![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Навчали експерти з Німеччини
В Одесі успішно розвивається освітній проект для підприємців, здійснюваний експертами з Німеччини.
Ось уже всьоме Українсько-баварський менеджмент-тренінг-центр провадить конкурс бізнеспланів із метою розвитку підприємницької діяльності в регіоні, підтримки малого та середнього бізнесу.
Учасники конкурсу – це підприємці, топменеджери, керівники вищої та середньої ланки, студенти, а також усі зацікавлені особи, у яких є цікаві ділові пропозиції та бажання відкрити нову справу або вдосконалити вже наявне виробництво. Слухачі працювали над написанням бізнеспланів як у групах, так і індивідуально.
Цього року експерти з Німеччини навчали конкурсантів грамотного написання бізнесплану протягом року. Потім компетентне журі оцінювало всі роботи. Було добрано три найкращі бізнесплани.
Перше місце, а також приз 5000 євро, одержала команда під керівництвом Валерія Афтанюка за розробку бізнесплану «Організація інноваційного наукововиробничого центру з енергоощадних технологій».
Друге місце та 1000 євро присуджено Тетяні Ровінській і Сергієві Ровінському, тема бізнесплану яких – «Відкриття центру практики іноземних мов».
Третього місця (із призом 500 євро) удостоєний Дмитро Густін. Тема його бізнесплану – «Сучасні технології в інтер'єрі».
«…Каштан над містом розквіта»
У Південній Пальмірі почалася боротьба з мінуючою міллю, головним ворогом каштана. Комплекс робіт провадять фахівці КП «Міськзелентрест» під спостереженням доктора сільськогосподарських наук, завідувача відділу біометоду захисту рослин Української лабораторії якості та безпеки продукції АПК при Кабінеті Міністрів України Валентина Дрозди.
Експерти «Міськзелентресту» за допомогою безпечного біологічного методу обробили чотири з половиною сотні дерев, що ростуть на Приморському бульварі, Олександрівському проспекті, Куликовому полі та вулиці Розумовській. Комплекс лікування провадиться в чотири етапи, включаючи поширення на вражених деревах комахпаразитів («трихограм»), що знищують мінуючу міль, і встановлення феромонних пасток для самців шкідника. Усі етапи лікування будуть завершені до вересня.
Біляївський район
Переконалися в дієвості проекту
На території Василівської сільської ради із запланованого в межах проекту «Народний бюджет» уже чимало що реалізовано.
Зокрема, далі капітально ремонтується дитячий садок «Колосок», де за рахунок коштів сільської ради облаштовано внутрішні туалети. Значну увагу приділено поточному ремонту доріг. Завдяки субвенції з обласного бюджету у розмірі понад 30 тисяч гривень виконано гравійнопіщане вирівнювання дорожного полотна. Подібні роботи здійснено на відтинках 600 метрів по вулиці Братській та близько 150 метрів – по вулиці Зеленій.
А на території Березанської сільської ради проведено освітлення. Зокрема, введено в експлуатацію центральну лінію вуличного освітлення в селах Курган та Дослідне. У дієвості проекту також переконалися вдячні жителі вулиць Дзержинського та Шевченка в Березані.
Тривають подальші роботи щодо виконання всіх зобов’язань, взятих перед громадами населених пунктів під час загальних сходів.
Красноокнянський район
Послугу сприймають позитивно
В усіх населених пунктах проходить диспансеризація населення. Першими скористалися послугами медиків близько ста мешканців сіл Чорна та Дігори.
За словами голови райдержадміністрації Миколи Лемищука, люди вдячні за надану можливість пройти обстеження й дуже позитивно сприймають запровадження цієї соціальної послуги.
Ананьївський район
І нові робочі місця
На ремонт доріг та благоустрій у селі Жеребковому виділено понад 170 тисяч гривень.
За словами тамтешнього сільського голови Володимира Гаріги, планується заміна водонапірних башт. Фонд Івана Фурсіна профінансує заміну вікон у двох школах. Депутат обласної ради Володимир Фадєєв пообіцяв відкрити на території сільради мініпідприємство з переробки відходів зернових культур, а це 1015 нових робочих місць.
Хвилює людей затримка з оформленням та одержанням державних актів на право власності на земельні ділянки, подання якісної медичної допомоги, ремонт дороги Ананьїв – Жеребкове, капремонт дитсадка та спортивної зали.
Савранський район
Не заростає стежина пам’яті
До меморіальної стели загиблих у роки Великої Вітчизняної війни воїнів, що встановлена в парку райцентру, часто покладають квіти й діти, й дорослі. Сюди не заростає стежина пам’яті. Особливо багатолюдно тут у великі свята та пам’ятні дати.
Одна з них – 22 червня. Вклонитися героїчному подвигу земляків прийшли ветерани війни, представники трудових колективів, установ та організацій. На чолі колони – голова районної державної адміністрації Олег Іспанюк та його перший заступник Віктор Рябокоровко. Всі схилили голови і хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих.
З історичних джерел відомо, що до Книги пам’яті України занесено імена 3557 військовослужбовців, призваних Савранським райвійськкоматом, і 111 воїнів, що загинули під час визволення району та захоронені на його території.
Іванівський район
Відзнаку – головному
ветеринарові
Велику групу державних службовців удостоєно почесних грамот і подяк райдержадміністрації та райради. А начальникові управління ветеринарної медицини – головному державному інспекторові ветеринарної медицини району Валерієві Кириченку вручено Почесну відзнаку Одеської обласної ради.
Куратор проекту «Народний бюджет» у північних районах області Іван Фурсін висловив держслужбовцям щиру вдячність за плідну роботу та побажав нових досягнень. Привітали колег із професійним святом голова райдержадміністрації Наталя Бянова та голова райради Олексій Мазур.
Фрунзівський район
Перша соціальна аптека
За сприяння депутата обласної ради Олександра Пресмана в районі відкрито першу соціальну аптеку. Приміщення розташоване на території центральної районної лікарні, що значно полегшує процес придбання ліків.
У відкритті нового фармацевтичного закладу взяли участь головний лікар ЦРЛ Анатолій Левченко та представник фірми «ДЕНИС ФАРМА» Сергій Краєвський.
Відтепер мешканці району, зокрема ті, що перебувають на стаціонарному лікуванні, мають можливість придбати ліки цілодобово, причому, як запевняють працівники аптеки, за значно нижчими цінами.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, В. МАМОНТОВ, К. ДЕРКАЧ, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. СТОРЧАК, Л. МЕЛЬНИЧУК, О. ХАРЧЕНКО, Л. КОСТЕНКО
Бути молодими
Півроку тому помічник голови Одеської обласної ради Юлія Мельник очолила Молодіжну раду при Асоціації жіночих організацій Одещини. Поки що «молодіжне крило» Асоціації не може похвалитися юридичним статусом та великою кількістю учасників, але поступово починає проявляти себе у різноманітних акціях: від допомоги родині погорільців до привітань та подарунків багатодітним матерям з нагоди Дня матері. Останнім заходом за участю цієї організації став концерт до Дня молоді, який пройшов у приміщенні Одеської філармонії.
В першому відділенні зал порадували місцеві зірки, співаки, лауреати різноманітних конкурсів: Катерина Мазур, Олександр Смоляренко, Тетяна Олійник та Вікторія Дідур. В дуеті з Вікторією а також соло виступив один з кращих саксофоністів Європи Максим Бігун, який зараз мешкає в німецькому Кельні. А спеціальним гостем свята став фіналіст першого шоу «Україна має талант», вокаліст Артем Семенов.
Для вручення грамот та привітань на сцену філармонії піднялися голова Молодіжної ради при Асоціації жіночих організацій Одещини Юлія Мельник та її заступниця Таміла Афанасьєва. Між іншим, саме на плечі Таміли (яка до того ж очолює громадську раду при облдержадміністрації) ліг пошук спонсорів для забезпечення концерту. Що ж, свято вдалося. А тим часом молоді діячкиактивістки побажали аудиторії здоров’я, енергії, добра у серці та завжди залишатися молодими в душі.
Наш кор.
Культурний переклик часів
Напередодні святкування Дня Конституції дворик Одеського історикокраєзнавчого музею перетворився на куточок презентації творчості півтора десятків колективів національнокультурних товариств. Це свято було організоване за участі управління культури і туризму облдержадміністрації.
Відбувся дивовижний переклик часів: у музеї зібрано матеріали про людей різних національностей, які протягом багатьох років створювали ту саму Одесу, яка стала відомою по всьому світу. А у дворику виступали ті, хто сьогодні дбайливо та старанно зберігає традиції створення національних костюмів, мову, музику і пісні.
Яскраве веселе свято послугувало гармонійним завершальним акордом спекотного літнього недільного вечора.
Анатолій Вакуленко
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |