ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Матвійчук «пішов у мінус»
14.06.2012 / Газета: Чорноморські новини / № 46(21310) / Тираж: 8525

Відповідно до рейтингу губернаторів, яку вже кілька років поспіль складає часопис «Комментарии», падіння обсягів промислового виробництва в Одеській області призвели до зниження позицій голови ОДА Едуарда Матвійчука.

Нагадаємо, за підсумками 2011-го Едуард Матвійчук посідав у цьому рейтингу 13-е місце з тенденцією до падіння, а за підсумками першого кварталу 2012-го Одещина і відповідно голова ОДА опустилися на 15-е. Наприкінці року аналітики «Комментариев» змогли «поставити» Едуарду Матвійчуку 5,5 бала, а за підсумками першого кварталу цього року він виявився на межі 0 балів.

Основною причиною стабільного зниження рейтингу регіону залишається падіння промислового виробництва, яке в першому кварталі склало 13,6%, а за результатами чотирьох місяців — 13,9%. Причому мінусову динаміку продемонстрували всі галузі, крім машинобудівної.

Так, виробництво в деревообробній промисловості скоротилося на 36,4%, у хімічній і нафтохімічній — на 32,3%, у легкій — на 26,1%, у металургії і виробництві готових металевих виробів — на 21,1%. Зменшила обсяги і харчова промисловість — на 7,1% за квартал і на 7,6% за січень — квітень. Зокрема, як відзначає обласне управління статистики, виробництво яловичини і телятини скоротилося на 81,7%, м’яса птиці — на 34,7, молока — на 27,2, свинини — на 25,4%. Крім того, Одещина увійшла до шістки найнеблагополучніших областей за зовнішньоторговельним сальдо (— 71,5 $/людину) і динамікою сільського господарства (падіння виробництва сільгосппродукції — 1,9%).

Отже, до затяжної проблеми «Лукойла», який простоює, додалася проблема з падінням обсягів виробництва загалом, а також тенденція до зниження обсягів виробництва в сільському господарстві, підігріта складними кліматичними умовами і «молочними» бунтами.

Остаточно «піти в мінус» Одеській області не дозволив найнижчий середньомісячний показник заборгованості місцевих бюджетів із субсидій перед організаціями, що надають комунальні послуги, — 1,51 гривні у перерахунку на одного жителя проти 8,6 гривні у середньому по Україні.

Компенсацію негативних балів забезпечило Едуардові Матвійчуку і входження області в п’ятірку регіонів із найнижчим рівнем вимушеної неповної зайнятості і найвищим коефіцієнтом народжуваності.

Таким чином, якщо голові ОДА не вдасться стимулювати ріст промислового виробництва і сільського господарства, то регіон, можливо, і далі втрачатиме позиції.

Як складається рейтинг? Для порівняння розвитку регіонів у 2012 році до рейтингу включені 20 критеріїв, з яких вісім характеризують зміни (у відсотках) порівняно з відповідним періодом попереднього року. Це динаміка промисловості (індекс промислової продукції), сільського господарства (індекс обсягу сільськогосподарського виробництва), роздрібної торгівлі (темпи росту обороту роздрібної торгівлі в порівнянних цінах), сфери послуг (темпи росту обсягу реалізованих послуг у порівнянних цінах), будівництва (індекс обсягу виконаних будівельних робіт), кадрів (темпи росту середньоспискової чисельності штатних працівників), реальних зарплат (індекс реальної заробітної плати) і споживчих цін (індекс споживчих цін на товари і послуги).

Ще вісім критеріїв включають показники, віднесені до чисельності населення. Це введене в експлуатацію житло, освоєні капітальні інвестиції, сальдо експорту-імпорту товарів і послуг, фінансові результати великих і середніх підприємств до оподатковування, середньомісячна заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг (без урахування електроенергії), середньомісячна заборгованість місцевих бюджетів перед організаціями, що надають сім’ям житлово-комунальні послуги, а також коефіцієнти народжуваності і смертності. Крім того, забруднення повітря характеризується щільністю викидів шкідливих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел забруднення. Інші три критерії включають середньомісячні показники, віднесені до средньоспискової чисельності штатних працівників: заборгованість з виплати зарплати; частка працівників, яким установлена тарифна ставка, нижча за прожитковий мінімум для працездатної особи; невідпрацьований робочий час через вимушену неповну зайнятість (відпустка без збереження зарплати на період припинення робіт, переведення з економічних причин на неповний робочий день або неповний робочий тиждень).

Автор: http://odessa.comments.ua/article/2012/06/08/084913.html


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.008
Перейти на повну версію сайту