ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Земля розбрату, або Кому заважає «Народний бюджет»?
30.06.2012 / Газета: Одесские известия / № 68(4342) / Тираж: 18937

Поле площею 44,7 га, розташоване на території Ананьївської­-Першої сільської ради, стало місцем справжнього протистояння. Два сільгоспвиробники – керівник ПОП «Мрія» Віктор Топор і керівник ПП «Злагода­-Юг» Гаджі Магдієв – обстоюють право на вирощений врожай. Обидва орендарі стверджують, що засівали це поле. Тому правоохоронці і приватна охоронна фірма «Срібна брама» забезпечували проведення жнив і контролювали вивезення вирощеного. Підтримала зобидженого фермера В. Топора об’єднана опозиція, яка також виступила проти проекту «Народний бюджет».

Голова райдержадміністрації В’ячеслав Сербін, коментуючи непросту ситуацію, зазначив, що остаточну крапку у вирішенні цього спірного питання – хто насправді має право на врожай – повинен поставити суд. Продовжуючи тему раціонального використання землі і наповнення бюджету, він додав, що в результаті інвентаризації земель сільськогосподарського призначення на території Ананьївської­-Першої сільради виявлено близько 300 гектарів землі, на які офіційних документів не було оформлено. А попередній власник Віктор Топор торік заплатив лише 215 гривень земельного податку. Тому 11 червня поточного року райдержадміністрація уклала договір з новим сільгоспвиробником – ПП «Злагода-­Юг». В результаті сільрада отримає плату за землю з розрахунку 570 гривень за кожен гектар ріллі, а власники паїв – гарантовану 3­відсоткову орендну плату.

Спеціаліст райради за земельними питаннями Олександр Шевченко, який був безпосереднім свідком конфлікту з початку його виникнення, повідав, що депутати райради вирішили не втручатися і не перешкоджати збирати врожай. Щоправда, вирощене збіжжя виявилося зерносумішшю ячменю і пшениці і викликає підозру, що свого часу обидва сільгоспвиробники засівали це поле. До того ж хліб фактично зібраний і вивезений прямісінько у склад технікою «Мрії», до речі, мимо вагової. Запрошений агроном одного з господарств, перевіривши якість вирощеного, підтвердив його високу вологість і ймовірність, що воно «згорить» і не дістанеться нікому, якщо вчасно не буде просушене.

Продовженням «битви» за врожай став мітинг, влаштований 22 червня біля приміщення Ананьївської районної державної адміністрації власниками земельних паїв та представниками об’єднаної опозиції. Крім вимог повернути поле законному власнику, деякі місцеві політики виступили з критикою «Народного бюджету».

Протидією заяві опозиціонерів був протест представників місцевого осередку Партії регіонів, до якого приєдналися їхні однопартійці з Любашівки. Що не кажи, місцевій опозиції не дає спокою «Народний бюджет». А прості городяни з вдячністю говорили, що завдяки «Народному бюджету» та благодійному фонду Івана Фурсіна у самому Ананьєві та селах району започатковано і робиться чимало добрих справ, спрямованих на покращення життя людей.

Автор: Юрій ФЕДОРОВ, Ананьївський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту