ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Один день Едуарда Матвійчука
30.06.2012 / Газета: Одесские известия / № 68(4342) / Тираж: 18937

Білгород-Дністровський

У вівторок з робочим візитом у Білгороді­Дністровському побував голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук. Губернатор особисто проконтролював хід робіт щодо газифікації міста та передмістя у межах програми «Народний бюджет». Він побував на одному з будівельних майданчиків, де споруджена чергова ГРП, запалив тут символічний газовий смолоскип від нещодавно прокладеної мережі. Потім керівник області проїхав до одного з приватних газифікованих будинків по вулиці Піщаній. У кухні родини Івана Остапенка відбулося урочисте запалювання газу і приготування яєчні на швидку руку. На згадку про привітну зустріч губернатор подарував родині Остапенків сучасну газову плиту.

У поїздці губернатора супроводжували народний депутат України Віталій Барвіненко, депутати обласної ради Дмитро Барвіненко, Євгеній Смоленський, Ігор Сиротюк, представники ВАТ «Одесагаз».

Зрушити з місця газифікацію житлового фонду, яка проходила у місті млявими темпами, вдалося тільки торік завдяки ініціативі губернатора Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» та підтримці народного депутата України Віталія Барвіненка.

У масштабі області Білгород­Дністровський до 2004 року залишався єдиним містом обласного підпорядкування без природного газу. До кінця серпня 2004­го по дну Дністровського лиману протягли п’ятикілометрову газову магістраль, тоді в Україні не існувало аналогів реалізованого проекту. Але обсяги подаваного газу виявилися обмеженими. Через місяць було отримано державне доручення про спорудження другої черги газопроводу, здатної забезпечити блакитним паливом жителів Білгорода­Дністровського, району та курортної зони.

Як доповів у звіті про виконання газифікації у межах програми «Народний бюджет» заступник Білгород­Дністровського міського голови Микола Зініч, за минулі вісім років до системи газифікації підключені центральна міська та котельня житломасиву Тіра. Це дозволило в опалювальний сезон охопити подачею якісного тепла близько 70% міського житлофонду та об’єкти соціальної сфери. Забезпечено подавання природного газу на шість великих підприємств і організацій, зокрема тільки за останні два роки на ВАТ «Білгород­Дністровський комбінат хлібопродуктів» і до обласної психіатричної лікарні № 4. Куди скромніше виглядає забезпечення газом житлового фонду. За зазначений період газифіковано 17 багатоквартирних і 320 будинків приватного сектору. Ці цифри, як уточнив Микола Зініч, відповідають лише 4% міських територій, охоплених даною послугою. У цілому, у межах «Народного бюджету» на газифікацію з обласного бюджету закладено кошти у розмірі двох мільйонів гривень. У бюджеті розвитку Білгорода­Дністровського з цією метою визначена сума 1,2 мільйона гривень. За рахунок цих коштів будуть споруджені магістральні газовідводи середнього тиску по всіх спальних районах міста. Це дозволить цілком газифікувати міську висотну забудову, отже – усі будинки по вулицях Перемоги, Парковій, Південній, Сонячній. Газопроводи низького тиску планується прокладати за рахунок коштів жителів. Крім того, на газифікацію передмістя Білгорода­Дністровського в районі села Бритівка в обласному бюджеті передбачено 2,5 мільйона гривень. До 1 липня на експертизу буде подано проектно­кошторисну документацію щодо газопроводу високого і середнього тиску від ГГРП­4 до вулиці Артільної села Бритівки і по вулиці Кишинівській у Білгороді­Дністровському.

Губернатор поцікавився, у яку ціну газифікація обійдеться жителям? Виявилося, для квартири у багатоповерховому будинку це приблизно три з половиною тисячі гривень, для приватних будинків від шести до восьми тисяч. Цілковита внутрішньобудинкова комплектація для приватника коштуватиме від дванадцяти до шістнадцяти тисяч гривень. За рахунок реалізації кількох проектів щодо прокладання магістральних газопроводів середнього тиску тільки цього року у населення (близько 80% території міста) з’явиться можливість газифікувати свої будинки.

При підбитті підсумків губернатор Едуард Матвійчук відзначив:

– Можете собі уявити ситуацію, що таке велике місто у нашій чудовій області виявилося газифікованим тільки на 4%! Звичайно ж, коли в межах «Народного бюджету» влада запитувала, що для людей здається головним, то пріоритети жителі цього міста поставили на газі, воді і дорогах. Назву прості цифри. У підсумку реалізації «Народного бюджету», а я сподіваюся, що до кінця року він буде виконаний на сто відсотків, місто буде газифіковано на 80%. Було 4%, а стане 80%! От це і є «Народний бюджет»! І в цьому його особливість, коли гроші не розпорошуються, а спрямовані туди, куди хотіли їх спрямувати люди, на кінцевий результат, на те, що принесе їм велику користь. І головне, сконцентровані зусилля міської влади і народного депутата України Барвіненка щодо газифікації вже через рік, через два фінансово окупляться для цих людей. Вони одержать нормальні умови життя, тепло, газ. Далі, на майбутнє, ми поставимо собі інше велике завдання – займемося питаннями водопостачання. Гадаю, за два роки у межах «Народного бюджету» нам вдасться виконати те, що не виконувалося десятки років.

Ще рік тому нинішні грандіозні проекти щодо газифікації житлового фонду багатьом скептикам здавалися фантастичними. Але сьогодні блакитне паливо реально йде по білгород­дністровських вулицях, заходить у квартири і будинки городян. Аналіз газифікації малих міст доводить, що цей процес за сучасних умов протікає приблизно у двадцять разів швидше, ніж при плановій системі за радянських часів. Газифікація триває. Білгороддністровці вірять у те, що незабаром якість їхнього життя значно зросте, а доступне природне паливо стане потужним розвитком промислового і туристичного потенціалу міста на добро усій громаді.

Тетяна ГУРіЧЕВА,

власкор «Одеських вістей»

Фото авторки

Арциз

З Білгорода­Дністровського Е. Матвійчук вирушив до Арциза. Разом з ним прибув начальник обласного управління охорони здоров’я Михайло Бартко. Їх зустрічали голова Арцизької райдержадміністрації Олександр Малєв, голова районної ради Іван Бузіян, міський голова Юрій Михайлов.

Губернатор приїхав до райцентру не голіруч. Дорогим – у прямому та перенос­ному значенні – подарунком від нього жителям усього району був рентгенологічний комплекс вартістю 1 млн 300 тис. гривень. Під оплески присутніх в актовій залі Центральної районної лікарні медпрацівників Едуард Матвійчук вручив паспорт на сучасне устаткування головному лікареві району Миколі Чернюку. У своєму виступі він висловив глибоку вдячність лікарям, медичним сестрам, усьому колективу за добру справу, яку вони вершать задля порятунку та заради здоров’я людей.

– Хочу вас запевнити, – сказав губернатор, – що і Президент України Віктор Янукович, і обласна держадміністрація чудово розуміють роль лікарів у сучасному житті та важ­ливість виконуваної вами роботи. Сьогодні вся ваша діяльність спрямовується на те, щоб медицина стала ефективною, лікарі працювали на сучасному обладнанні та одержували гідну зарплату.

Е. Матвійчук особливо підкреслив той факт, що цього року чотири тисячі сільських медпрацівників щомісяця одержують губер­наторську надбавку до їх­ньої зарплати в сумі 200 гривень. На сьогоднішній день нічого подібного ніде більше в Україні немає. І вручення сучасної апаратури Арцизькій ЦРЛ – іще одне свідчення цілеспрямовано виконуваного завдання, яке поставила перед собою обласна держадміністрація: забезпечити такою апара­турою вже цього року кожну районну лікарню. І цього ж року Арцизька ЦРЛ одержить іще на 3 млн 300 тис. грн устаткування. На такому сьогодні працюють фахівці в Європі.

Виступ губернатора не раз переривався схваль­ними оплесками. Такою ж була реакція зали на слова Едуарда Матвійчука про те, що на наступний рік в обласному бюджеті будуть закладені кошти на забезпечення незаможних медикаментами – у межах проекту «Народний бюджет». Це тим більш актуально, що вперше за останні 20 років провадиться ініційована обласною організацією Партії регіонів диспансеризація населення. І за її результатами виявиться, що багато хто з тих, що пройшли мед­­огляд, потребують лікування, мож­ливо – екстреного. Се­ред них – і ті, хто через брак коштів не міг би собі цього дозволити.

Понад мільйон гривень із обласного бюджету піде на реалізацію програми «Народний медогляд». Зага­лом же цього року на розвиток медицини обласна держадміністрація виділяє понад 100 млн грн.

Торкнувся Едуард Лео­ні­до­вич і інших напрямів діяль­ності обласної держ­адмі­ністрації, зокрема у сферах освіти, спорту. За три роки буде споруджено 20 нових сучасних шкіл, закуплено понад 150 шкільних автобусів. Уже цього року почнеться будівництво 16 нових стадіонів.

– Програма Президента України Віктора Януковича, вся діяльність Одеської об­ласної держадмі­ніст­рації, – сказав на завершення свого виступу Едуард Матвійчук, – спрямовані на те, щоб поліпшити життя простих лю­дей, зробити його гід­ним. Я впевнений: нас че­кає попереду тільки все найкраще.

Таїсія БАРАНОВА, власкор «Одеських вістей»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.047
Перейти на повну версію сайту