104 осіб.
В Одеській області 39 фахівців працюють за напрямом роботи з роботодавцями, навантаження на одного фахівця при цьому становить у середньому 2268 страхувальників. За три місяці 2012 року від страхувальників надійшло 174,0 тис. грн, у тому числі: в погашення поточних платежів — 19,5 тис. грн; в погашення недоїмки — 19,0 тис. грн; адміністративних штрафів — 131,5 тис. грн; пені ~ 2,4 тис. грн; інших надходжень — 2,6 тис. грн.
Крім того, за І квартал поточного року від страхувальників Одеської області перераховано єдиний внесок у сумі 36,95 млн грн. Для порівняння: середньоквартальне надходлсення в 2011 році становило 36,0 млн грн, або 2,6%.
При цьому близько 90 відсотків видаткової частини бюджету фонду спрямовується на прямі страхові виплати потерпілим. Зважаючи на це, у системі соціального страхування, до якої належить Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, наш фонд є найефективнішою організацією з використання коштів для відшкодування шкоди потерпілим на виробництві.
Виходячи з реальних можливостей, у другому півріччі планується також вивчення питання щодо поетапного осучаспення страхових виплат та встановлення соціальної спра-ведтшвості щодо розмірів цих виплат, призначенгосу різні роки. Разом з тим, головне завдання при проведенні цієї роботи — зберегти фінансову стабільність системи фонду, не допустивши деструктивних процесів у наступних роках.
Переконаний, Що спільними зусиллями нам вдасться забезпечити фінансову стабільність фонду, і як наслідок — гарантований соціальний захист нашим громадянам.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |