![]() |
|
![]() |
![]() |
Звістка про можливе переведення Південного ОК та Військовомедичного клінічного центру Південного регіону (колишній 411-й військовий шпиталь) з Одеси до Дніпропетровська пролунала для ветеранів, як грім серед ясного неба. Причому, спочатку озвучувалася вона не з офіційних джерел, а за принципом: хтось десь щось чув. Проте, до різних інстанцій почали надходити звертання з вимогою не допустити такого переведення. Обласна рада ветеранів надіслала відповідне звернення на адресу Президента України, Верховного Головнокомандувача Збройних сил України В. Януковича та Голови Верховної Ради В. Литвина, яке було опубліковано в «Одеських вістях».
Керівництво Генерального штабу, за дорученням Верховного Головнокомандувача ЗСУ, відповіло, що Південне ОК буде передислоковано до м. Дніпропетровська з урахуванням економічного чинника. А щодо переведення Військовомедичного клінічного центру ПР, то він не передбачений у планах реформування ЗС. Ця відповідь також була опублікована в «Одеських вістях». Звичайно ж, вона не задовольнила широку громадськість і до Києва йшов потік звертань з вимогою дати чітку відповідь у ситуації, що склалася, без будьяких обтічних формулювань. А в цей час на телеекранах з'являвся біжучий рядок, а в одній з газет – публікація, які сповіщали про те, що військовий шпиталь переведуть до Дніпропетровська, а на його місці спорудять кілька багатоповерхівок. Серед людей почали поширюватися чутки про те, що земля, на якій базується шпиталь, уже продана і т.д. і т.п. Таке нагнітання пристрастей стало однією з причин прибуття до Одеси тимчасового виконувача обов'язків директора Військовомедичного департаменту Міністерства оборони України Віктора Жаховського. Він зустрівся з колективом шпиталю і представниками ветеранських організацій. Зустріч, як і передбачалося, відбувалася у руслі взаємної стурбованості. В. Жаховський, відповідаючи на запитання журналістів, не приховував свого обурення щодо поширення всіляких чуток. Він кілька разів заявив, що питання про ліквідацію або переведення до іншого міста ВМКЦПР не розглядається і, по суті, повторив тезу, викладену у відповіді начальника Генерального штабу ЗСУ: «Це не передбачено жодним з існуючих концептуальностратегічних документів щодо розвитку і реформування Збройних сил України на 2012 – 2017 роки». В. Жаховський відзначив, що у Міноборони враховують стурбованість ветеранів і військових пенсіонерів долею цього медичного закладу, який має понад двохсотлітню історію. І підкреслив, що висновки необхідно робити лише на підставі безперечних фактів, а не за чутками. А фактом на сьогодні, за словами т.в.о. Військовомедичного департаменту вітчизняного оборонного відомства, є те, що Військовомедичний клінічний центр Південного регіону буде в Одесі, а його лікувально-діагностична база і надалі удосконалюватиметься. Залишається тільки вірити в те, що так і буде, як сказав Віктор Жаховський.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |