ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
14.08.2012 / Газета: Одесские известия / № 87(4361) / Тираж: 18937

Одеса

СКІЛЬКИ ВЕРВЕЧЦІ НЕ ВИТИСЯ…

Упродовж першого півріччя працівники воєнізованої охорони Одеської залізниці розкрили 42 випадки крадіжок на загальну суму понад 60 тисяч гривень і затримали близько 70 розкрадачів. За зазначеними фактами порушено 28 кримінальних і 5 адміністративних справ.

Найбільше від зловмисників потерпає колійне господарство залізниці. За 6 місяців цього року тут зафіксовано 29 випадків розкрадання майна.

Працівники воєнізованої охорони затримали понад 700 порушників за ходіння по коліях. Притягнуто до адміністративної відповідальності та оштрафовано кожного третього з них. Крім того, проведено перевірки приймальних пунктів металобрухту з метою виявлення тих, які працюють з порушенням Закону України «Про металобрухт». Вісім із них закрито.

СВЯТО КВІТІВ ВІДРОДЖУЄТЬСЯ

1-2 вересня в парку Перемоги відбудуться загальноміська виставка квітів і фестиваль декоративно-прикладного мистецтва «Подарунок з Одеси».

Масштабні заходи в дендропарку почнуться о 12.00 у День знань. За словами віце­мера з гуманітарних питань Олени Павлової, офіційне відкриття загальноміської виставки квітів і всеукраїнського фестивалю виробів «hand­made» заплановане з увагою до першовересневих шкільних церемоній.

– Цього дня у школах пройдуть урочисті лінійки, потім у кожному навчальному закладі відбудеться відкритий урок, присвячений Дню народження Одеси. А після цього батьки й діти зможуть із задоволенням присвятити свій вільний час святковому відпочинку. Одним із найцікавіших майданчиків саме для цього 1­2 вересня стане дендропарк Перемоги. І цього року відбудеться свято квітів. Працюватимуть кафе й лунатиме приємна музика. Квіткову урочистість гармонійно доповнить фестиваль «hand­made»­виробів від громадської організації «Гавань майстрів». Ця виставка­ярмарок рукодільних робіт талановитих майстрів нікого не залишить байдужим, – підкреслила Олена Павлова.

Фестиваль декоративно­прикладного мистецтва «Подарунок з Одеси» – наймасштабніша виставка­ярмарок виробів ручної роботи 150 майстрів з Одеси, регіонів України та країн СНД. Усі охочі зможуть не тільки подивитися на предмети, зроблені в стилі «hand­made», і придбати вподобану річ, але й узяти участь у всіляких творчих конкурсах, дитячих вікторинах і майстер­класах.

Болградський район

СТАРАЛИСЯ, АЛЕ ПОГОДА ПІДВЕЛА

Аграрії району підбили підсумки збирання ранніх зернових і зернобобових культур.

Нинішній рік за кліматичними умовами видався складним: у травні вдарив град, потім посіви морила посуха. Загалом у сільгосппідприємствах району загинуло 3,4 тисячі гектарів пшениці, ячменю, гороху та інших культур.

На збиранні врожаю в районі були задіяні близько 220 комбайнів, з яких 56 – залучених. І ось – результати. За врожайністю трійка лідерів залишилася колишньою – це приватні підприємства з Виноградівки «Герюш» і «Колос», а також ТОВ «Агропрайм холдинг», на полях яких середня врожайність зернових склала 19­20 центнерів з гектара. У минулі роки тут збирали зерна удвічі більше.

На жаль, є в Болградському ра­йоні господарства, де одержали лише по 7­8 центнерів з гектара – СВК «Кубей», ТОВ «Юність» і «Аванта».

Татарбунарський район

БУДУЄТЬСЯ ВОДОПРОВІД

Цими днями народний депутат України Віталій Барвіненко побував у селі Дмитровці, де на повен хід іде будівництво розвідних водогінних мереж.

Завдяки його сприянню на це з Державного бюджету виділено 2,6 мільйона гривень.

Разом із Віталієм Барвіненком на об'єкті були присутні представники обласної влади, профільних відомств, керівники району, депутати.

Підрядником будівництва є ПМК­15 тресту «Дунайводбуд». На сьо­годні вже освоєно 1,1 млн грн. Задіяно необхідну техніку. Роботу організовано у дві зміни вахтовим методом. Сільська рада забезпечила працівників підприємства житлом, у разі потреби допомогу подає районна влада.

Уже прокладено 3,4 км магістрального розвідного водопроводу. У плині монтажних робіт провадяться випробування окремих його ділянок. Загалом заплановано прокласти 11 км водопроводу. Усі кошти в міру їх надходження освоюватимуться оперативно, аби до середини вересня здати об'єкти в експлуатацію.

Арцизький район

СПЕКОТНОГО ЛІТА – ПРО ЗИМУ

На сесії районної ради депутати обговорили одне з основних питань порядку денного – про плин підготовки житлово-комунального паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період.

Про це розповів заступник голови райдержадміністрації Ф. Сібов. Обстежено всі об'єкти, що забезпечують водою, газом, теплом, електроенергією. Населення активно провадить заготівлю вугілля. Відзначено поліпшення ситуації з розрахунками за спожиту електроенергію. З початку року заборгованість поменшала майже на 800 тис. грн. Поступально освоюються виділювані з бюджетів різного рівня кошти на об'єкти життєзабезпечення. Значний обсяг робіт у житлово­комунальному господарстві планується зробити коштом місцевих бюджетів.

Балтський район

ОГЛЯНУТИХ НЕ ЗАБУДУТЬ

У районі в межах «Народного медогляду» фахівцями на сьогодні вже обслужено майже 4 тисячі чоловік.

Люди відзначають, що медогляд проходить за графіком, у визначений час. Для населення створено належні умови. В організації заходу активну участь беруть органи місцевого самоврядування. Як зазначає головний лікар центральної районної лікарні Олександр Бурлака, первинне виявлення захворювань (такі випадки, на жаль, непоодинокі в районі) – не остаточна мета медичного обстеження. У разі потреби пацієнтів консультуватимуть фахівці обласної лікарні. Медики й надалі подаватимуть необхідну консультаційну допомогу хворим. Уже сьогодні здійснюються регулярні виїзди лікарів до лежачих хворих.

Великомихайлівський район

БУДИНОК, СПОВНЕНИЙ ТАЛАНТІВ

Гарне свято відбулося нещодавно в Цебриківському будинку культури з нагоди його 65-ї річниці. На урочистості запросили всіх охочих, зокрема й тих, хто не перший рік вкладає в культурне життя селища душу і серце, хто дарував і дарує радість знайомства із самодіяльним мистецтвом.

Селищний голова Володимир Барнасевич привітав усіх присутніх зі святом і вручив грамоти колишнім учасникам художньої самодіяльності й теперішнім активістам осередку культури.

Багата іменами історія закладу. Свій вагомий слід у його творчому житті залишили Світлана Снігур, Олена Драгунова, Алла Кравченко, Олена Гальченко, Марина Ска­рецька, Оксана Миськова, Ірина Лук’янець, Дарина Резунік. Цей список можна продовжувати довго, і всім слід сказати щирі слова вдячності!

Нині Будинок культури повен молодих танцювальних колективів, сольних артистів, ансамблів, які є переможцями обласних та районних конкурсів і фестивалів. Серед них – ансамбль «Струмочок», танцювальні колективи «Райдуга» та «Усмішка», солісти Ольга Александровська, Валентина Рошко, Галина Чорба, Світлана Кучерява, Іванна Гурієва, Юлія Сизова, Анастасія та Олена Ветичак, Валентина Вавренчук.

Ренійський район

З КАЛІФОРНІЇ З ЛЮБОВ'Ю

Відбувся перший Міжнародний фестиваль «Рідний край», ініціатором і організатором якого став уродженець села Долинське, а нині житель Каліфорнії (США) Георгій Куля.

Такого грандіозного свята в Рені, на визнання багатьох, іще не було. Фестивальна програма, що затривала на два вихідні, була насичена спортивними змаганнями, конкурсами та солодким частуванням для дітей. Кульмінацією свята став великий концерт на площі Свободи, у плині якого на сцену вийшли найкращі колективи художньої самодіяльності району та міста. Прекрасний вечір завершився народним гулянням і тривалим барвистим феєрверком.

Г. Куля зізнався, що його життєве кредо – робити людям добро. Уродженець Бессарабії переконаний, що фестиваль, який зібрав друзів, стане традиційним, і рік у рік його масштаби розширюватимуться.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Л. КУЗЬМЕНКО, А. БОНДАРЕВА, В. АКІМОВ, Т. БАРАНОВА, Т. ГУРІЧЕВА, О. ХАРЧЕНКО

«Надія» дарує надію

Дитячий табір відпочинку, що працює на базі Центру соціально­психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, цього літа прийняв дітей на відпочинок. Кожна дитина, що прийшла сюди, має надію стати повноцінним громадянином суспільства. І вихователі докладають максимум зусиль, щоб це прагнення втілилося в життя. А тому дбають і про виховання, і про харчування, і про оздоровлення. Наприклад, до раціону введено ще один сніданок з фруктів або соку.

Фізична реабілітація займає одне з провідних місць у комплексі заходів з широким використанням оздоровчих фізкультурних вправ. Тож у Центрі працюють за індивідуальними планами спеціаліст з лікувальної фізкультури та масажист.

Психолог також проводить індивідуальні та групові заняття, які викликають позитивні емоції. А музично­танцювальні заняття з радістю відвідують всі.

Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», м. Котовськ

До уваги депутатів Одеської обласної ради VІ скликання

28 серпня 2012 року, о 10 годині, в сесійній залі обласної ради (м. Одеса, просп. Шевченка, 4, 3­й поверх) відбудеться пленарне засідання п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання.

Для розгляду на пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії обласної ради шостого скликання рекомендовані питання:

– Про звіт Одеської обласної державної адміністрації про виконання Програми соціально­економічного та культурного розвитку Одеської області за І півріччя 2012 року;

– Про затвердження Програми подолання та запобігання бідності в Одеській області на період до 2015 року;

– Про внесення змін до рішення обласної ради від 28 грудня 2011 року № 368­VI «Про обласний бюджет Одеської області на 2012 рік»;

– інші питання.

Одеська обласна рада

А заняття провадити ніде

У виснажливо спекотні літні дні, як ніколи, потребували і потребують допомоги люди похилого віку, які опинилися на старості років самотніми і беззахисними. До них приходять на виручку патронажні сестри Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України. Вони і медичну допомогу нададуть, і прибирання у приміщенні зроблять, і продукти, ліки придбають. Про це говорили учасники засідання президії правління ОООТЧХУ, на якому були підбиті підсумки роботи за перше півріччя.

Голова правління Тамара Барнич, відзначивши позитивні результати, звернула увагу на недоробки колег, які, на жаль, мають місце. Щоб значно розширити можливості червонохрестівців щодо надання допомоги тим, хто її потребує, щодо створення запасів на випадок надзвичайних ситуацій, щодо залучення широких верств населення до волонтерського руху і до членства в ТЧХУ, треба зміцнювати ділові зв'язки з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, посилювати агітаційно­роз'яснювальну роботу.

На засіданні були обговорені заходи, спрямовані на поліпшення ефективності червонохрестівського руху. Гостро стоїть питання про виділення приміщення для обласної організації ТЧХУ, багатьох районних організацій, але воно чомусь не вирішується, залишаючись на рівні обіцянок. Але ж для того, щоб люди домагалися належних результатів, потрібно створити необхідні умови. Так як це робиться для червонохрестівців Волинської, Хмельницької, Івано­Франківської, Запорізької, Чернігівської, Херсонської, Миколаївської та багатьох інших областей. Наприклад, нещодавно мерія Миколаєва виділила червонохрестівцям вісім кімнат з усіма підсобними приміщеннями. А нашим ніде провести навіть заняття щодо надання першої медичної допомоги.

Віктор МАМОНТОВ, член правління Товариства Червоного Хреста України,

«Одеські вісті»

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту